Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесі. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу. Математика, 6 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер | Мектеп: Атырау қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Шайхиева Н.Ш. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесі. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.2.2.14 бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау Критерийлері | Оқушылар:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | - Оқушылар өзара қарым-қатынаста адал және шынайы айқын; - Өзгенің пікірін құрметтеу; - Өз бетінше білім алу қабілеттерін дамыту; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық Байланыстар | Қазақ әдебиет | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы Білім | Амалдарды орындауда белгісіз компоненттерді табу ережелерін білу. Теңдеулерді шеше алу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0 – 3 мин | Сәлеметсіздер ме? Отырыңыздар. Қазір бәріміз алдарыңыздағы қағазға өз есімдеріңізді жазып, оған бастапқы әріптен басталатын бір сын есімін қосасыздар. Мәселен, «Айгуль» есімі «А» әрпінен басталады, яғни «алғыр» (немесе «ақылды», «айбынды», «асқақ», «айлалы», «арынды», т.б.) («думанды», «дарынды», «даңқты») («байсады», «берекелі», «бақытты») (еңді, жалынды, сабырлы, сымбатты) Психологиялық ахуал Өмірде ойлап тұрсаң, бәріде есеп,Ауырсаң іше-тұғын дәріде есеп.Есепсіз өмір деген мазмұнсыз - ау,Дүниенің бар тұлғасы есеп десек. Үй тапсырмасын тексеру. Үй тапсырмасының орындалуын тексеру. Түсінбеген сұрақтарын тақтада орындайды. Сыныпты топтарға бөлу. Киімдер бейнеленген карточкалар ұсыну. Оқушылар таңдаған киімдерге сай топтарға бөлінеді.
Топқа арналған ереже:
| Презентация | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 4 – 10 мин | Сабақты бастамас бұрын өткен сабаққа саяхат жасайық. Өткен сабақта сіздер не өттіңіздер? «Ой шақыру» С-1. түріндегі сызықтық теңсіздіктерді қалай шешеміз. С-2. Алгебралық түрлендірулердің көмегімен теңсіздіктерді , түріндегі теңсіздіктерге қалай келтіреміз. С-3. Теңсіздіктердің шешімдерін координаталық түзуде қалай кескіндейміз, мысал келтіру. С-4. Теңсіздіктердің шешімдерін сан аралығына қалай белгілейміз, мысал келтір. С-5: Берілген сан аралығын теңсіздік түрінде қалай жазамыз, мысал келтір. ІІ. «Қай топ тез» Жан – жақты білімдерін тексеру:
Сіздердің айтқандарыңызды қорытындылай келе, бүгінгі сабағымыз қалай өтетіндігіне мақсат қояйық. Бірайнымалысы бар теңсіздіктер жүйесін шешу | смайликтер
Қосымша 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
11 – 17 мин | Жаңа сабақ Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесінің шешімі дегеніміз – жүйедегі теңсіздіктердің әрқайсысын тура теңсіздікке айналдыратын айнымалының мәндері. Жүйедегі теңсіздіктердің барлығына ортақ шешімдер жиыны жүйенің шешімдері болады. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктердің шешімдерін табу үшін:
Жүйедегі теңсіздіктердің шешімдері жиындарының қиылысуы жүйенің шешімдері болады. | Математика 2-бөлім, Жалпы білім беретін оқулық мектептің 6 - сыныбына арналған, Алматы «Атамұра» 2015, төртінші басылымы. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
18 – 28 мин | Топтық жұмыс Есептер шығара отырып, сіздер тақырыпты қаншалықты меңгергендеріңізді тексересіздер. 1 топ №1061. Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер: №1068. Қос теңсіздіктің шешімдерін шешіңдер: 2 топ №1061. Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер: №1068. Қос теңсіздіктің шешімдерін шешіңдер: 3 топ №1061. Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер: №1068. Қос теңсіздіктің шешімдерін шешіңдер: 4 топ №1061. Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер: №1068. Қос теңсіздіктің шешімдерін шешіңдер: Дескриптор:
| Презентация Қосымша 2 Математика 2-бөлім, Жалпы білім беретін оқулық мектептің 6 - сыныбына арналған, Алматы «Атамұра» 2015, төртінші басылымы. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
29 – 30 мин | Сергіту сәті. «Сәлемдесу» ойыны: Қазір біз сендермен ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер бір - бірлеріңмен тез - тез амандасасыңдар. Әр адаммен әртүрлі амандасасыңдар. Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен… тіземен… иекпен… өкшемен… арқамен. | Презентация | |||||||||||||||||||||||||||||||||
31 – 37 мин | Өз беттік жұмыс №1062. Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер: 1 топ
2 топ
3 топ
4 топ | Қосымша 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Үйге тапсырма: № 1054. Рефлексия: «Бағдаршам» әдісі | Математика 2-бөлім, Жалпы білім беретін оқулық мектептің 6 - сыныбына арналған, Алматы «Атамұра» 2015, төртінші басылымы. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. АКТ-мен байланыстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау тапсырмалары топтық жұмыстарда беріледі. Топтық жұмыста қабілеті жоғары оқушылар өз жолдастарына көмек жұмысын ұйымдастырады. | Бағалау сабақтың барлық бөлімінде жүреді, ауызша жауап берген оқушыларды мадақтау. Тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды смайликтермен мадақтау | Оқушылармен сергіту сәті жүргізіледі. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді