Модуль таңбасы бар сызықтық теңдеулер мен теңсіздіктер. Математика, 6 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

7.1С бөлім: Модуль таңбасы бар сызықтық теңдеулер мен теңсіздіктер

Мектеп: Ақтау қаласы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Конырбаева Ж.М.

Сынып: 7 А, В, С.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Кәсіби даму мақсаты

Мәселелік оқытуды қолдану арқылы оқушылардың жоғары деңгейлі ойлау дағдыларын дамыту

Сабақ тақырыбы

Модуль таңбасы бар сызықтық теңдеулер мен теңсіздіктер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.2.6 теңсіздіктер жиынтығының және теңсіздіктер жүйесінің шешімдерін қалай табу керектігін түсінеді;

7.2.2.8 түріндегі теңсіздіктерді шешеді;

 Сабақ мақсаттары

теңсіздіктер жиынтығының шешімдерін табу;

теңсіздіктер жүйесінің шешімдерін табу;

түріндегі теңсіздікті есептер шығару;

түріндегі теңсіздікті есептер шығару.

Бағалау критерийлері

- теңсіздіктің геометриялық интерпретациясын көрсетеді;

- теңсіздіктер жүйесін немесе теңсіздіктер жиынтығын құрады;

- сызықтық теңсіздіктерді шешеді;

-теңсіздіктер жүйесі жағдайында теңсіздік шешімдерінің қиылысуын табады;

-теңсіздіктер жиынтығы жағдайында теңсіздік шешімдерінің бірігуін табады;

- жауабын интервал түрінде жазады

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

- модулі бар теңсіздіктің теңсіздіктер жүйесіне немесе жиынтығына өзгеруін түсіндіреді;

- модуль таңбасы бар теңдеудің шешімін түсіндіреді.

Пәнге тән лексика мен терминология:

- ең үлкен мән;

- теңсіздіктер жүйесі/жиынтығы;

- қиылысуы, бірігуі;

- модуль таңбасы бар сызықтық теңдеу/теңсіздік

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

- … теңсіздіктер жүйесіне көшейік …;

- … теңсіздіктер жиынтығына көшейік …

Саралау түрі

Нақты саралау, жасырын саралау, «Достар уақытымен» ойын стратегиясы, бағдаршама

Құндылықтар

Тапсырмаларды жұпта (топта) орындау арқылы ынтымақтастық құндылығын, жаңа білім қалыптастыруда бірлесіп жұмыс жасау арқылы құрмет құндылығын, жаңа білімді меңгеру арқылы өмір бойы оқу құндылығын қалыптастыру.

Пәнаралық байланыстар

Жаһандық ақпарат

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта

Бастапқы білім

Сызықтық теңдеулерді, сызықтық теңсіздіктерді, сызықтық теңдеулер жүйесін шеше білу.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Амандасу

Психологиялық ахуал тудыру. Оқушылармен сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру.

Үй тапсырмасын тексеру

Кері байланыс

1. Үй тапсырмасын шешуде қандай қиындықтар болды?

2. Қандай тапсырмалар ең қиын болды?

Өткенді еске түсіру

3 минут

1 Тапсырмаларды ауызша орындау.

Слайд 1

Ұжымдық жұмыс 10 минут

2. Модуль таңбасы бар теңдеуді шығару жолын еске түсіру.

3. Модуль таңбасы бар теңсіздіктерді шешу жолын қайталау.

4. Модуль таңбасы бар теңсіздіктердің шығару ережесі.

Берілген қиынды қағаздан оқушылар модуль таңбасы бар теңсіздіктің шешу ережесін құрастырады. Әрбір окушыға жеке берілетін тапсырма.

5. Координаталық түзуде кескіндеу.

Слайд 2-3

Кеспе қағазы

Жұптық жұмыс

10

  • Жұппен отырып орындап, бір бірін тексереді.

2. Теңсіздікті шешіңіз және дұрыс жауаптарды сәйкестендіріңіз.

1.

2.

3. .

4. .

5. (-6;-4).

Бағалау критерийі: модуль таңбасы бар теңсіздікті шешеді.

Жауабы: 1 мен 3; 2 мен 4; 3 пен 5; 4 пен 2; 5 пен 1 сәйкес келеді.

Слайд 4-5

Жеке жұмыс

7 минут

4. тест тапсырмалары:

теңдеуді шығарыңыз дұрыс жауабын табыңыз:

(-7;7); (-2;6); (-1;7);

(7;-7); (13;7); (-7;13);

(-2;2); (-1;6); (-5;5);

(21;-21); (-21;21);

(-23;21);

Бағалау критерийі: модуль таңбасы бар теңдеуді шешеді.

5. Математикалық диктант

Көп нүктенің орнына тиісті сөзді жазыңыз:

a) Теңсіздіктер жүйесінің шешімі .... болады.

b)Теңсіздіктер жиынтығының шешімі .... болады.

c) |x|= a теңдеудің түбірі болмайды, егер ...

d) a|x+b|+c өрнегінің ең кіші немесе ең үлкен мәні .... байланысты.

Бағалау критерийі: модуль таңбасы бар теңсіздіктен жүйе мен жиынтық шығатынын түсінеді. Қорытындылайды.

5. a) Математикалық диктант

5.« пен 5 нүктесінің арақашықтығы 4-ке тең немесе кіші» деген сөзді модуль таңбасын пайдаланып өрнек түрінде жазыңыз және оның геометриялық интерпретациясын координаталық түзуде көрсетіп, шешімін табыңыз.

Бағалау критерийі:

  • математикалық терминдермен, сөзбен берілген диктантты математикалық тілде өрнекпен жазады;
  • модуль таңбасы бар теңсіздікті шешеді
  • геометриялық интерпретациясын координаталық түзудің бойында салады
  • жауабын дұрыс табады.

Кеспе қағазы

Сабақтың соңы

Рефлексия

4 минут

Оқушылар сабақ тақырыбы бойынша ауызша кері байланыс береді.

Ауызша кері байланыс береді.

Үй тапсырмасы

1 мин

70 бет, 2,3, 4 - тапсырмалар

Оқулық 7 сынып математикасы, Ж.Ш. Шәріпова

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу