Дөңгелек ауданы. Математика, 6 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
6.1А Пропорция және қатынасы | Мектеп: Өскемен қаласының химия-биология бағытындағы НЗМ |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: |
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: |
Сабақ тақырыбы: | Дөңгелек ауданы |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 6.3.3.4 дөңгелек ауданының формуласын білу және қолдану; |
Сабақ мақсаттары | Оқушылар:
|
Бағалау критерийлері | Оқушылар: Барлығы: -дөңгелек ауданының формуласын біледі; -дөңгелек ауданының формуласын қолданады; Кейбіреулері: -дөңгелектің боялған бөлігінің ауданын табады; |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Бөлім бойынша лексика және терминология
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
|
Құндылықтарды дарыту | Топтық жұмыстар кезінде тиімді ынтымақтастық пен пікір алмасудың қажеттілігі мен маңызын түсінуді қалыптастыру. Бір бірінің ойын тыңдап, еркін өз ойларын білдіруге дағдыланады. Математикалық білім жүйесін саналы түрде игеру логикалық ойлаудың, жадының, назар аударудың, елестетудің, ойлау қабілеттерінің, икемділік пен дарынның дамуына ықпал етеді. Жұптық жұмыс барысында еркін ой бөлісу, ашықтық, өзара көмек көрсету, саналы баға беру, сынды көтере алу сияқты құндылықтарды дамыта түседі. |
Пәнаралық байланыстар | Физика ,геометрия |
АКТ қолдану дағдылары | Слайд, интрактивті тақтаны қолдану |
Бастапқы білім | Шеңбердің ұзындығы |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарлан ғанкезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресустар |
Сабақтың басы 1-7 минут |
Шаттық шеңбері: Бүгінгі сабақтағы көңіл - күйді білу. Әркім өздері таңдаған «сәттілік гүлін» қасында тұрған оқушыға сыйлай отырып, бір ерекше қасиетін айтады. | |
Сабақтың ортасы 7-17 минут 17-25 минут 25-30 минут
|
нәтижесінде дөңгелектің ауданы қабырғасы дөңгелектің радиусындай квадраттың ауданынан есе артық екені дәлелдеген. Шеңбердің ұзындығы мен дөңгелектің ауданын анықтағанда π –саны маңызды және өте қажет. Бұл санды ежелгі грек математигі Пифагор ашқан болатын. Ол шеңбердің ұзындығын оның диаметрінен қанша есе үлкен екендігін көрсетеді.
Егер дөңгелектің радиусы R см болса, қабырғасы дөңгелектің радиусына тең квадраттың ауданы болады. Демк дөңгелектің ауданын мына формуламен есептейміз. дөңгелек ауданы. R- дөңгелек радиусы. Дөңгелектің ауданы оның радиусының квадраты мен -дің көбейтіндісіне тең. Мақсаты: фронтальді жұмыс.
Топтық жұмыс. «Кім жылдам?»
Мақсаты: алған білімін жетілдіру.
Дөңгелек ауданын табыңдар. Бағалау: Әр жұп өзара бағалау жүргізеді. Мақсаты: алған білімін қолдану. 5)«Ақылдың алты қалпағы» Деңгейлік тапсырмалар Қызыл түсті фигура ауданын табыңыз.
Бағалау: Мұғалім кері байланыс орнатып жүреді. Мақсаты. Алған білімін бекіту. | Слайд Таратпалар Таратпа , Слайд Таратпа , Слайд |
Сабақтың соңы 3 минут | Сабақты қорытындылау: Сабақты көңіл күй смайликтері арқылы бағалау X. Үй тапсырмасы: 218. | Смайликтер Математика Шыныбеков 6 сынып | ||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | |||
Сабақ бойынша рефлексия |
| |||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру