Уақытты анықтау есептерін оқып білу. Математика, 4 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пән: Математика

Мектеп:

Күні:

Сабақ реті 1

Мұғалім:

Сынып: 4 Сабақ саны: 1

Оқушылар саны: ______

Келмегендер: ___

Сабақ тақырыбы:

Уақытты анықтау есептерін оқып білу

Сабақ қамтитын оқу мақсаттары:

1.3 Шамалар және олардың өлшем бірліктері

 Сабақ мақсаты:

4.5.1.4 **нәтижесін есеп шартына сәйкестігін бағалау

4.1.3.4 - уақытты: секунд, мин, с, тәулік, жыл, ғасыр олардың арасындағы арақатынастар негізінде түрлендіру

Бағалау

критерийлері:

Атаулы уақыт шамалар арасындағы арақатынасты анықтау, түрлендіру.

Күтілетін нәтиже

Уақыт өлшем бірліктері арасындағы шамалардың арақатынасын анықтайды, түрлендіреді.

Құндылықтарды

дарыту

Сабақ барысында оқушылар бойында құрмет, ынтымақтастық, еңбекқорлық, жалпыадамзаттық жауапкершілікті дарыту

АКТ қолдану

Ақпараттық мәтіндер, презентация

Пәнаралық байланыс

Ғылымға кіріспе, дүниетану, ағылшын тілі, қазақ тілі мен әдебиет

Жаһандық азаматтықты қалыптастыру

Когнитивті компонент:

түрлі деңгейдегі сұрақтарды құрастырып. талқылайды/ұлттық, жаһандық/;

ақпаратқа сыни талдау жасайды;

Әлеуметтік-эмоционалдық:

өз пікірін ашық, еркін, сенімді жеткізеді;

жұптық, топтық жұмыста өзара қолдау көрсетеді;

Танымдық:

сынып ережесіне бағынады;

өз іс-әрекетіне жауап бере алады

Осыған дейін меңгерілген білім

Күнделікті өмірде уақыттың мағынасын түсіну

Жоспарланған уақыт

Іс-шаралар

Ресурстар

0-3 мин

3-5 мин

Ұйымдастыру кезеңі.

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Саған есеп үйреткен,Пәнге қара құрметпен.Санды тура табатын,Қиын, әрі қызықты,Математика болатын.

ІІ. Өткенді қайталау

(Ө/Ж) Оқушылардан уақыт өлшемдерін сәйкестендіріп, кестесін құру:

1тәулік=24сағат

1 сағат= 60 минут

1мин= 60секунд

1 апта= 7 күн

1 ай= 30,31 күн

1 мүшел= 12 жыл

1 жыл = 12 ай

1 ғасыр = 100 жыл

Презентация

Үлестірмелі материал

2-7 мин

7-10 мин

10-13 мин

13-35 мин

Жаңа сабақ

Оқушылардың білім деңгейлерін анықтау. Жеке жұмыс.

Біртіндеп ірірек бірлікке көш:172800с = ...... мин= ........ сағ =..... тәул.

Тексеру:172800с = 2880 мин = 48 сағ = 2 тәул.

Біртіндеп ұсағырақ бірлікке көш:2тәул. 5сағ 32мин 8с = .....сағ32мин8с =...мин 8с = ...с

Тексеру:2тәул. 5сағ 32мин 8с = 53 сағ32мин 8с = 3212мин 8с =192728с

Математикалық диктант:

Үш сағатта қанша минут бар? (180мин)

Он бес минутта қанша секунд бар? (900с)

5тәулікте неше сағат бар? (120сағ!

4 жарым ғасыр неше жыл? (450 жыл)

5 аптада неше күн? (35күн)

3 мүшел неш жас? (36жас)

540минут неше сағат? (9сағат)

Дифференциация . Жұптық жұмыс.

Өлшем кестесінде берілмеген уақыт өлшем бірліктері арасында түрлендірулер жасау.

- 1 тәулікте неше минут бар?

- 1 айда қанша сағат бар?

- 3 аптада қанша минут бар?

2 жылда қанша сағат бар?

1 ғасырда қанша сағат бар?

2 тәулікте неше секунд бар?

- Бір жылда неше секунд бар?

Оқушыларға жұппен ұқсас тапсырмаларды өз беттерімен есептеуді ұсыну, сосын нәтижелерін тексерту. Өзге жұптар үшін ұқсас есептер құрастыруды тапсыру.

Әр жұп өзара тапсырмаларына сәйкес тексеріп, кері байланыс береді.

Циферблат, күнтізбе, уақыт өлшемі кестелері

2 мин

3 мин

Рефлексия:

«Шығу билеті»

Сабақтан алған бір қызықты ақпарат туралы хабарлама беру.

Бағалау«Жетістік баспалдағы» арқылы оқушылар өздерін бағалайды.

Үй тапсырмасы. Бір тарихи оқиғаның басталуы мен аяқталуын біл. Ол қанша күнге созылғанын анықта.

Қосымша мәлімет

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінтексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Тереңдету, кеңейту әдістерін қоладну

Өзін-өзі бағалау

Қоршаған орта туралы ғаламдық мәселелерді қарастыру, НЗМ құндылықтарын дамыту

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Қорытынды бағалау:

Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім?

1:



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу