Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер. Сандық заңдылық. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Математика
Қысқамерзімді жоспар
Пән: Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2A бөлім – Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер. | Мектеп: Талдықорған қаласының физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Кудабаева А.К | |||||
Сынып: 2А | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | 2A бөлім – Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер. Сандық заңдылық | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.4.3.1 - 100-ге дейінгі сандар, 1000-ға дейінгі жүздіктер тізбектерінің заңдылығын анықтау. | |||||
Сабақ мақсаттары | 100-ге дейінгі сандар, 1000-ға дейінгі жүздіктер тізбектерінің заңдылығын анықтау. | |||||
Бағалау критерийлері | 100-ге дейінгі сандар, 1000-ға дейінгі жүздіктер тізбектерінің заңдылығын анықтайды. | |||||
Тілдік мақсаттар
| Сан, сан тізбегі, заңдылық, 100-ге дейінгі сандар, 1000-ға дейінгі сандар, тізбектерінің заңдылығы | |||||
Құндылықтарды дарыту
| Оқушылар топпен, жұппен жұмыс кезінде өзара көмек беруге, қолдау көрсетуге ұмтылады. Математика пәніне деген қызығушылықтары артады. | |||||
Жаһандық азаматтық | Білімдерін өмірде пайдалану | |||||
Пәнаралық байланыстар | Сан, сан тізбегі, заңдылық туралы білімдерін ғылымға кіріспе пәнімен байланыстырады. | |||||
АКТ қолдану дағдылары | АКТ көмегімен тапсырма орындалады. | |||||
Бастапқы білім | Оқушылар бірінші сыныпта алған санау дағдыларын еске түсіреді. | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 10 минут | Психологиялық дайындық «Жақсы тілек» жаттығуы. Сабақ мақсаты: 100-ге дейінгі сандар, 1000-ға дейінгі жүздіктер тізбектерінің заңдылығын анықтау. | |||||
Сабақтың ортасы 25 минут | Сан қатары №1. Ретімен ата А) 19, 22,21, 24, 20, 23. Ә) 600, 800, 300, 1000, 500, 400, 900, 700, 200, 100. №2. Қай сан түсіп қалған? А) 65, 66, 67, ? 69 Ә) 80, 81, 82, ? 84, 85 Б) 38, 37, 36, ? 34 В) 1000, ? 800, ? 600, 500 №3. Орындап көр
Шығарып көр Қай сан түсіп қалған? Сен қандай реттікпен санадың? А. 14, ? 20, ? , ? , 29, ? Ә. ? , ? , 64, ? 72, ? 80 Салыстыр А) 1дм * 1м Ә) 5дм 6см * 56 см Б) 7ц * 600 кг В) 1м 6дм – 8дм * 1м Г) 9дм 5см * 1м Ғ) 60кг + 30кг * 1ц 1-тапсырма. Сандарды жаз. Қорытынды. Балалар, бүгінгі сабақ сіздерге ұнады ма?Бұл сабақтың тақырыбы қалай аталып еді? | Сан қатары, слайд | ||||
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия Оқушылар екі қатарға сандық түзу құрып тұрады. 1-қатарға сандар заңдылығы туралы білемін, білімімді сенімді көрсете аламын деген оқушылар тұрады. 2-қатарға сандар заңдылығы туралы әлі де үйренемін, достарымнан көмек сұраймын деген оқушылар тұрады. | Екі қатарға екі түрлі лента қоюға болады. | ||||
Дифференциация – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?