Логикалық есептер. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.
Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4В бөлім: Жиындар. Логика элеметтері Күні: Сынып: | Мектеп: НЗМ Көкшетау қаласы Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Логикалық есептер |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.4.2.1 дұрыс және дұрыс емес тұжырымдарды анықтау 1.4.2.2 ** сәйкестікті, ақиқатты анықтауға берілген қарапайым логикалық есептерді шешу |
Сабақ мақсаттары | Логикалық есептерді бөліктерге бөліп шығаруды үйренеді. Сәйкестікті, ақиқатты анықтауға берілген қарапайым логикалық есептерді шешеді |
Бағалау критерийлері | Тұжырымдардың ақиқат, жалғандығын анықтайды |
Тілдік мақсаттар | Логикалық есеп, сызба |
Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік /интернационализм | Еңбек және шығармашылық, құрмет |
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, қазақ тілі |
Бастапқы білім | Диаграмма құрастыру |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 2-4 мин | (Ұ)Таңғы шеңбер Бір,екі,үш Біздің сынып тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз. Сабақты біз бастаймыз. Екі топқа бөлініп, «Дұрыс,бұрыс» ойынын өткізу.
-Нан қоқымын шашуға болмайды -Жемістерді көп жеуге болмайды Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын айту. Логикалық есептерді бөліктерге бөліп шығаруды үйренеміз | Интерактивті тақта Логикалық есептер | ||
Сабақ ортасы 5-6 мин 8-10 мин 2 мин 3 мин 7-8 мин 5-6 мин | (Т) «Миға шабуыл» Оқушыларды 5 топқа бөліп, әр топқа 20 түрлі шаршы пен 5 қағаз парағын таратып беру. Тапсырма: Түрлі шарашыны қағаздарға саны әртүрлі болатындай етіп жапсыру.Оқушыларға уақыт беріледі (ҚБ) Әр топ жұмысын тақтаға іледі және дұрыс орындалғандығы тексеріледі.Өз ойларын дәлелдеп айтады. Оқушыларға сұрақтар қою:
Оқушыларға топта сурет салуды ұсыну.Суреттерін тақтаға іліп салыстырады. Бұл есепке салынған сызба екенін айту. Сызбада эаттар жеңілдетіліп салынады. Оқулықтағы ережені оқыту. (МК) Күшіктерді үйлерге орналастыр Мақсаты:Логикалық есепті қадам-қадаммен шығаруға үйрету. Нұсқаулық: оқушыларға сызба таратылады.Есептің шартына қарай қадам-қадамммен орындайды. Жауабын табады, дәлелдейді.
(ҚБ) Тақтамен дұрыс жауабын тексеру. Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ, Сол қолымда бес саусақ, Беске-бесті қосамын Болып шығады он саусақ. (Ж) Отбасында неше адам бар? Оқулықпен жұмыс Мақсаты: Нұсқаулық: оқушылар жұпта отырып, отбасы туралы мәліметті сызбаға түсіреді 1. Отбасында неше бала болса, сонша нүкте салады. 2. Әр нүктенің үстіне бала есімінің алғашқы әрпін жазады 3.Сандарды сызық арқылы әріптермен қосады 4. Оқушылардың 1-2 жұбы жауапты оқиды. (ҚБ) Басқа жұптағы оқушылар дұрыс жауаппен келіссе, Бас бармақтарын жоғары көтереді, келіспесе төмен түсіреді. Жауабы: Айша 5 жаста, Тимур 8 жаста, Нұрәлі 10 жаста (Т) Есептерді шығар Мақсаты: Есепті сызба арқылы шығарып үйрену Нұсқаулық: 1.Есепті оқы 2. Есепке сызба құрастыр 3. Жауабын оқы, дәлелде
Бөлменің 4 бұрышында бір мысықтан отыр, әр мысыққа қарап үш мысық отыр.Бөлмеде неше мысық бар? 2-топ: Төрт дос доп лақтырып ойнады. Мерей допты Ерланнан алыс, бірақ Рауаннан жақын лақтырды. Ал Аслан Ерланға қарағанда жақын лақтырды. Балалардың қайсысы допты бәрінен алыс лақтырды? Кім бәрінен допты жақын лақтырды? 3-топ: Коля Айдыннан бір қабат жоғары, Ал Мишадан төмен тұрады. Әр бала үш қабатты үйдің қай қабатында тұрады? 4-топ: Галя, Әмина,Ира,Майра билет алуға кезекке тұрды. Галя Әминаның алдында, бірақ Ираның артындпа тұр. Майра Ираның алдында тұр.Қыздар қандай ретпен тұр? 5-топ Үстел беті төртбұрыш, оның бір бұрышын кесіп алсақ неше бұрыш қалады? 1кг мақта ауыр ма, әлде1кг темір ауыр ма? (ҚБ) Әр топ жұмысын тақтаға іледі, басқа топтар түсті сигналдар арқылы бағалайды (Ө)Жұмыс дәптерімен жұмыс. (ҚБ) Тапсырмаларды орындайды, жетістік баспалдағы арқылы өздерін бағалайды. | Үлестірмелі материалдар, ақ қағаздар Оқулық, есеп сызбасы Сызба Оқулық Есептер Дәптер | ||
Сабақтың соңы 2 мин | Бекіту сұрақтары: | |||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Қабылдау деңгейі жоғары оқушыларға жоғары деңгейлі логикалық тапсырмаларберіледі | Өзін-өзі, өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағалау. | Сергіту сәті | ||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз. 1: 2: Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?