Логикалық есептер шығарамыз. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.


Пән: математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4В бөлім: Жиындар. Логика элеметтері

Күні:20.04.17ж

Сынып: 1В

Мектеп: НЗМ Көкшетау қаласы

Мұғалімнің аты-жөні: Сагинова Г.Т.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Логикалық есептер шығарамыз

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.4.2.1 дұрыс және дұрыс емес тұжырымдарды анықтау

1.4.2.2 ** сәйкестікті, ақиқатты анықтауға берілген қарапайым логикалық есептерді шешу

Сабақ мақсаттары

Логикалық есептерді басқа тәсілдермен шығаруды үйренеміз

Бағалау критерийлері

Тұжырымдардың ақиқат, жалғандығын анықтайды

Тілдік мақсаттар

Кесте,жол, баған, танграм

Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік

/интернационализм

Еңбек және шығармашылық, құрмет

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, қазақ тілі

Бастапқы білім

Диаграмма құрастыру

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2-3 мин

(Ұ)Таңғы шеңбер

«Шаттық шеңбері»

Қайырлы таң, достым!

Қайырлы күн болсын!

Бүгінгі күн міне, сәттілікке толсын!

1 шапалақ-қол алысады

2 шапалақ – құлақпен амандасады

3 шапалақ – арқамен амандасады

4 шапалақ – құшақтасады.

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын айту.

Логикалық есептерді басқа тәсілдермен шығаруды үйренеміз

Интерактивті тақта

Сабақ ортасы

5-6 мин

10 мин

5 мин

5-7мин

5мин

(Ө) Ойын «Құрастыр»

Мақсаты: Оқушылардың бейімділіктерін байқау

Нұсқаулық: Оқушылар топқа бөлінеді.

Әр топқа санақ таяқшаларының жиынтығы немесе сіріңкелер таратылады. Олар түрлі бейнелерді құрастырады.

1- топ:күн

2-күн: үй

3-топ: ағаш

4-топ:кірпі

5-топ: жұлдызша

(ҚБ) Топтар бір бірінің жұмысын аралап көру арқылы бағалайды

(Т) «Кел,жарысайық»

Топтар арасында фигуралардан аңдарды құрастыруға жарыс ұйымдастырылады.

Топтарға танграм таратылады. Әр топ оны бөліктерге бөледі және аңдарды құрастырады.

Интерактивті тақтадан дайын нұсқалары көрсетіледі.

(ҚБ) Топтар өз жұмыстарын тақтаға іледі. Мадақтау арқылы бағаланады және қорытынды жасалады.

(МК) Фигураны сана

Нұсқаулық: оқушыларға интерактивті тақтадан көрсете отырып, есептің шығару жолын түсіндіру.

Тақтаға фигура бейнелерін шығару және оқушыларға қалай есеп жүргізуді көрсету.

Суретте бір фигура үстіне екінші фигураны салғанда жаңа бір фигура шығатынына назар аударту.

Жауабы: тіктөртбұрыш -3, үшбұрыш-5

) Есепті шығар

Мақсаты:Ойлау қабілеттерін дамыту.

Нұсқаулық: 4 топқа әртүрлі есептер беріледі. Топта ойланып шешеді, жауабын айтады. Басқа топтар тыңдап, түсті сигналдар арқылы бағалайды.

1-топ:

2-топ:

3-топ:

4-топ:

(Ө) Дәптермен жұмыс. 113-бет

(ҚБ) Тапсырмаларды орындайды, жетістік баспалдағы арқылы өздерін бағалайды.

Сіріңке таяқшалары немесе санағыштар

танграм

Тақта

Оқулық

дәптер

Сабақтың соңы

2 мин

Бекіту сұрақтары:

Рефлексия:

-Балалар, әр топтың алдында түрлі іс-әрекеттегі смайликтер бар.Әр топ бүгінгі іс-әрекеттеріне байланысты смайликті таңдап алсын және өз таңдауын түсіндірсін.

-Кім мақсатқа жетті?

-Қандай қиындықтар болды?

-Қандай тапсырма қызықты болды?

«Өз жетістігін бағалау» парағы

Оқушыларға жасыл және сары стикерді таңдап, өз жеке жетістігін бағалау ұсынылады.

стикерлер

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар логикалық есептерді өздері құрастырады

Өзін-өзі, өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағалау.

Сергіту сәті

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз.

1:

2:

Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
Пікір жазу