Уақыт өлшемінің бірліктері. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3В бөлімі: Шамалар. Уақытта бағдарлану

Мектеп: Назарбаев

Зияткерлік мектебі

Күні:18.01.2017ж

Мұғалімнің аты-жөні: Сагинова Г.Т.

Сынып: 1В

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Уақыт өлшемінің бірліктері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.3 Шамалар мен олардың өлшем бірліктері

 Сабақ мақсаттары

1.1.3.5 сағаттың циферблаты бойынша уақытты анықтау/ уақыттың өлшем бірліктерін ажырату: минут, сағат, күн, апта, ай

Б

Бағалау критерийлері

Циферблат бойынша уақытты анықтайды.

Уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат, күн, апта,

ай) ажыратады.

Тілдік мақсаттар

 

  • минут, сағат, жиырма төрт сағат, күн, апта күндері, айлар, жылдар
  • бұрын, кейін, бұған дейін, кейін, ол кезде, одан кейін, әрі қарай аяғында
  • қанша уақыт, қашан, дейін
  • бір кездері, ертеде

 Құндылықтарды дарыту

Құрмет, еңбек және шығармашылық

 Пәнаралық байланыстар

Дене шынықтыру

Алдыңғы меңгерілген білім

Қосу мен азайтудың өзара кері амалдар екенін біледі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

І. Ұйымдастыру кезеңі.

-Қайырлы таң, достым!

Қайырлы күн болсын!

Бүгінгі күн міне,

Сәттілікке толсын.

Оқушылардың назарларын сабаққа аудару.

-Балалар,барлығымыз жақшалы өрнектерді орындау ережелерін еске түсірейік.

/Балалар өткен сабақ бойынша үйренген ережені айтады/

Кіріспе тапсырма: -Бүгінгі күн қандай? Кеше қай күн? Таңертең кім жаттығу жасады?Бүгін сабақта не жайлы әңгімелейміз? Сабақтың мақсатын анықтау. Уақытты ертеректе қалай өлшегені жайлы білеміз.

Апта күндерін атау

Жұмбақ шешу

Денесі бар, сөзі жоқ

Аяғы жоқ, жүреді.

Күнді, түнді өлшейді,

Екі тілді жүрегі,

Шешуін кім біледі?

-  Уақыт өлшем бірлігі- сағат

Өмірімізде сағат не үшін қажет? /оқушылардың жауаптары/

(Б,Қ) Оқушылардан олар естіген және түсінетін уақыт бірліктері туралы сұралады. Мысалы, телебағдарламаның жүру ұзақтығы, тағам пісіруге кететін уақыт, мектепке дейінгі аралықты жүріп өтуге кететін уақыт...

(Ұ,Т) Сағат моделімен танысу

Оқушыларға сағат үлгілері беріледі. Оқушылар топта отырып, сағат моделімен танысады. Ұстайды, көреді, кіші және үлкен тілдерін қозғайды. Сағатпен жұмыс, көрсету, балалардың өздеріне айтқызып, ұғындыру.

Сұрақ: Ұзын және қысқа тілдері не үшін керек?

Ұзын тіл-минутты, қысқа тілі - сағаттың неше екенін көрсетеді.

(Б) Бір күн нені білдіретіні туралы қайталау. Бұны Жердің Күнді айналуымен байланыстыру. Күн Жердің ең жоғары нүктесіндегі болатын уақытты «талтүс» деп атайтынымызды түсіндіремін

. Бір тәулікте 24 сағат болады.

(Б) Сағат циферблатында уақыт қалай белгіленгенін көрсету. Бұл мәселе шешімін тапса, оқушылар сағат тілдері күндізгі 12 сағатты және түнгі 12 сағатты білдіретінін талқылау

(Ө)Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау

60-бет:Сағаттар қай уақытты көрсетіп тұр?

Сергіту сәті

Алақанды соғайық,

Бір отырып, бір-тұрып,

Біз демалып қалайық

Иілеміз оңға бір, иілеміз солға бір,

Шыр айналып тұрамыз,

Орнымызды табамыз.

(Ж) Оқушылар жұпта отырып, ойын ойнайды. Бір оқушы берілген екі цифрды пайдаланып, қосу амалына өрнек құрастырады. Екінші оқушы оны кері амалмен тексереді.Одан кейін керісінше орындарын ауыстырып орындайды. Өрнек құрастыру 20-ға дейінгі сандармен жүргізіледі.Кері амалда шыққан цифрды сағат циферблатынан көрсетеді. Мысалы: 9+5= 14, 14-5=9.

Солай бірін-бірі тексереді.

.

Жақшалы өрнектер

http://imektep.kz/

оқулық

 Сағат циферблаты

Сағат модельдері

глобус

дәптер

Сабақтың соңы

Сабақты қорыту:

- Логикалық тапсырма орындау.

Бір жұмыртқа 3 минут піседі. 4 жұмыртқа неше минут піседі?

Бағалау: Балалар бағдаршам көздерін көрсету арқылы өздерін өздері бағалайды

Бағдаршам көздері

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қосу амалына өрнектер құрастырып және оны кері амалмен тексеру кезінде. Қабілеті жоғары оқушыларға екі таңбалы сандармен өрнектер құрастыру тапсырылады және төрттік өрнектер құруда мәнін бірден ауызша есептеп табу ұсынылады

Жұптық жұмыс барысында

Өз бетінше дәптермен жұмыс істеу барысында

Сергіту

Сабақбойыншарефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрысжүргізілдіме?

Сабақтың уақыттықкезеңдерісақталдыма?

Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?

Жалпыбаға

Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсарту үшінқандайөзгерісенгізугеболады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылартуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу