Арттыру,кеміту. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
2A-тарау: Ондықтарды қосу және азайту | Мектеп:
| |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні : | |||||
Сынып: | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы |
Арттыру,кеміту | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
1.5.2.2 ** - «+», «-», «=» таңбаларын пайдалану; | |||||
Сабақтың мақсаты | «+», «-», «=» таңбаларын пайдаланып өрнектер құрастырады | |||||
Бағалау критерилері |
«+», «-», «=» таңбаларын пайдаланып өрнектер құрастырып жаза алады | |||||
Құндылықтарды дарыту | еңбек және шығармашылық; | |||||
Пәнаралық байланыстар | Өнер, қазақ тілі және әдебиет | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 2 мин 3 мин |
(Ұ) Өткен сабақты қайталау. | Таныстырылым | ||||
Сабақтың ортасы 7 мин 3 мин 7 мин 5 мин 5 мин | 1.Жаңа сабақ (Ұ) Оқушылардың дөңгелек ондық сандардың атауларын нақты айтып жаттығуларын ұйымдастыру. Ондықтармен тура және кері ретпен хормен санату. Дөңгелек ондықтардың атауын бірге айтып жаттықтыру. «Қосу-алу» ойыны Мұғалім сөзді атайды (мысалы, 6-ны 2-ге арттыру, 5-ті 1-ге кеміту және т.б.). Оқушылардың міндеті – ал дұрыс таңбаны таңдау. Егер + болса, балалар қол соғады, егер – болса, балалар аяқтарын тоқылдатады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу (Ж.Ө) «Ойлан тап» (Ө.Т) «Тез,ойла» Тапсырма Өрнектердің мәнін табыңыз. Дескриптор: Білім алушы -қосу амалына байланысты өрнектердің мәнін таба алады+ -азайту амалына байланысты өрнектердің мәнін таба алады+ Деңгейлік тапсырмалар: 1-топ 40+30= 4онд.+3онд.= 70-20= 6онд.-5онд.= 2-топ 60+10= 5онд.+2онд.= 90-30= 9онд.-4онд.= 3-топ 40 20 =60 6онд. 4онд.=2онд -10= 50 онд.+1 онд.=7онд 4-топ 30+ =90 8онд.- онд.=2онд -10= 70 онд.+6онд.=7онд 5-топ 10 60=70 онд.- онд.=3онд -10= 80 онд.+ онд.=4онд 6-топ 30 60=90 онд.- онд.=5онд -30= 10 онд.+ онд.=6онд Сергіту сәті «Құрылысшы» Оқушылар әрқайсысы өз үйлерін санау арқылы құрастырады. Дәптермен жұмыс: Сандарды көркем жазу Математикалық диктант (Ұ)Артық санды тап. 2, 6, 7, 13, 8, 5 10, 20, 30, 36, 40, 50 37, 58, 67, 88, 100 | Кеспе сандар Кеспе сандар
| ||||
Сабақтың соңы 5 мин | Рефлексия «Бас бармақ» әдісі бойынша өзін-өзі бағалайды. | |||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспары | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Өзін-өзі бағалау. Топтық жұмыста мұғалімнің бақылауы. | Денсаулық сақтау технологиялары.Сабақтың басында партада дұрыс отыруды,денені тік ұстау туралы ескертулер жасау Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Қауіпсіздік техникасының ережелерімен таныстыру | |||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру