Жобалау. Прототип. Информатика, 9 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 10.4.А: Оқыту ойындары | Мектеп: Орал қ. ФМН НЗМ | ||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалім аты-жөні: Хусанова Ж.Б. Нурмуханова Г.А. (аударған) | ||||||||||||||||||||||
Сынып:10 | Қатысушылар саны: | қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Жобалау. Прототип | ||||||||||||||||||||||
Бұл сабақта орындалатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.4.2.1 екі өлшемді кеңістікте фондық сурет (сахна) құру 10.4.2.2 ойын құрастыру үшін қолдануға арналған нысандар (спрайт) кескінін салу 10.4.2.5 2D кішігірім оқыту ойындарын құру | ||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Оқыту қосымшасының прототипін құру | ||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білу және түсіну
Қолдану
Талдау
Бағалау
| ||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар біледі: 2D оқытушы қосымшасын жасау үдерісін сипаттауды Пәнге арналған арнайы лексика және терминология: Фондық сурет, компонент, нысан,алгоритм, экран, оқиға. Диалог пен жазылымға арналған пайдалы сөйлемшелер: ... құрастыру үшін мен ... қолдандым ... мақсаты жүзеге асты, өйткені.... | ||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды бойға сіңіру | Сыйластық, ынтымақтастық | ||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Пәнаралық байланыс өнер (фон құруда, түс таңдауда, безендіруде және т.б.); Қазақ тілі (пайдалы сөйлемшелер мен сөйлемдерді қолдануда, жазбаша және ауызша сөйлеу мәдениетінде) | ||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Логотип, ұялы қосымша дайындауды біледі. | ||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Жоспарланған сабақ іс-әрекеті | Ресурстар | |||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 14 мин |
Мақсат: білім өзектілігі Мұғалімнің іс-әрекеті: оқушылардың білімдерін тексеру үшін жұмыс парақтарын таратады. Бақылайды, өзара бағалау жүргізуді ұсынады. Амандасады, жымияды, оқушыларға бір біріне жымиып қарауды ұсынады. Оқушының іс-әрекеті: (Ж) Оқущылар тапсырманы өздігінен орындайды. Аяқтаған соң көрші оқушының жұмысын тексереді. Бағалау:
Мақсаты: сабақ тақырыбын анықтау, оқыту мақсаты мен бағалау критерийлерін талдау. Мұғалімнің іс-әрекеті: мұғалім сабақ тақырыбын таныстырады. Оқыту мақсаты мен бағалау критерийлерін талдайды. Оқушының іс-әрекеті: оқушылар сабақтың тақырыбын жазады. Оқыту мақсаты мен күтілетін нәтижені талдайды, сұрақтар қояды. | Таныстырылым Жұмыс парағы
| |||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 23 мин
| 4.Рөлдік ойын «Безендіруші» (23 мин) Мақсаты: Кез келген редакторда оқыту ойыны үшін прототип құру (топтардың таңдауы бойынша) Мұғалімнің іс-әрекеті:
Оқушының іс-әрекеті:
Бағалау:
| Таныстырылым https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ (топтарға онлайн бөлу) Жұмыс парағы Әр топтың дескрипторлары | |||||||||||||||||||||
Сабақ соңы
| 5.Пайдалы сөйлемшелерді қолданып, сабақты қорытындылау: ... құрастыру үшін мен ... қолдандым ... мақсаты жүзеге асты, өйткені.... Рефлексия: Оқушылардың өзін өзі бағалауы. Рефлексия карточкасын толтыру | Таныстырылым Рефлексия карточкасы | |||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қалайша көбірек қолдау көрсетесіз? Сіз қабілеті жоғары білім алушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз білім алушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақатау | |||||||||||||||||||||
Тапсырмаларды өздігінен орындауда практикалық бөлімінде ресурстар беру (шығармашылық), мұғалімнің және өзара оқушылардың көмегі | Оқушылардың жауаптары мен практикалық тапсырмалар орындау және суреттердің фондарын талдау арқылы. | Денсаулық сақтау технологиялары. Компьютермен жұмыс жасау барысында дұрыс отыру және компьютерді дұрыс қолдануды еске түсіру | |||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? Бүкіл оқушылар ОМ-ға жетті ме? Жоқ болса, неге? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
| ||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың қай екі аспектісі жақсы өтті (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты қалай жақсартуға болар еді (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып жайында немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? | |||||||||||||||||||||||
https://www.slideshare.net/emanabedalwahhab/prototyping-34600987?next_slideshow=2
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру