2D ойынды дайындау. Информатика, 9 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 10.4.А: Оқыту ойындары

Мектеп:

Күні:

Мұғалім аты-жөні:

Сынып:10

Қатысушылар саны:

қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

2D ойынды дайындау

Бұл сабақта орындалатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

жаттықтырушы 2D мини қосымшасын құру

 Сабақ мақсаты

Оқыту қосымшасын дайындау үшін Талдау кезеңін сипаттайды

 Бағалау

 критерийлері

Білу

  • MIT App Inventor ортасында ұялы қосымша дайындау кезеңдерін атайды

Түсіну

  • Ұялы қосымша дайындауда Талдау кезеңін сипаттайды.

 Тілдік мақсаттар

 

Пәнге арналған арнайы лексика және терминология:

компонент, нысан, алгоритм, экран, оқиға.

Диалог пен жазылымға арналған пайдалы сөйлемшелер:

... құрастыру үшін мен ... қолдандым

Құндылықтарды бойға сіңіру

Сыйластық, ынтымақтастық, мақсаттылық

Пәнаралық байланыстар

Пәнаралық байланыс жаратылыстану, география, математика және физика пәндерімен байланысады

Осыған дейін меңгерілген білім

Ұялы қосымша дайындаудың кезеңдерін біледі

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Жоспарланған сабақ іс-әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин

  • Ұйымдастыру кезеңі (1 мин)
  • Өткен тақырыпты қайталау (4 мин)

Мақсаты: ұялы қосымша дайындаудың кезеңдерін қайталау.

Бағалау критерийлері

Дескриптор

MIT App Inventor ортасында ұялы қосымша дайындау кезеңдерін атайды

Талдау кезеңін анықтайды

Қосымша дизайнын жасау кезеңін анықтайды

Жобалау кезеңін анықтайды

Қосымшаны MIT App Inventor ортасында программалау кезеңін анықтайды

Қосымшаны тестілеу

кезеңін анықтайды

Қосымшаны бағалау кезеңін анықтайды

  • Жаңа тақырыпқа көшу. (5 мин)

Мақсаты: сабақтың тақырыбын, оқыту мақсатын және бағалау критерийлерін анықтау.

Сипаттауы: тақырыпты анықтау үшін слайдта компьютерлік ойындардың суреттері бейнеленеді.

Мұғалімнің іс-әрекеті:

  • компьютерлік ойындардың суреттері бейнеленген слайд көрсетеді және тақырыпты анықтауды ұсынады;
  • оқушыларды оқыту мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылауға жетелейді.

Оқушының іс-әрекеті: суреттер бойынша сабақтың тақырыбын анықтайды, мұғаліммен бірге оқыту мақсаты мен бағалау критерийлерін талдайды.

Таныстырылым

Сабақтың ортасы

  •  мин

  • «Санау жүйесін айналдыру» қосымшасы(10 мин)

Мақсаты: «Санау жүйесін аудару» ұялы қосымшасын дайындаудың Талдау кезеңін түсіндіру.

Мұғалімнің іс-әрекеті:

«Санау жүйесін аудару» ұялы қосымшасын дайындаудың Талдау кезеңін түсіндіреді.

Оқушының іс-әрекеті: мұғалімнің түсіндірмесін тыңдайды және дәптерге жазады.

  • Ойын құру. (15 мин)

Мақсаты: топтарда Талдау кезеңін талқылап, сипаттау.

1 топ: Биология – Гүлдің құрылысы

2 топ: Физика – Электр тоғы дегеніміз не?

3 топ: География – Қазақстанның орталық облыстары.

4 топ: Математика – Тренажер

Мұғалімнің іс-әрекеті:

  • сыныпты 4 топқа бөледі;
  • тапсырманы орындау үшін нұсқаулық береді;
  • ұялы қосымша үшін Талдау кезеңін сипаттауды сұрайды;
  • басқа топтардың Талдау кезеңін талқылап, бағалауды ұсынады;
  • тапсырманы орындау барысын бақылайды және жазба жүргізеді.

Оқушының іс-әрекеті:

  • нұсқаулықты мұқият тыңдайды;
  • ұялы қосымша үшін Талдау кезеңін талқылайды;
  • топтар бірін-бірі критерий бойынша бағалайды.

 Бағалау:

  • тапсырманы орындап болған соң, топтың сөйлеушілері басқа топқа Джигсо әдісі бойынша жүріп, түсіндіреді;
  • дескриптор бойынша бірін-бірі бағалайды.

Бағалау критерийлері

Дескриптор

Ұялы қосымша дайындауда Талдау кезеңін сипаттайды

тапсырманың берілуін сипаттайды

тапсырма туралы мәлімет жинақтайды

тапсырманың соңғы шешуін анықтайды

нәтижені беру формасын анықтайды

берілгендерді сипаттайды

Кері байланыс: мұғалім бақылау кезінде жүргізген жазбалары бойынша кері байланыс береді.

Жаттықтыру сабағы (ойын мысалдары бар):

http://appinvent.ru/__f/__uroki/AppInventor-Programma-Praktikum.pdf

Сабақ соңы

5 мин

  • Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
  • Бүгін сабақта мен білімімді … бекіттім.
  • Бүгін сабақта мен … орындадым.

Үй тапсырмасы:

  • Жоба тақырыбын анықтап, Талдау кезеңін сипаттау.

СаралауСіз қалайша көбірек қолдау көрсетесіз? Сіз қабілеті жоғары білім алушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

БағалауСіз білім алушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақатау

Саралауды тапсырмаларды таңдау, белгілі бір оқушының болжалды жетістігі, білім алушыға жеке қолдау көрсету, оқушылардың жеке қабілеттерін есекере отырып, оқу материалдары мен ресурстарды таңдау арқылы орындауға болады (Гарднердің көптік зият теориясы).

Уақытти тиімді пайдалана отырып, саралауды сабақтың кез келген кезеңінде қолдануға болады.

Білім алушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау әдістерін жазу үшін осы бөлімді қолданыңыз.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Қолданылатын жаттығу минуттары мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Бұл сабақта қолданылатын Техника қауіпсіздік ережелерінің пункттері.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары қолжетімді болды ма?

Бүкіл оқушылар ОМ-ға жетті ме?

Жоқ болса, неге?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Осы тарауды сабақ туралы ойлану үшін қолданыңыз. Сол жақ бағанда тұрған сіздің сабағыңыз туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың қай екі аспектісі жақсы өтті (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты қалай жақсартуға болар еді (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып жайында немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу