Оқыту бағдарламасын жасау. Информатика, 9 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.4. 2D ойындарын жасау | Мектеп: | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақ тақырыбы | создание обучающего приложения, оқыту бағдарламасын жасау. | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.4.2.5 создавать 2D мини обучающее приложение | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары | уметь создавать и редактировать приложения в мобильной среде разработки приложений | ||||||||||||
Жетістік критерийлері | Знание - Знают типы данных, которые используются в приложении Применять - Используют различные компоненты среды разработки приложений Анализ – Определяют, почему могут произойти ошибки в приложении | ||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Лексика и терминология, специфичная для предмета: скрин, кнопки, компоненты, среда, поле ввода, поле вывода | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Уважение по отношению к себе и окружающим Сотрудничество Ответственная гражданская позиция Академическая честность Обучение на протяжении всей жизни Прозрачность Будет осуществляться посредством дискуссии и практической деятельности в классе. | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Межредметная связь реализуется посредством информации полученной из различных предметных областей | ||||||||||||
Бастапқы білім | Ученики знают и применяют различные компоненты среды разработки мобильных приложений | ||||||||||||
САБАҚ БАРЫСЫ | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 3 мин | Сабақтың басында болатын іс-әрекеттер: - оқушыларды тіркеу; - оқушылармен бірге сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. Мұғалім: Презентацияның бірінші слайды көрсетіледі. Оқушылар: Суретке қарап оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Бағалау: Дұрыс жауаптар қабылданады. | Презентация | |||||||||||
Сабақтың ортасы 10 мин 3 мин 1 мин 20 мин | Жаңа тақырып бойынша түсініктермен таныстыру. Мұғалім: Мобильді программалау ортасында бағдарламаны дайындау кезеңдерімен таныстыру. Оқушылар: Жол картасын пайдалана отырып, кезеңдерді оқып түсіну. Бағалау: Презентацияда кездескен материал бойынша мұғалімнің сұрағына дауап береді. Жаңа білімді тексеру Мұғалім: «Сандарды аудару» бағдарламасын таныстырады. Оқушылар: Бір-бірімен ақылдаса отырып, олар бағдарламаның мақсаты мен міндетін, оны кімдер және қай жерде пайдалана алатын қолданушылар туралы сипаттай алу қажет. Таратылған парақтарға ойларын жазып, бір-бірімен бөлісу керек. Бағалау: Бұл тапсырма арқылы, оқушылардың аналитикалық дағдылары тексеріледі. Денені ширақтау уақыты. Алғашқы жаттығу: басын оңға, солға, жоғары, төмен қимылдату керек, оны 3 рет қайталау қажет. Сол сияқты қолдарын беліне қойып, оңға және солға қимыл жасау қажет, оны 3 рет қайталау керек. Практикалық тапсырманы орындау Мұғалім: «Сандарды аудару» және «Тренажер» бағдарламаларын таныстырады. Оқушылар: Программалау дағдыларын көрсетулері керек. Бағалау: Оқушылардың дұрыс дизайн, компоненттер мен кодтарды таңдағандары бағаланады. | Презентация. Таратпа материал №1 Практикалық жұмыс №1 және №2 | |||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Мұғалім: Кері байланыс парақшаларын таратады. Оқушылар: сабақтың соңында өздерінің көңіл-күйлеріңе баланысты суретті таңдайды. | Презентация. | |||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Әрбір берілген тапсырма саралауға мүмкіндік береді. Мысалы таратпа материаладарда кездескен тапсырмалардың бәрін емес, оқушының таңдауы бойынша бағалауға болады. | Сабақтың әрбір кезеңінде оқушылардың топтық, жұптық және жеке жұмыс атқарғандығы бағаланады. | Денені ширақтауға уақыт бөлінеді. | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру