Презентацияға видео қосу. Информатика, 4 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мультимедиа | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 4 | Қатысқандар: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Презентацияға видео қосу | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.2.3.2. презентацияда объектілер анимациясын баптау | |||||||
Сабақ мақсаты |
| |||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы: - презентацияға сурет, мәтін, анимацияланған сурет сияқты объектілерді қоя біледі; - кіру,шығу және қозғалыс жолдары арқылы анимацияны баптай біледі; - анимация параметрлерін баптай біледі(уақыт, бағыты) | |||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар слайдқа объектілерді қоя білу әркеттерін түсіндіре алады, объектіге анимация қоюды, анимация параметрлерін баптауды түсіндіре біледі. | |||||||
Құндылықтарды дарыту
| Басқа оқушылардың ой-пікірін тыңдай білу, толеранттық, басқа оқушының ой-пікірін сыйлау, адалдық, сын тұрғысынан ойлау қабілетін дамыту. | |||||||
Пәнаралық байланыстар | Power Point бағдарламасында жұмыс, презентация құру, объектілерді қою, объектілермен негізгі операциялар(қою, орнын ауыстыру, көшіру, өлшемін өзгерту) | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы (5 мин.) | Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауды ұсынады. Ол үшін анимацияланған суретттер орналасқан слайд көрсетіледі және сұрақтар қойылады: Осы слайдтың қандай ерекшелігі бар? Не байқадыңдар? Осы слайдта қандай объектілер орналасқан? Осы объектілерді қандай екі топқа бөлуге болады? Қозғалатын суреттерді басқа сөзбен қалай атауға болады? Анимация дегенді қалай түсінесіңдер? Сабақтың мақсаты қандай? | Презентация, слайд №1 | ||||||
Сабақтың ортасы (10 мин.) | Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланған соң, оқушылармен бірге қайталау қажет: Power Point бағдарламасын қалай іске қосамыз, слайд, суреттерді қалай қосамыз, көшіру, өлшемін өзгерту, демонстрацияны іске қосу қалай орындалады? Содан кейін мұғалім анимация құру және негізгі операцияларды айтып түсіндіреді. | Презентация, слайды №2-9 | ||||||
(20 мин.) | Топтық жұмыс. Оқушылар 2-3 оқушыдан топқа бірігеді. Әрбір топ компьютерде бір слайдтан және анимациядан тұратын презентация жасауы қажет. Анимация тақырыбын әрбір топ өздері таңдайды. Презентация құру кезінде олар алдын ала дайындалған анимацияланған суреттерді қолдануға болады. Бағалау үшін келесі критерийлер қолданылады: (8 балл), ол критерийлерді оқушылар өзгертулеріне болады:
Бағалау өз-өзін және бір-бірін бағалау бойынша жүзеге асады. | Учителю необходимо заранее на ученические компьютеры записать презентацию с анимированными картинками Критерии оценивания Слайд 10 | ||||||
Сабақтың соңы (5 мин.) | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - жаңа нені үйрендім; - мен істей аламын… | |||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс қауәпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. Құндылықтардағы байланыс | ||||||
Оқушылар презентация құру кезінде тақырыпты, күрделілігін өздері таңдайды, топтық жұмыс кезінде оқушылар өзара рөлдерді бөліп алады.. | Бағалау оқушылады бақылау арқылы,критерийлер бойынша өз-өзін және бір-бірін бағалау арқылы. | Қозғалыс қимылдары. Көзге жаттығу. | ||||||
Рефлексия: Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? | ||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру