Кесіндіні берілген қатынаста бөлу. Геометрия, 10 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 10.3B бөлім:Кеңістіктегі тікбұрышты координаталар жүйесі және векторлар | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-тегі: |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Кесіндіні берілген қатынаста бөлу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.4.8 - кесіндіні берілген қатынаста бөлетін нүкте координаталарының формулаларын қорытып шығару және оларды есептер шығаруда қолдану. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары
| кесіндіні берілген қатынаста бөлетін нүкте координаталарының формулаларын біледі және қосымша шарттармен берілген есептерді шығару кезінде қолданады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы төмендегі критерийлерді орындаса, оқу мақсатына жетеді - кесіндіні берілген қатынаста бөлетін нүкте координаталарының формулаларын біледі. - кесіндіні берілген қатынаста бөле алады. - қосыша шарттармен берілген есептерде кесіндіні берілген қатынаста бөлу формуласын қолданады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тілдік мақсат Оқушылар: жазықтық, кеңістік, кесіндіні берілген қатынасқа бөлу, кесіндінің ортасы, координата сөз тіркестерін қолданады. Пәнге қатысты лексика мен терминология қатынас, ауырлық центрі Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер үшбұрыштың медианасы, үшбұрыштың ауырлық центрі деген сөздерді геометриялық терминдермен интерпретациялайды. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ұжымдықта, жұптық жұмыста жұмыс жасай білге және ойларын толық жеткізе білуге, академиялық шындыққа, ашықтыққа тәрбиелеу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивтік құралдарды қолдану, интернет ресурстар. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Жазықтықта кесіндіні берілген қатынаста бөлу формуласын, кесіндінің ортасын табу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин 3 мин 5 мин 10 мин 18 мин | 1.Ұйымдастыру кезеңі.
2. Өткен білімдерін қайталау. Оқушыларға мәселелік сұрақ қою.
Оқушылардың жауаптарын тыңдау. 3. Жаңа сабақты меңгеру. Ұжымдық жұмыс. А(хА, уА, zА) және В (хВ, уВ , zВ) нүктелері берілсін. С (хС, уС , zС) нүктесі АВ кесіндісін қатынасында бөлетін болсын, яғни немесе . С нүктесінің координаталарын А және В нүктелерінің координаталары арқылы өрнектеу қажет. және болатындықтан, немесе теңдіктер жүйесінен аламыз. Олай болса, Оқушы тақтада жұмыс жасағанда, есептің берілгеніне, сызбасын салғанда, есептің шығару жолын дұрыс жазуын қадағалау. Оқушылар әр есепте дискриптор бойынша жұмыс жасайды. №1.АВС үшбұрышының A (-2, 1, -3), B (-1, 0, 4) және С (1, 2, 6) төбелерінің координаталары берілген. А төбесінен М центройдына дейінгі арақашықтықты табыңыздар.
4. Білімдерін қолдану және жинақтау. Жұптық жұмыс. №2. A (2, 3, -2), B (4,-5, 6) нүктелері берілген. АВ кесіндісін: 1) 2) 3) 4) қатынасында бөлетін С нүктесінің координаталарын табыңыздар.
№2. С (2, 0, 2) және D(5, -2, 0) нүктелерімен тең үш бөлікке бөлінген кесіндінің соңғы нүктелерін анықтаңдар. Оқушылардың жұптық жұмысы келесі дискрипторлар бойынша бағаланады:
| Геометрия, 10-сынып, Ә.Н. Шыныбеков 2006 ж. A.Г.Мерзляк, В.Б.Полонекий, rеометрия 1О класс Сборник задач Геометрия, 10-сынып, Ә.Н. Шыныбеков 2006 ж. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 мин | 5. Сабақты қорытындылау. Сабабақтың мақсатына, бағалау критерийлеріне орала отырып сабақты қотытындылау. 6. Үй тапсырмасы. 7.Рефлексия. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Материалдың күрделілігіне байланысты саралау ұйымдастырылады. | Теориялық материалды тікелей әңгімелесу ақылы түсіну, дайын сызбалардағы есептерді шығару, жұптық, жеке жұмыс істеу кезінде дескрипторлар бойынша бағалау жүргізу. | Сабақ басында оқушылар қауіпсіздік техникасымен таныстырылады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру