Трапецияның ауданы. Геометрия, 8 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар:

Мектеп: Қарағанды қ. НЗМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Накатова Ажар Капбазовна

Сынып: 8

Қатысқандар саны: 12

Қатысқандар саны:12

Сабақ тақырыбы

Трапецияның ауданы

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • 8.3.3.12 трапецияның ауданының формулаларын қорытып шығарады және қолданады;

Бағалау критерийі:

Трапецияның ауданы формуласын қорытып шығарады.

Есептер шығаруда қолданады.

Сабақтың мақсаты

  • Трапеция ауданының формуласын қорытып шығару және есептер шығаруда оны қолдану.

Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

Трапеция, теңбүйірлі, тікбұрышты трапеция, табандары, бүйір қабырғалары.

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

Трапецияның ауданы ...

Орта сызығы ...

Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың танымдық қызығушылығын туғызу. Өз уақытын ұтымды пайдалануға үйрету. Ұқыптылыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Тригонометрияны түсіну математикалық анализдің алдыңғы тарауларындағы тапсырмаларды орындауда маңызды; есептерді шығару элементтері математиканың барлық бөлімдерін оқуда қажет болатын әртүрлі әдістер мен дағдыларды дамыту үшін жүйелі жұмыс жасауда және зерттеу жұмыстарын жүргізуде себін тигізеді.

АКТ қолдану дағдылары

Тақырыпты меңгеруде білімдерін тексеру мақсатында АКТ қолдану

Алдыңғы білім

Оқушылар трапеция ұғымын және қасиеттерін біледі.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған іс-шаралар

Дереккөздер

Басы

Ортасы

  • Ұйымдастыру кезеңі.
  • Сабақ тақырыбымен, мақсаты таныстырылады.
  • Үй жұмысын тексеру.
  • Кіріспе

Трапецияның негізгі элементтерін енгізу. Трапецияның орты сызығы, оның биіктігі ұғымдарымен таныстыру.

  • Трапецияның ауданы формуласын қорытып шығару. Мысалдар келтіру.

  •  Презентация бойынша мысалдар қарастыру, трапецияның ауданы тақырыбы бойынша есеп шығару дағдысын қалыптастыру.
  •  Рефлексия. Сұрақтарға жауап беру арқылы сабақты бекіту.
  • Трапецияның ауданы тақырыбы бойынша формулаларды қайталау.

Қосымша 1. Дайын сызбалар бойынша тақырыпты бекіту мақсатында есептер шығарту

  • Рефлексия

Презентация

1-3

Презентация

4-6

Презентация

7

Қосымша ақпарат

Дифференциалдау

Дифференциалдау

Сабақ барысында өздеріне сенімсіз оқушылар йанағұрлым өздеріне сенімді оқушылармен жұмыс істеу барысында, есепті шешу және талқылау жолдарын бақылап, үйренеді. Топтық талқылауда барлық оқушының қатысатынына, білімі төмен оқушылардың басқалардан тәуелді болмауына класс оқушыларның сенімді болуы жоспарланған.

Сабақ барысында өздеріне сенімсіз оқушылар анағұрлым өздеріне сенімді оқушылармен жұмыс істеу барысында, есепті шешу және талқылау жолдарын бақылап, үйренеді. Топтық талқылауда барлық оқушының қатысатынына, білімі төмен оқушылардың басқалардан тәуелді болмауына класс оқушыларның сенімді болуы жоспарланған.

Қорытындылау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты нығайтуы мүмкін (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін сынып туралы немесе оқушылар туралы не білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу