Экономиканың аралас түрі. Дүние жүзі тарихы, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар N 2
Тақырып: Экономиканың аралас түрі | Мектеп: | ||||||||||||
Күні: | Оқытушының аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: 11 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақ түрі: Аралас, зерттеу, топтық жұмыстар | |||||||||||||
Осы сабақ арқылы (оқулыққа сүйене отырып) жүзеге асырылатын оқу мақсаттары | 11.1.1.4 экономикалық жүйенің түрлері туралы білімді пайдалана отырып, экономикалық дамудың ерекшеліктерін түсіндіру; 11.1.1.7 аралас экономика түріне көшудің сипаттамалық белгілерін анықтай отырып, себептерін зерттеңіз | ||||||||||||
Сабақ мақсаты: | 1. экономикалық жүйелер түрлерін зерттеу 2. студенттерді экономикалық жүйенің негізгі сипаттамасымен таныстыру 3. оқушылардың практикалық, өзіндік, ғылыми-зерттеу дағдыларын қалыптастыруға ықпал ету | ||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: 1. топтарда жұмыс жасау және әртүрлі дереккөздерден маңызды ақпаратты бөлу (оқу шеберлігі)
| ||||||||||||
Пәндік лексика және терминдер: | Аралас , нарықтық, Командалық-әкімшілік, дәстүрлі | ||||||||||||
Алдыңғы тақырып: | Бұл тақырып тақырыптармен өзара байланысты: жоспарлы (социалистік) экономика | ||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||
Жоспарланған мерзім | Жоспарланған іс-шара | Деректер | |||||||||||
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 3 мин Оқушылардың білімін өзектендіру 10 мин | Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. “Экономикалық жүйе туралы айтпас бұрын жұмбақ шешейік”: Жұмбақ : Қалай аталатынын тауып көр. Ақшаға сатылатын. Бұл ғажайып емес, қарапайым ..... (Товар). Айырбастауға немесе сатуға арналған өнім– жауабы “Товар” Р А Т Б Р Е әріптерінен сөз құрастыру. Мәнін түсіндіру. (Товарға товар айырбастау – жауабы “Бартер”). Ал қанеки, есімізге түсірейік! -Нені өндіру керек? -Оларды қалай өндіреді? -Бұл тауарлар мен қызметтерді кімге өндіруге болады? Бұл сұрақтарды қоғаммен шешудің үш әдісі тарихи қалыптасты: 1) дәстүр бойынша; 2) командалық әдіспен; 3) базар көмегімен. Әлемде төрт экономикалық жүйе. Бүгін біз төртінші экономикалық жүйемен танысуды жалғастырамыз – аралас экономика. | Слайд 1-4 | |||||||||||
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 7 минина предметную ним.туризма в Казахстане и | С) Кестені толтыру:
Г) Мұғалім сыныпқа тапсырма береді. 1 қатар - дәстүрлі аралас экономика - Жапония 2 қатар-командалық аралас экономика - Ресей 3 қатар - нарықтық аралас экономика-Латын Америкасы 4 қатар-аралас экономика түрі-Швеция Критерии оценивания: Бағалау критерийі: 1. Әрбір топ орындалған жұмыстың нәтижелерін ауызша ұсынады 2.Мәтіндік ақпаратты өңдейді 3.Әртүрлі елдердегі экономикалық жүйелердің ерекшеліктері туралы қорытынды жасайды С) Осыдан кейін мұғалім оқушылармен келесі сұрақтарды талқылайды: -Кез келген елдің экономикасына қандай үш мәселені шешу қажет? Оның басты міндеті қандай? - Экономиканың командалық жүйесінің негізгі кемшіліктері қандай? - Қай жылдары командалық жүйе күшіне енді? - Бүкіл ел үшін идеалды жоспар дайындауға не кедергі? - Дәстүрлі экономиканың маңызды белгілерін атаңыз? - Нарықтық экономикасы басым елдерде мемлекеттің рөлі қандай? | Слайд 5 Слайд 6 Дидактикалық материал 2.1 Дидактикалық материал 2.2 Дидактикалық материал 2.3 Дидактикалық материал 2.4 Слайд 7 | |||||||||||
Сабақ соңы 10 мин | Рефлексия “Пайдалы етістіктер” Қол жеткізілді - Жасалды - Кеңейтілді - Өзгерді - Аралас - Аяқталды - Өткізген - Бақыланатын - Бекітілген - Мен шештім - Көрсетілді - Алынған - Әзірленген - Орналастырылды - Табылған - | Слайд 8 | |||||||||||
Болды ма міндеттер урокаучебные міндеттері шынайы? Бұл оқушылар бүгін жаттаған? Қандай болды оқу атмосфера? Жеткізілмеген менің жоспарлаған дифференциация жақсы? Ұстанады ма регламенттің? Қандай өзгерістер болды менің жоспары және неге? | |||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру