Франция мен Испаниядағы Халық майданы қаншалықты тұрақты болды? Дүние жүзі тарихы, 8 сынып, сабақ жоспары.


ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 9.3.C: Тоталитаризм мен демократияның ара қатынасы.

Мектеп: Назарбаев зияткерлік мектебі Семей қ

Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Франция мен Испаниядағы Халық майданы қаншалықты тұрақты болды?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.2.1 реакциялық идеологияның таралуы, қоғамның әлеуметтік өміріндегі өзгерістерге әсерін талдау (фашизм, нәсілшілдік, шовинизм, нацизм);

8.3.1.1 әлеуметтік-саяси тенденциялардың (әлеуметтік либерализм және консерватизм, марксизм және социал-демократия) қоғам өміріне әсерін талдау.

Сабақтың

 мақсаты

Нацистік саясаттың халықтың әртүрлі топтарына әсерін талдаңыз.

Бағалау критерийі

  • Фашистердің билікке келуімен бірге испан қоғамы өміріндегі 3-өзгерісті атап көрсетеді;
  • фашистік идеологияның үгіт-насихат үдерісі органы ретінде мәдениеттің әсерін талдайды;
  • Франция мен Испанияда Халықтық майдан қаншалықты орнықты болды деген сұраққа негізделген тұжырым жасайды. POPS формуласын қолдану.

 

 Тілдік мақсаттар

 

Пәндік лексика мен терминология:

фашизм, фюрер, нацизм, авторитаризм, тоталитаризм, ұлтшылдық, ұлттық социализм;

Диалог пен жазу үшін пайдалы өрнектер:

  • Испанияда фашизм тарады, өйткені ...

 Оқу дағдылары

Сыни тұрғыдан ойлау және өзін-өзі реттеу дағдылары.

Құндылықтарға

 баулу

«ғаламдық азаматтық, әлем арасындағы қарым-қатынас идеясы және әркімнің өз ісіне жауапкершілікпен қарауы, төзімділік»

 Пәнаралық

 байланыс

Қазақстан тарихы (мазмұны бойынша: Гитлер 1941 жылы КСРО-ға шабуыл жасады)

 АКТ қолдану дағдылары

оқытудың белсенді тәсілдерін техникалық қолдау үшін интерактивті тақтаны пайдалану, қызығушылық тудыратын тақырып бойынша білімдерін кеңейту және тереңдету үшін ақпаратты өз бетінше іздеу, келесі тақырыптарды оқуға алдын-ала дайындық үшін.

Google, Wikipedia іздеу жүйесімен жұмыс жасау мүмкіндігі.

Алдыңғы білім

Ұсынылатын негізгі білімге Германия мен Италия тарихына және 19-ғасырдағы осы елдердегі ұлтшылдықтың дамуына қатысты 8-сынып курсында дүниежүзілік тарихта қарастырылған материалдар кіреді. Оқушылар 9-сыныптың дүниежүзілік соғыс пен Ұлы депрессиядан кейінгі бөлімдерінде алған білімдеріне сүйенеді. Оқушыларда саяси режимдер туралы, әсіресе сталиндік режим мысалында тоталитарлық жүйенің белгілері туралы түсінік болуы керек.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

Оқушылардың алған білімдерімен байланыстыратын сөздер мен бейнелер арқылы өткен сабақтың тақырыбын қайталау арқылы білімді өзектендіру.

Слайдтарды талдау. Тақырыпты тұжырымдау, жетекші сұрақтар. Оқушылар сабақ тақырыбын оқиды. Талқылау - оқу мақсаттары мен оларға жетудің критерийлері қандай болуы мүмкін. Сабақтың мақсатын және оған қол жеткізу критерийін оқушылармен бірге анықтау.

Слайд 1

Слайд 2-4

Сабақтың ортасы

10 минут

15 минут

25 минут

35 минут

Тапсырма 1. Презентациямен жұмыс.

Қараңыз және сұрақтарға жауап беріңіз:

Франко қандай спикер болды?

Ол не үшін шақырады?

Франко мұндай қоғамдық реакцияға қалай қол жеткізе алды деп ойлайсыз?

Мәселелерді талқылау. Талқылау барысында «Халық майданы» сөздерін талқылауға және талдауға салыңыз.

Тапсырма 2. Әр әріпке «Халық майданы» терминімен байланыстыратын сөздерді жазыңыз.

Германия халқының білім беру және ағарту саласындағы нацистердің қызметі туралы қысқаша әңгіме.

Тапсырма 3. Топтық жұмыс. 10 минут

Мәтінді оқып, шағын конференцияда сөйлеуге бір спикер дайындаңыз.

Қойылым критерийлерін құру.

Шағын конференция. Спикерлердің сөйлеген сөздері, сұрақтар мен пікірталастар.

ФО парақтарындағы жеке жұмыс.

POPS құрылымындағы оқушылар келесі сұрақты ашады: Франция мен Испанияда Халықтық майдан қаншалықты тұрақты болды? POPS формуласын қолдану.

Слайд 5,

Слайд 6

Слайд 7-8

Слайд8

Слайд 9

Слайд 10

Сабақтың соңы

8 минут

Рефлексия

Оқу мақсаттары мен бағалау критерийлері дегенге қайта келу.

Сабақ соңында оқушылар нені білгендері және не түсініксіз болып қалғаны туралы ортаға салады. (2 минут).

Слайд 11

Слайд 12

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

- Оқу үлгерімі мықты оқушыларға іш пыстырмайтындай күрделілеу тапсрмалар беремін.

- Оқу үлгерімі төмен оқушылар зерікпейтіндей күрделі тапсырмаларды құрастырушы бөліктерге бөлемін.

Мотивациясы жоғары студенттер фашистердің билікке келуімен бірге испан қоғамының өміріндегі 3-тен астам өзгерістерді баса алады;

Фашистік идеологияның үгіт-насихат үдерісі органы ретінде мәдениеттің әсерін талдайды;

Тапсырмаларды орындау кезінде оқушылар дене қалпын, көз бен дәптердің арақашықтығын түзетеді. Сыныпта қолайлы психологиялық ахуал және сау бәсекелестік жағдайын жасаңыз.

Сабақ бойынша рефлексия

Жалпы бағалау:

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1: Сыныптың сабаққа қызығушылығының басымдығы

2: Сабақ жоспары мен мақсатының тиімді жасалуы

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1: АКТ-мен толыққанды қамтамасыз етілгенде

2: Ресурстардың қолжетімділігі

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

 

 

 



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу