Алкендер. Полиэтилен. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар : 11.1B Көмірсутектер және олардың көздері | Мектеп: | |||||||||||||||||
Күні : | Мұғалім: | |||||||||||||||||
11 сынып (ҚГБ) | Қатысқан оқушы саны: | қатыспаған оқушы саны: | ||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Алкендер. Полиэтилен. | |||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.2.19 алкендердің алыну жолдарын, физикалық және химиялық қасиеттерін, құрылысын, гомологтық қатарын қарастыру: | |||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | - алкендердің жалпы формуласын табу -алкендердің гомологты қатарын құру - алкендердің құрылымдық формулаларын атау -алкендерді атауларын қолданып формулаларды құрастыру - алкендердің алыну жолдарын қарастыру, алкендердің алыну реакция теңдеулерін жазу | |||||||||||||||||
Жетістік критерийлері | - алкендердің жалпы формуласын құрастырады - алкендердің гомологты қатарын құрастырады - алкендердің құрылымдық формулаларын атайды - алкендерді атауларын қолданып формулаларды құрастырады - алкендердің алыну жолдарын қарастырады, алкендердің алыну реакция теңдеулерін жазады | |||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар:
Пәндік лексика және терминология : алкендер, көмірсулар қаныққан, қанықпаған (термиялық) крекинг, қосылу, тұтқырлығы , жанғыш, изомерлері, көміртек, құрылымдық формулалар. Диалог/жазылым үшін пайдалы тіркестер: Алкендер / тек Х құрайды..... санына байланысты қасиеттері өзгереді.........қайнау нүктесі/жанғыш / өртке қауіптілігі жоғары /санымен түседі.... көміртек атомы көбейген сайын, соншалықты жоғары / соншалықты төмен ... | |||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | құрметтеу, өмір бойы оқу | |||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | География және биология | |||||||||||||||||
Бастапқы білім | 11.1A Органикалық химияға кіріспе | |||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||
Ой қозғау 1-3мин | Ұйымдастыру сәті. Сәлемдесу. Жағымды атмосфера қалыпастыру Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын , күтілетін нәтижелерді талқылау. | |||||||||||||||||
Мағынаны тану 4-9 мин 10-13 мин 14-19 мин 20-30 мин 31-37мин | 1. Топтық жұмыс: Алкандар мен алкендердің формулаларының тізімдерімен тапсырма ұсынылады.
Оқушылар берілген формулаларды екі топқа жіктеп бөлу керек. Бастапқы алкандардың гомологты қатарлары туралы білімдерін қолдана отырып алкендердің формуласын жазады. Жалпы формуласын шығарады. Презентациядағы жауаптармен өз жауаптарын салыстырып тексереді. (өзін өзі бағалау) 2. bilimland.kz. сайтынан алкендердің құрылысын, номенклатурасы және изомерлері туралы бейнежазба көрсетілу ұсынылады.қажеттілік туындаған жағдайда немесе сұрақтар туындағанда мұғалім түсіндіріп кетеді. 3. оқушыларға алкендердің атаулары бойынша тапсырма орындауы ұсынылады. Бірін – бірі бағалау. 4.оқушыларға алкендердің формулаларын құрастыруға тапсырмалар орындауы ұсынылады. Бірін – бірі бағалау. Жұптық жұмыс: 5. мәтінмен жұмыс ұсынылады. Оқушылар алкендердің алыну жолдарын қарастырады( оқиды). Дәптерлеріне алкендердің алыну жолдарының реакцияларын жазады. Тапсырма орындауы ұсынылады. Этиленнің алынуына 3 реакция теңдеуін жазыңыз. Бағалау. Сабақ мақсатына қайта оралу. Қорытындылау . | |||||||||||||||||
Кері байланыс 38-40 мин | Сабақ соңында кері байланыс жүргізеді.
Критерий бойынша оқушылар өз жұмыстарын және сыныптастарын бағалай алады | |||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру