Иррационал теңсіздіктер. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.
Келісілді
«Математика» ӘБ жетекшісі ____________
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.2В бөлім: Иррационал теңдеулер мен теңсіздіктер | Мектеп: Ақтау қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Бисенбаева Н.Р | |||||||||||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Иррационал теңсіздіктер | |||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.2.2.5 - иррационал теңсіздіктерді шеше алу; | |||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | - иррационал теңсіздіктің анықтамасын біледі және иррационал теңсіздіктерді шешу әдістерін меңгереді; | |||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы: - иррационал теңсіздіктің анықтамасын біледі; - иррационал теңсіздіктің шешімін дәрежеге шығару әдісі арқылы табады; - ММЖ-нын анықтайды; -дұрыс жауабын жазады; | |||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: - мүмкін мәндер жиынын табуды түсіндіреді; -иррационал теңсіздіктерді шешуді ауызша түсіндіреді. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: - иррационалды теңдеулер мен теңсіздіктерді шешуді сипаттау үшін математикалық терминдерді пайдаланады және түсінеді; - жаңа айнымалыны енгізу әдісін талқылайды; - теңсіздіктің шешімі ... жиыны болып табылады; Пәндік лексика мен терминология:
| |||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ақпаратты іздейді және оны сыни көзқараспен талдайды; Еркін шығармашылық кеңістігін жолдастарымен құра біледі; Өзгенің пікірін тыңдайды және сыни баға береді; жұпта (топта) орындау арқылы ынтымақтастық құндылықтарды қалыптастыру. Жаңа білім қалыптастыруда бірлесіп жұмыс жасау арқылы құрмет құндылықтарын қалыптастыру. Жаңа білімді меңгеру арқылы өмір бойы оқу құндылығын қалыптастыру. | |||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | физика | |||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | http://ru.solverbook.com/spravochnik/reshenie-neravenstv/irracionalnye-neravenstva-i-ix-reshenie/ | |||||||||||||||
Бастапқы білім | Дәреженің, иррационал санның, арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасын білу. Арифметикалық квадрат түбірінің қасиеттерін қолдану, квадрат теңдеулерді және теңсіздіктерді шешу | |||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||
Сабақтың басы 3 минут | І. Ұйымдастыру
| |||||||||||||||
Сабақтың ортасы Ұ 5 минут Ұ 21 минут Ұ 21 минут | ІІ. Өткен материалдарды қайта жаңғырту Мұғалім оқушыларға қайталау мақсатында жоғары дәрежелі теңдеулерді және иррационал теңдеулерді шешу тәсілдерін айтуды сұрайды.
Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері оқушылармен бірлесе отырып талқаланып құрылады. ІІІ. Жаңа сабақ Қарапайым иррационал теңсіздіктер:
Мұғалім жоғарыда көрсетілген кестені беріп, келесі теңсіздіктерді шығару жолдарын оқушылармен бірге талқылайды:
Күрделі түрдегі иррационал теңсіздіктердің шешімдері: Оқушылармен жоғарыда көрсетілген кесте талқыланып, келесі есептер тақтада талқыланып шығарылады:
| 5 слайд 6 слайд Қосымша 1 7 слайд Қосымша 2 8 слайд 9 слайд | ||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үйге тапсырмасы. 1) 2) 3)
| 10 слайд И.П.Рустюмова С.Т.Рустюмова Тренажер по математике для подготовки к единому национальному тестированию | ||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||
Топтық немесе жұптық жұмыста өз-өзіне сенімсіз оқушылар анағұрлым өздеріне сенімді оқушылармен жұмыс істеу барысында тапсырманы орындау жолдарын бақылап үйренеді. Қабілеті жоғары оқушылар үшін қосымша тапсырмалар беріледі | Мұғалім оқушыларды сұрақтар қою арқылы бағалайды. Оқушылар сабақ барысында өз-өзін бағалайды және бағалау критерийі бойынша жұптарда бір-бірін бағалайды, сабақ барысында ерекше қабілет көрсеткендерге мадақтауды, мотивациялау мақсатында жеке дара жетістіктерімен ынталарын ескеріп ауызша бағалауды қолдану. | Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу туруына назар аудару. Сабақ барысында кішікірім денені шынықтыруға арналған жаттығуларды жүргізу.(қажет болған жағдайда) | ||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру