Иррационал теңдеулер. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Сабақ жоспары
Сабақ: 12.2B бөлім: Теңдеулер мен теңсіздіктер Тақырыбы Иррационал теңдеулер | Мектеп: | |||
Күні: | Мұғалім аты-жөні: | |||
Сынып:12 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Оқу бағдарламасына сілтеме | 11.2.2.3 - айнымалыны алмастыру әдісі арқылы иррационал теңдеулерді шеше алу; | |||
Сабақтың оқу мақсаттары | Айнымалыны алмастыру әдісі арқылы иррационал теңдеулерді шеше алу | |||
Тілдік мақсаттар | Оқушыларды математика тілінде сөйлей білу дағдысын дамыту:
иррационал теңдеулер мен теңсіздіктерді шешуді ауызша түсіндіреді. Пәнге қатысты лексика мен терминалогия:
| |||
Бағалау критерийлері: | Иррационал теңдеуге жаңа айнымалыны енгізе алады; Иррационал теңдеуді шеше алады | |||
Құндылықтарды дарыту | Жауапты азаматтық позиция, өмір бойы оқу, академиялық шыншылдық, ынтымақтастық, өзіне және айналадағы адамдарға құрмет | |||
Пәнаралық байланыстар: | ||||
АКТ қолдану дағдылары | ||||
Бастапқы білім | Дәреженің, иррационал санның, арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасын білу. Арифметикалық квадрат түбірінің қасиеттерін қолдану, квадрат теңдеулерді және теңсіздіктерді шешу, у = х2, у = х3, функцияларының графиктерін салу және олардың қасиеттерін білу. | |||
Сабақ барысы
Сабақтың кезеңдері | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер | Сабақ ресурстары |
Сабақтың басы 5 минут | Мақсаты: оқушылардың зейінін шоғырландыру, қызығушылықтарын арттыру. Үй жұмысын тексеру Сабақ тақырыбы, мақсатымен таныстыру Үй тапсырмасын тексеру, қайталау сұрақтарын қою | |
Сабақтың ортасы 20 минут 10 минут | Практикалық бөлім Есептер шығару «Ирек-4» стратегиясын қолданып, оқушыларға теңдеулерді шешуге ұсыныңыз. Әдістің қолдануы: Жеке жұмыс: Дәптердің шетіндегі жазулар (белгілер «?», «+», «!» т.с.с.). Жұптағы жұмыс: талқылау, «сұрақ белгілерін жою». Төртіктерде талқылау: оқушылар қатар бойынша және келесі партада отырған оқушылармен күрделі сұрақтарды талдайды. Жұптық жұмыс Оқушылар сараланған тапсырмалар орындайды Қиындық келтірген есептер тақтада талданады Жеке жұмыс | Презентация |
Сабақтың соңы 4 минут | Үйге тапсырма. Қосымша 1 Оқушыларға мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. | Таратпа қағаздар |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | |
Қабілеті жоғары оқушылар: -Топтық жұмыста негізгі қорытынды жасауды жүргізеді; -Ағылшын тіліндегі терминдер- ді меңгеруде сыныптастарына көмектеседі; -Практикалық жұмыс . Қабілеті орта оқушылар: -Ағылшын тіліндегі терминдер- ді меңгеруде сыныптастарына көмектеседі; - Практикалық жұмыс ; Қабілеті төмен оқушылар: - Практикалық жұмыс ; -Мұғалімнің қолдауы; | -Жұптық жұмыста оқушылар бірін-бірі өзара бағалайды; -Практикалық тапсырмаларды орындауда жұмысында оқушылар өзін-өзі бағалайды. | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру