Иррационал теңдеулер және олардың жүйелері. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

Сабақты жоспарлаудан бұрын орта мерзімді жоспарды қараңыз. Сабақ жоспарын ұсынылған үлгі негізінде әзірлеуге болады.

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

11.2В бөлім: Иррационал теңдеулер мен теңсіздіктер

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Иррационал теңдеулер және олардың жүйелері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.2.2.4 - иррационал теңдеулер жүйелерін шеше алу;

 Сабақ мақсаттары

Иррационал теңдеулер жүйелерін шеше алу

Бағалау критерийлері

Оқушылар:

  • иррационал теңдеу анықтамасын біледі, оның мүмкін мәндер жиынын таба алады;
  • теңдеудің екі жағын n-ші дәрежеге шығару әдісімен иррационал теңдеуді шеше алады;
  • айнымаланы алмастыру әдісімен иррационал теңдеуді шеше алады;
  • иррационал теңдеулер жүйесін шеше алады;

иррационал теңсіздіктерді шеше алады.

 Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • мүмкін мәндер жиынын табуды түсіндіреді;

- иррационал теңдеулер мен теңсіздіктерді шешуді ауызша түсіндіреді.

Пәнге тән лексика мен терминология:

  • иррационал теңдеу және оның түбірлері;
  • мүмкін мәндер жиыны;
  • кубтық түбір;
  • үшінші дәрежелі түбір;
  • n - ші дәрежелі түбір;
  • тақ дәрежелі түбір;
  • n - ші дәрежелі түбірден шығару;
  • түбір астындағы айнымалы;
  • иррационал теңдеу;
  • бөгде түбір;
  • оң мәнді қабылдайды;
  • мәндес теңдеулер;
  • ... түріндегі теңдеу ... жүйесімен мәндес;

иррационал теңсіздік.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

  • теңдеудің бір түбірі бар, өйткені ...;
  • теңдеудің екі түбірі бар, өйткені ...;
  • бөлшектің бөліміндегі иррационалдықтан құтылу үшін ...;
  • теңдеудің екі жағын n-ші дәрежеге шығарғаннан кейін ...;
  • ... саны берілген теңдеудің түбірі емес;
  • бөгде түбірлерді бөліп алу үшін ...;
  • теңдеулердің шешімдері жоқ екендігін дәлелдеу;

- теңсіздіктің шешімі ... жиыны болып табылады;

Құндылықтарды дарыту

Бір-бірін тыңдау, кезекпен сөйлеу, өз ойын нақты жеткізу, дәлелдер мен мысалдар келтіру, өздігінен үйренуге талпыну, академиялық шыншылдық, топтық және жұптық жұмыстарда ашық болу.

Пәнаралық байланыстар

Физика

 АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақтаны презентациямен таныстыру үшін қолдану, тақтаны жазу құралы ретінде қолдану. https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/11-synyp/irraczional-tengdeuler-zhane-olardyng-zhujelerin-sheshu?mid=f246f767-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe

Бастапқы білім

Дәреженің, иррационал санның, арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасын білу. Арифметикалық квадрат түбірінің қасиеттерін қолдану, квадрат теңдеулерді және теңсіздіктерді шешу, у = х2, у = х3, функцияларының графиктерін салу және олардың қасиеттерін білу.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин

Ұйымдастыру кезеңі.

Сабақтың мақсатымен таныстыру.

Жаңа тақырыпты bilimland.kz бейне видеоны көрсетемін

https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/11-synyp/irraczional-tengdeuler-zhane-olardyng-zhujelerin-sheshu?mid=f246f767-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe

Сабақтың ортасы

10 мин

15 мин

«Идеалды топ» жарысы. Оқушыларды топқа біріктіріңіз. (4 оқушыдан). Теңдеулер жүйесін шешуді ұсыныңыз:

Тапсырма А:

Жауаптары:

1) 2) 3) 4)

Жұппен жұмыс

Тапсырма В:

a

b

c

d

Жауаптары:

a) b) c) d)

Өзіндік жұмыс:

Алгебра және анализ бастамалары, 11 сынып, А.Әбілқасымова, К.Д.Шойынбеков, З.Ә.Жұмағұлова., 2011 ж. 46-бет;

http://mathus.ru/math/irrurs.pdf

Сабақтың соңы

5 мин

1. Рефлексия. Не үйрендім? Нені түсіндім, нені түсінбедім?

сұрақтарына оқушылардан жауап аламын.

2. Оқушыларға мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі.

3. Үйге тапсырма:

Саралауоқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ барысында өздеріне сенімсіз оқушылар белсенді оқушылармен жұмыс істеп,, есепті шешу және талқылау барысында білімдері жоғарылап, сенімділігі артады. Сабақ жоспары сабақ барысында топтық талқылауда барлық оқушылардың қатысуын қамтамассыз етуге негізделген.

Қадағалау;

Ынталандыру;

Түрткі сұрақтар қою;

Өзара бағалау;

Өзін-өзі бағалау;

Кері байланыс

Сабақ барысында оқушылар өздерін еркін ұстап, көтеріңкі көңіл- күйде болып, ынтымақтастықта жұмыс жасауларына жағдай жасаймын. Кабинет жабдықтарын қолдану барысында техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтауын қамтамасыз етемін.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу