Виеттің жалпыланған теоремасы. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары №14
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.3A бөлім: Көпмүшелер | Мектеп: | ||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Виеттің жалпыланған теоремасы. | ||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.2.1.12 Виеттің жалпыланған теоремасын біледі және оны үшінші дәрежелі көпмүшеге қолданады. | ||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушы:
| ||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: көпмүшені көбейткіштерге жіктеген кезде қолданылатын қадамдарды сипаттау үшін математикалық терминдерді дұрыс пайдалану.
Пәнге тән лексика мен терминология:
Коэффициент, айнымалы, түбір, қалдық, бөлінді, сызықтық көбейткіш, квадраттық көбейткіш, көбейткіштерге жіктеу, көбейткіштердің көбейтіндісі, канондық түрі, көпмүше. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу. Көпмүше түбірлері және коэфициенттері арасындағы байланыс.. Көпмүше түбірлерінің көбейтіндісі.... Көпмүше түбірлерінің қосындысы.... | ||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Білім ала білуі, жағдаятты талдау, жаңа жағдаяттарға бейімделу, топпен жұмыс істеу, өз жұмысының сапасына жауап беру, өз уақытын ұйымдастыра білу. | ||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Жоғары дәрежелі теңдеулер кездесетін физика пәнінде қолданылады. Оқушылар тарихи мәліметтер алады | ||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентацияны және ұсынылған интернет сілтемелері бойынша өздігінен ақпараттарды жүйелеп талдау. | ||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар квадрат үшмүшенің түбірлеріне байланысты Виет теоремасын біледі | ||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин | Сынып дайындығын тексеру. Мұғалім төрт оқушының үй тапсырмасын тексерген соң, дайын жауаптармен әр оқушыға өз қатарын тексеруді тапсырады. | ||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин
20мин 10 мин |
Оқушылардан үшінші дәрежелі көпмүше үшін Виет теоремасын сұрау. Есімі аталған оқушылардың бірі ауызша жауап береді, екіншісі тақтаға жазады. «Борды бер» әдісі бойынша жалғастырып алты оқушыдан сұрау жүргізіледі. Оқушылар тақтада келесі өрнектерді жазып, дәлелдеуін жүргізеді: Дәлелдеу: ; ; .
Тапсырма№1 Түбірлері көпмүшесінің түбірлерінің квадратына тең болатын үшінші дәрежелі көпмүшені жазыңыз. Тапсырма бірінші сыныппен талданады, одан кейін оқушылар мен мұғалім бірігіп орындайды.
Оқушылар берілген есепті жеке орындап, сұрақтары туындаған жағдайда мұғалімнен және сыныптастарынан сұрап отырып жұмыс жасайды (Белсенді сынып) №811-812, 267 бет №827 (Шыныбеков )
(a) (b) (c) (d) (f) 2. Кубтық теңдеу берілген , мұнда p, q – бүтін сандар. α, β және γ – теңдеудің түбірлері. q мәнін жазыңыз, p мәнін табыңыз, егер болса жауабы: Бағалау дескрипторы:
| А.Г. Мордкович Алгебра и начала математического анализа, 11 класс Часть 2 задачник Қосымша1 | |||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Рефлексия Оқушыларға бір сұрақ бір жауап : Мен өз жұмысымды ............бағалаймын, себебі.... Мен сыныптың жұмысын....деп бағалаймын, себебі.. Мен сыныптасым.... жұмысын...бағалаймын, себебі....... Мен сабақты....деп бағалаймын, себебі....... Үй тапсырмасы№815 | ||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||
Дәлеледуді қажет ететін тапсырмаларды толық және нақты орындау қабілеті жоғары балалар тарапынан күтіледі. Белсенді сынып әдісі арқылы қиналған оқушылар сыныптастары және мұғалім тарапынан қолдау тауып отырадыү | Өтілген тақырып бойынша өзін-өзі бағалау, мұғалімнің бақылауы және бақылау нәтижесінде белсенділігі төмен оқушыларды жұмысқа тарту. Оқулықпен жұмыс барысында өзара бағалау жүзеге асады | Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары | |||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру