Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді әр түрлі тәсілдермен шешу. Қалыптастырушы бағалау жұмысын жүргізу. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары. 4 сабақ.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары №4

Сабақты жоспарлаудан бұрын орта мерзімді жоспарды қараңыз. Сабақ жоспарын ұсынылған үлгі негізінде әзірлеуге болады.

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер

Мектеп: Көкшетау қаласындағы ФМБ Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді әр түрлі тәсілдермен шешу; қалыптастырушы бағалау жұмысын жүргізу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.1.3.9 - қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алу;

 Сабақ мақсаттары

Оқушылар сабақтың сонында тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алады;

 Бағалау критерийлері

Оқушы қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді бірлік шеңберді қолданып шығара алады;

Оқушы қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді графикалық тәсілмен шығара алады;

Оқушы қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді дайын формула қолданып шығара алады;

 Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

тригонометриялық есептер шығару үшін графиктер мен жай теңдеулердің пысықталған мысалдарын пайдалана отырып, синус, косинус, тангенс туралы не білетіндігін талқылап, жаза алады.

Лексика мен терминология:

Бұрыш, синус, косинус, тангенс

арксинус, арккосинус, арктангенс

тригонометриялық тепе-теңдік, алмастыру.

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

– Синус/косинус/тангенс ..... үшін пайдаланылады.

Бұрыштың синусы/косинусы/тангенсы .... тең.

Бұл график синус/косинус/тангенстың мәнін көрсетеді.

Бұл мысалда/үшбұрышта ..... берілген, осылайша синус/косинус/тангенс ережесін қолданып, бізге .... есептеу қажет.

sin x>a теңсіздігін жазу.

.... көрсету үшін тиісті тригонометриялық алмастыруларды пайдалану.

Теңсіздіктің шешімінің негізгі мәнін табу... .

Глоссарий үш тілде беріледі және сыныпта ілініп тұрсын

 Құндылықтарды дарыту

 

 

  • құрмет көрсету;
  • ынтымақтастық;
  • азаматтық жауапкершілік;
  • айқындық
  • математикалық сауаттылық

 Пәнаралық байланыстар

Физика – гармоникалық тербелестер

 АКТ қолдану дағдылары

Geogebra бағдарламасында графиктерді салу

презентация

Бастапқы білім

Тригонометриялық теңдеулерді шешу тәсілдерін біліп, оны осы тақырыпта қолдану

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Амандасу. Үй жұмысын тексеру. Алдын ала мұғалім екі оқушыға (қалғандары естімейтін болсын) тапсырма беріп қояды: келесі сабақта сіздер үй жұмысын тақтаның алдында түсіндіресіздер . Осы сабақта сол оқушыларға сөз беруге болады. Бұл оқушының жауапкершілігін арттырады.

Сабақтың ортасы

5 минут

30 минут

3 минут

  • Білімді шоғырландыру

Бүгін осы тақырып бойынша соңғы сабақ. (өткен сабақтардағы презентациялар бойынша шолу)

  • Тригонометриялық теңсіздіктер қалай шешіледі екен?
  • Бірлік шеңбердің көмегімен қалай шешіледі?
  • Графикалық тәсілмен шешу деген не?
  • Дайын формулаларды жаттап алу мүмкін бе?
  • Немесе айтылған тәсілдермен шығарған ынгайлы ма?... тағы да осындай сұрақтар қойып, тақырыпты қайталап шығу керек.
  • Қалыптастырушы бағалау жұмысы

Мақсаты: «Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешу» тақырыбынан оқушылардың білімдерін жүйелеу

Бұл жұмыстарды мұғалім өзі бағалайды

  • Сабақтың қорытындысы

Оқушылардың сұрақтарына жауап беру, әр оқушының осы сабақтағы іс-әрекетін бағалау

IV Үй жұмысы:

Теңсіздіктерді шешіңіз:

қосымша

Сабақтың соңы

2 минут

Рефлексия:

Жаңа тақырыпқа қандай білімдеріңіз өткен тақырыптан жеткілікті болмады?

Қалай ойлайсыздар: басқа тәсілмен осындай теңсіздіктерді шығаруға бола ма?

Саралауоқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалауоқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақтың бірінші бөлімінде ғана қабілеттері жоғары оқушыларға назар аударуға болады.

Қалыптастырушы бағалау жұмысы

Сабақбойыншарефлексия

Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме?

Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма?

Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?

Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз.

Жалпыбаға

Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу