Нұсқаулық жазамын «ң» дыбысының емлесі (2 сынып, IV тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қоршаған орта
Сабақтың тақырыбы: Нұсқаулық жазамын «ң» дыбысының емлесі
Оқу мақсаты: 3.2 Түрлі стильде мәтін жазу
Сабақтың мақсаттары: 2.3.2.1 үлгі бойынша қарапайым хабарландыру, хабарлама және нұсқаулық (ас әзірлеу рецептісі) жазу
2.3.1.1 тірек сөздерді пайдаланып, жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу.
Сабақ барысы: (Ұ) Оқушылар шеңберге тұруды сұрау. Жұмбақ жасыру. Шешуін тапқаннан кейін, шеңбердің ортасына кіріп, ыстық доп ойынын ойнату. Допты кез келген баланың қолына ұстатарда бір тапсырма беріледі. Оқушы сол тапсырманы орындайды.
Екі айнасы бар,
Екі найзасы бар,
Төрт жаптырмағы бар,
Бір шыбыртқысы бар (сиыр)
-Сиырдың төлін ата?
-Қалай дыбыстайды?
-Пайдасы қандай?
-Түсі қандай?
-Сүтінің пайдасын айт?
-Етінің пайдасын айт?
-Сиыр атасы?
-Тамағы қандай?
(Ұ) Алдаркөсе мультфильмі бойынша сұрақтарға жауап береді. (көру: 0.25 -6.30)
-Мультфильм не туралы?
-Бай мен кемпірі не үшін бәстесті?
-Қалай ойлайсыңдар, олар дұрыс істеді ме?
-Олар сиырға дұрыс күтім жасап жүр ме?
-Сиырдың бізге қандай пайдасы бар?
-Оған қалай күтім жасау керек?
(Т) Берілген тапсырмаға қатысты кластер құруды сұрау.
1-топ. Сүтінен жасалатын тағамдар туралы не білесіңдер?
2-топ. Терісінен жасалатын заттар туралы не білесіңдер?
3-топ. Етінен жасалатын тағамдар туралы не білесіңдер?
Нұсқаулық жазу
(Ж) Бірлесе отырып, сиырға қандай күтім жасау керек екендігіне байланысты нұсқаулық жасайды.
1. Сиырға қолайлы жағдай жасау
2. Оған уақытымен тамақ беру
3. Тұрған жерін тазалап тұру
4. Оған су беру
5. Оны табынға жіберу
6. Оны жеке қораға қою
7. Желінін жуып тұру және т.б.
(Ж) Мультфильмдегі бай мен кемпіріне қандай ақыл-кеңес берер едің. Оларға хат жаз.......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қоршаған орта
Сабақтың тақырыбы: Нұсқаулық жазамын «ң» дыбысының емлесі
Оқу мақсаты: 3.2 Түрлі стильде мәтін жазу
Сабақтың мақсаттары: 2.3.2.1 үлгі бойынша қарапайым хабарландыру, хабарлама және нұсқаулық (ас әзірлеу рецептісі) жазу
2.3.1.1 тірек сөздерді пайдаланып, жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу.
Сабақ барысы: (Ұ) Оқушылар шеңберге тұруды сұрау. Жұмбақ жасыру. Шешуін тапқаннан кейін, шеңбердің ортасына кіріп, ыстық доп ойынын ойнату. Допты кез келген баланың қолына ұстатарда бір тапсырма беріледі. Оқушы сол тапсырманы орындайды.
Екі айнасы бар,
Екі найзасы бар,
Төрт жаптырмағы бар,
Бір шыбыртқысы бар (сиыр)
-Сиырдың төлін ата?
-Қалай дыбыстайды?
-Пайдасы қандай?
-Түсі қандай?
-Сүтінің пайдасын айт?
-Етінің пайдасын айт?
-Сиыр атасы?
-Тамағы қандай?
(Ұ) Алдаркөсе мультфильмі бойынша сұрақтарға жауап береді. (көру: 0.25 -6.30)
-Мультфильм не туралы?
-Бай мен кемпірі не үшін бәстесті?
-Қалай ойлайсыңдар, олар дұрыс істеді ме?
-Олар сиырға дұрыс күтім жасап жүр ме?
-Сиырдың бізге қандай пайдасы бар?
-Оған қалай күтім жасау керек?
(Т) Берілген тапсырмаға қатысты кластер құруды сұрау.
1-топ. Сүтінен жасалатын тағамдар туралы не білесіңдер?
2-топ. Терісінен жасалатын заттар туралы не білесіңдер?
3-топ. Етінен жасалатын тағамдар туралы не білесіңдер?
Нұсқаулық жазу
(Ж) Бірлесе отырып, сиырға қандай күтім жасау керек екендігіне байланысты нұсқаулық жасайды.
1. Сиырға қолайлы жағдай жасау
2. Оған уақытымен тамақ беру
3. Тұрған жерін тазалап тұру
4. Оған су беру
5. Оны табынға жіберу
6. Оны жеке қораға қою
7. Желінін жуып тұру және т.б.
(Ж) Мультфильмдегі бай мен кемпіріне қандай ақыл-кеңес берер едің. Оларға хат жаз.......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?