Менің мектебім (1 сынып,2 бөлім )
Пән: Сауат ашу.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің мектебім
Сабақ тақырыбы: Менің мектебім
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: Т/А 1 Өзгелерді тыңдайды, түсінеді және кейбір тұстардың не туралы екенін біледі.
Т/А 3 Оқиғаны ретімен, жай сөйлемдерді қолданып, баяндау тәсілімен айтады. (мұғалім көмегімен)
Сабақ мақсаты: Барлық оқушылар білу керек:
Тақырыпқа байланысты ақпаратты және әңгімелерді тыңдап, мазмұнын түсінеді;
Таныс әріптерді пайдаланып сөздер жаза алады.
Көпшілігі:
Бейтаныс әріптерді, дыбыстарды таниды және қарапайым сөздерді құрастырып оқу үшін дыбыс туралы білімдерін пайдаланады.
Кейбір оқушылар:
Өз ойын және сезімін жеткізуге және өзгелермен бөлісуге талпынады.
Сабақ барысы: Шаттық шеңбері. «Көңілді күн»
(М Т) Балалар, қазақ тілі әлеміне саяхатымызды жалғастырамыз, бүгінгі сабақта сендер мектеп туралы өте қызықты мәліметтер аласыңдар.
Назарбаев Зияткерлік мектебінің Әнұранын тыңдау.
Басталғанда жаңа ғасыр өткелі,
Бүржарғанда жастығымның көктемі.
Біздер үшін айқара ашты есігін,
Елбасының зияткерлік мектебі.
Өсе берсін мектебімнің өркені ,
Желбіресін ғылым, білім желкені.
Қанат қаққан өркениет өріне,
Біз боламыз еркін елдің ертеңі.
Қайырмасы:
Білімнің шырыны,
Ғылымның тұнығы,
Тәуелсіз елімнің тұғыры.
Білімнің бесігі,
Ғылымның есігі,
Ғаламға жетуде,
Қазақтың есімі,
Елбасы мектебі.
Көкжиекке құлашты кең жазайық,
Ғылым іздеп, білім кенін қазайық.
Назарбаев зияткерлік мектебі,
Жаңа ғасыр жаңалығы ғажайып.
(Б) Сұрақ қою.
– Балалар, сендер 1 қыркүйек күні қайда келдіңдер?
– Сендер нешінші сыныпта оқисыңдар?
– Сынып бөлмесі нешінші қабатта орналасқан?
– Мектепте кімдер жұмыс істейді?
/Оқушылардың жауабын тыңдау және слайд арқылы суреттер көрсету: мұғалімдер, дәрігер, кітапханашы, аспаз, күзетші/
– Мектептегі қандай орындарды білесіңдер? Оны анықтау үшін ойын ойнайық.
(Т) Ойын «Адасқан әріптер» Мақсаты: оқушылардың қызығушылықтарын арттыру, мектептегі орындардың аталуын білу.
Шарты: әр топқа адасқан әріптер беріледі. Оқушылар кеспе әріптерден сөздер құрайды.
1 топ. КІТАПХАНА /партада орындайды/
2 топ. АСХАНА /партада орындайды/
3 топ. СПОРТ ЗАЛЫ /тақтада орындайды/
4топ. ДӘРІГЕР БӨЛМЕСІ /ойын алаңында орындайды/
Әр топ постерге осы орындардың суретін салады және әңгімелеп айтады.
Сергіту сәті (Қ) Ойын алаңында көңілді әуен ойналады. Оқушылар екі топқа бөлінеді. Бірінші топқа мектепке байланысты сөздер беріледі. Ал екінші топқа сол сөздерге байланысты суреттер беріледі. Балалар әуен ырғағымен билеп жүреді. Әуен тоқтаған кезде бәрі қуана тұра қалады да, суреттегі заттар мен сөздерді байланыстырып қояды. .....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің мектебім
Сабақ тақырыбы: Менің мектебім
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: Т/А 1 Өзгелерді тыңдайды, түсінеді және кейбір тұстардың не туралы екенін біледі.
Т/А 3 Оқиғаны ретімен, жай сөйлемдерді қолданып, баяндау тәсілімен айтады. (мұғалім көмегімен)
Сабақ мақсаты: Барлық оқушылар білу керек:
Тақырыпқа байланысты ақпаратты және әңгімелерді тыңдап, мазмұнын түсінеді;
Таныс әріптерді пайдаланып сөздер жаза алады.
Көпшілігі:
Бейтаныс әріптерді, дыбыстарды таниды және қарапайым сөздерді құрастырып оқу үшін дыбыс туралы білімдерін пайдаланады.
Кейбір оқушылар:
Өз ойын және сезімін жеткізуге және өзгелермен бөлісуге талпынады.
Сабақ барысы: Шаттық шеңбері. «Көңілді күн»
(М Т) Балалар, қазақ тілі әлеміне саяхатымызды жалғастырамыз, бүгінгі сабақта сендер мектеп туралы өте қызықты мәліметтер аласыңдар.
Назарбаев Зияткерлік мектебінің Әнұранын тыңдау.
Басталғанда жаңа ғасыр өткелі,
Бүржарғанда жастығымның көктемі.
Біздер үшін айқара ашты есігін,
Елбасының зияткерлік мектебі.
Өсе берсін мектебімнің өркені ,
Желбіресін ғылым, білім желкені.
Қанат қаққан өркениет өріне,
Біз боламыз еркін елдің ертеңі.
Қайырмасы:
Білімнің шырыны,
Ғылымның тұнығы,
Тәуелсіз елімнің тұғыры.
Білімнің бесігі,
Ғылымның есігі,
Ғаламға жетуде,
Қазақтың есімі,
Елбасы мектебі.
Көкжиекке құлашты кең жазайық,
Ғылым іздеп, білім кенін қазайық.
Назарбаев зияткерлік мектебі,
Жаңа ғасыр жаңалығы ғажайып.
(Б) Сұрақ қою.
– Балалар, сендер 1 қыркүйек күні қайда келдіңдер?
– Сендер нешінші сыныпта оқисыңдар?
– Сынып бөлмесі нешінші қабатта орналасқан?
– Мектепте кімдер жұмыс істейді?
/Оқушылардың жауабын тыңдау және слайд арқылы суреттер көрсету: мұғалімдер, дәрігер, кітапханашы, аспаз, күзетші/
– Мектептегі қандай орындарды білесіңдер? Оны анықтау үшін ойын ойнайық.
(Т) Ойын «Адасқан әріптер» Мақсаты: оқушылардың қызығушылықтарын арттыру, мектептегі орындардың аталуын білу.
Шарты: әр топқа адасқан әріптер беріледі. Оқушылар кеспе әріптерден сөздер құрайды.
1 топ. КІТАПХАНА /партада орындайды/
2 топ. АСХАНА /партада орындайды/
3 топ. СПОРТ ЗАЛЫ /тақтада орындайды/
4топ. ДӘРІГЕР БӨЛМЕСІ /ойын алаңында орындайды/
Әр топ постерге осы орындардың суретін салады және әңгімелеп айтады.
Сергіту сәті (Қ) Ойын алаңында көңілді әуен ойналады. Оқушылар екі топқа бөлінеді. Бірінші топқа мектепке байланысты сөздер беріледі. Ал екінші топқа сол сөздерге байланысты суреттер беріледі. Балалар әуен ырғағымен билеп жүреді. Әуен тоқтаған кезде бәрі қуана тұра қалады да, суреттегі заттар мен сөздерді байланыстырып қояды. .....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?