Көшбасшылық ерікті рөлдер. Дене шынықтыру, 11 сынып, сабақ жоспары.


Дене шынықтыру пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары №

Бөлім атауы:

2-бөлім.Эмпирикалық оқыту арқылы көшбасшылық қасиеттерді дамыту.

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11

Оқушылар саны қатысқандар:

қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Көшбасшылық ерікті рөлдер.

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.1.5.5. Қабілеттерді жақсарту және сенімділік арттыру мақсатында жаңа тактика мен стратегияны және құрылымдық идеяларды әзірлеу.

 Сабақтың мақсаттары

Оқушылардың қабілетін арттыру және жақсарту мақсатында тактика мен стратегия дағдыларын әзірлеу және талдау.

 Жетістік критерийлері

- көшбасшылық ерікті ойындарда стратегия мен тактика дағдыларының бірізділігін көрсетеді.

 Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология

Қамтиды:

  • Командалық, топтық, жеке жұмыс
  • Адал ойын
  • Коммуникация, ұйымдастыру
  • Қолдау, көмек
  • Стратегия және тактика
  • Шабуыл, қорғаныс, қарсылас
  • Доп, сетка, алаң
  • Қозғалыс, шабуыл

 Құндылықтар

Жеке жауапкершілік, көшбасшылық қасиеттер, өзара көмек

Пәнаралық байланыс

Ғылыммен байланыс-денсаулық және дене тәрбиесі, қауіпсіздік, салмақ/ағымның динамикасы. Информатикамен (Интернетте ақпаратты іздеу және өңдеу), математикамен (айналу осі, кеңістік, бағыт және бұрыштар), психологиямен (кіші топта жұмыс істеу дағдылары), биологиямен (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физикамен (жылдамдық, масса, энергия)

  АҚТ қолдануы

Шағын құрылғы арқылы сабақтың бейнежазбасы, қажетті материалдарды Интернетте іздеу үшін ноутбук қолдану.

Осыған дейін меңгерілген білім

Оқушылар алдыңғы сыныптарда және сабақтан тыс уақытта оқылған алаңдағы ойын жағдайларында білім мен түсінікке ие.

Сабақ барысы

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

  3 минут

 

 

 

 

  7минут

Мұғалім оқушыларды қарсы алады.

Сәлемдесуден кейін ол оқушылармен келесі сұрақтарды талқылайды:

- Қандай спорттық-арнайы техниканы білесіз?

- Спорттық-спецификалық техникаларды орындау кезінде қандай дағды мен іскерлікті қолданасыз? Одан әрі оқушылармен бірге "ерікті көшбасшылық рөлдер»

Мұғалім оқушыларға оқу мақсатын тұжырымдауды, табыс критерийлерін белгілеуді ұсынады және оларды әзірленген нұсқамен салыстыруды сұрайды. Оқушылар ОРУ орындайды. сол жерде және қозғалыста, сондай-ақ толтырылған доптарды, резеңке амортизаторларды және секіргіштерді пайдалана отырып, арнайы жаттығуларды орындайды.

Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік.

Үрленген доптар резеңке бинттер.

Сабақтың ортасы

10минут

15минут

(Г, Э, Ф) Мұғалім оқушыларға 2 топқа бөлініп, Ноутбуктер арқылы қажетті сілтемені ашуды ұсынады. Видеороликті көргеннен кейін сынып екі топқа бөлінеді: біріншісі ойын әрекетін орындау үшін жаттығуларды орындайды: қозғалыстар, тіреулер, қосымша қадамдар, жанаспалы қадам,секіріс. Қаралған қозғалыс тәсілдері үйлесімде қолданылады. Мысалы: жүгіруден кейін екі қадам немесе секіру орындалады, қосымша қадамдармен қозғалғаннан кейін-секіру және т. б. екінші топ техникалық қабылдаумен айналысады –беру. Доп ойын енгізілетін техникалық тәсіл. Қазіргі заманғы волейболда жоғарғы тікелей, Күштік және жоспарланған берілімдерді пайдаланады. Басты міндет допты айналдыра алмай доп ортасына соққы беру. Жаттығуды орындағаннан кейін топтар орындары өзгереді.

Тапсырмаға арналған дескрипторлар: - техникалық тұрғыдан дұрыс орын ауыстыру, тіреулер, қосалқы қадамдар, секіру

- бірізділікпен қолданылатын қозғалыстарды дұрыс орындайды

((ГЭФ) сынып 2 командаға бөлінеді және "атыс"ойынын ойнай бастайды. Алдымен бір доппен жеңілдетілген ережелер бойынша, ойын екі және үш доппен күрделенеді. Ойынның мақсаты қысқа уақытта барлық қарсыластарын "лақтыру". Ойын кезінде мұғалім қарсыластарға мұқият бақылау жасауды, алаңды көруді және ойыншылардың алаңдағы орын ауыстыруын бақылауды ұсынады. Тапсырмаға арналған дескрипторлар: - "аңшылар" допты мақсатты түрде лақтырады - оқ ату аймағында жүрген оқушылар шабуылдан қашады

Ойыннан кейін мұғалім екі командаға формативті баға береді. Топ орындайды взаимооценивание.

Үлкен кеңістік, набивные мячи, волейбол ойынына арналған доптар, ысқырық, сетка.

Ресурсқа сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=8f0G-A1hpUs

Карточка №1. doсx

Карточка №2. doсx

Сабақтың соңы

5 минут

Сабақ соңында оқушылар рефлексия өткізеді:

- не білдім, не үйрендім

- не түсініксіз қалды

- немен жұмыс істеу қажет

Стикерлер, маркерлер, автоқаламдар.

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Сабақ бойынша кері байланыс

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Барлық оқушылар СМ қол жеткізе алды ма?

Егер олай болмаса, неге?

Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме?

Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?

Заметки:

К = весь класс П = парная работа Г = групповая работа

Ф = формативное оценивание И = индивидуальная работа Э = эксперимент



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу