Ойын техникасы. Дене шынықтыру, 9 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.


Дене шынықтыру бойынша № 2 қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2-бөлім - Командалық спорт ойындары арқылы өзара іс-қимыл.

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні, тегі:

Сынып: 9

Қатысушылардың саны:

Қатыспағандардың саны:

Сабақтың тақырыбы

Ойын техникасы

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.4.1 дене жаттығуларының шеңберінде балама әзірлеу және қызметті оңтайландыру үшін ережелер мен құрылымдық тәсілдерді бағалау және салыстыру.

 Сабақтың мақсаттары

Оқушыларды дене шынықтыру жаттығулары аясында қызметті оңтайландыруға үйрету.

 Бағалау критерийлері

- сабақта ҚТ сақтайды;

- дене шынықтыру жаттығулары аясында қызметті оңтайландырып, балама әзірлеуі мүмкін.

 Тілдік мақсаттар

Оқушылар командалық ойындарда қажетті дағдыларды көрсете және талқылай алады.

Пәндік лексика және терминология

  • қабылдау, беру
  • соққы, дәлдік, пас, беру
  • шабуыл, қорғау
  • тактика, техника, стратегия, шешім
  • қауіпсіздік, ойын ережелері
  • қорғаушы, шабуылшы ойыншы, шабуылшы, байланыстырушы
  • ойын комбинациясы.

Құндылықтар

Жеке жауапкершілікті, көшбасшылық қасиеттерді, өзара көмек көрсетуді дамыту.

 Пәнаралық байланыс

Ғылыммен байланыс-денсаулық және дене, қауіпсіздік, салмақ/ағымның динамикасы. Информатикамен байланыс (интернетте ақпаратты іздеу және өңдеу), математикамен (айналу осі, кеңістік, бағыт және бұрыштар), психологиямен (кіші топта жұмыс істеу дағдылары), биологиямен (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физикамен (жылдамдық, масса, энергия).

  Кілттік дағды

Жұптық, командалық жұмыс арқылы әлеуметтік дағдыларды дамыту.

Осыған дейін меңгерілген білім

Оқушылардың спорттық ойындар туралы түсініктері, алдыңғы сыныптарда және сабақтан тыс уақытта алған командада жұмыс істеуге тиісті дағдылары бар.

Сабақтың барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

3 минут

8 минут

Сапқа тұру. Мұғалім оқушылармен амандасады.

Сәлемдесуден кейін ол оқушылармен келесі сұрақтарды талқылайды:

- дене шынықтыру жаттығулары аясында волейболдағы әрекеттерді қалай оңтайландыруға болады?

- волейболда допты қабылдауға балама жасауға бола ма?

Одан әрі мұғалім оқушыларға "Ойын техникасы" атты сабақ тақырыбын тұжырымдауды сұрайды.

Мұғалім оқыту мақсатын және бағалау критерилерін айтады.

(С) мұғалім сыныпқа сабақ тақырыбы бойынша презентацияны қарауды ұсынады.

Қарағанды талқылау.

Әрбір іс-әрекет түрі үшін үлкен бос кеңістік.

Мұғалім ысқырығы.

Проектор.

Презентация.

Сабақтың ортасы

5 минут

3 минут

1 минут

3 минут

3 минут

3 минут

2 минут

2 минут

4 минут

(С, Ж) Мұғалім сынып көшбасшысын таңдайды және ағзаны алдағы физикалық жүктемеге дайындау үшін бұлшық еттің әр түрлі топтарына жаттығу жүргізуді сұрайды (жүгіру, ЖДЖ және орнында АФД).

) Мұғалім "допты жоғарыдан және төменнен беруді үштікте орындау" атты оқыту видеосын көруді сұрайды. Сонымен қатар мұғалім оқушыларға әдістемелік нұсқаулықтар таратады.

Қаралған видеоны талқылау.

(С, Т, ҚБ) Мұғалім оқушыларды 3 адамнан топтасуды сұрайды.

1-тапсырма: волейболда допты жоғарыдан және төменнен беру техникасын жетілдіру, сондай-ақ тапсырмаларды оңтайландыру арқылы секіруді дамытуға арналған жаттығуларды орындау (әр топшадағы оқушылар допты беруді орындағаннан кейін сағат тілі бойынша қозғалады):

1.Допты бес әдісті қолданып төменнен өзіңнің үстінен жоғарыдан беру. Екі оқушы жаттығуды орындаған кезде, үшіншісі 5-7 рет отырып тұру жаттығуын орындайды.

2.Допты жоғарыдан өзіңнің үстінен берумен бірге жоғарыдан беру. Екі оқушы жаттығуды орындаған кезде, үшіншісі сол аяқта "тапанша" жаттығуын орындайды.

3.Допты төменнен өзіңнің үстінен берумен бірге төменнен беру. Екі оқушы жаттығуды орындаған кезде, үшіншісі оң аяқта "тапанша" жаттығуын орындайды.

2-тапсырма: волейболда допты жоғарыдан және төменнен беру техникасын жетілдіру, сонымен қатар тапсырмаларды оңтайландыру арқылы жоғарғы иық белдеуін нығайтуға арналған жаттығуларды орындау (әр топшада оқушылар допты беруді орындағаннан кейін сағат тілі бойынша қозғалады):

  •  Допты өзіңнің үстінен жоғарыдан берудің үш әдісін қолданып 1800-қа бұрылу арқылы жоғарыдан беру. Екі оқушы жаттығуды орындаған кезде, үшіншісі сәкіден 5 рет кеудені жерден көтеру жаттығуын орындайды.
  •  Допты өзіңнің үстінен төменнен берудің үш әдісін қолданып 1800-қа бұрылу арқылы жоғарыдан беру. Екі оқушы жаттығуды орындаған кезде, үшіншісі сәкіден 5 рет кеудені жерден көтеру жаттығуын орындайды.

Тапсырмаларға дескрипторлар:

1.ҚТ сақтайды;

2.қабылдау алдында бастапқы қалпын (волейболшы тұрысын) қабылдайды;

3.жоғарыдан беруді мағдайдан орындайды;

4.үлкен және көрсеткіш саусақтарының арасында тең үшбұрыш қалыптастырады;

5.қабылдау кезінде шынтақтарды бүкпейді;

6.қабылдау кезінде аяқтарды тізеде бүгеді.

Мұғалім әр оқушыға мадақтау және ұсыныс беру әдісін қолдана отырып, формативті бағалау береді.

(С, Т, ҚБ) Мұғалім сыныпты командаларға бөледі "Волейбол"оқу-жаттығу ойыны.

Тапсырмаға дескрипторлар:

1.ҚТ сақтайды;

2.допты төменнен қабылдау және жоғарадан беру техникасын техникалық жақтан дұрыс орындайды;

3.волейбол ойынының ережелерін біледі.

Мұғалім әр командаға мадақтау және ұсыныс беру әдісін қолдана отырып, формативті бағалау береді.

Әрбір іс-әрекет түрі үшін үлкен бос кеңістік.

Таратылым.

Проектор,

интернет ресурсына сілтеме:

https://www.youtube.com/watch?v=snEJMc2UYus&vl=ru

Волейбол доптары.

Волейбол тіректері, волейбол торы, доптар, мұғалім ысқырығы.

Сабақтың соңы

3 минут

Сабақ соңында оқушылар рефлексия өткізеді:

- не білдім, не үйрендім

- не түсініксіз қалды

- немен жұмыс істеу қажет

Стикерлер, маркерлер, автоқаламдар.

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?

Жазбалар:

С = барлық сынып ЖЖ = жұптық жұмыс Т = топтық жұмыс

ҚБ = қалыптастырушы бағалау Ж = жеке жұмыс Тәж. = тәжірибе

К = көрсету



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу