Арнайы жаттығулардың дағдыларының техникасын бекіту. Төзімділікке арналған жаттығулар. Дене шынықтыру, 8 сынып, сабақ жоспары. 5-6 сабақ.
Сабақ жоспары/ План урока/ Lesson theme № 5-6
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі/Раздел программы №5 Шаңғы / Кросс/Коньки дайындығы. | Мектеп/Школа/School: Қарағанды қаласы ХББ НЗМ | ||||
Күні/Дата/Date: | Мұғалімнің аты-жөні/Учитель/Teachers: | ||||
Сынып/Класс/Grade: 8 |
| ||||
Сабақтың тақырыбы: | Арнайы жаттығулардың дағдыларының техникасын бекіту. Төзімділікке арналған жаттығулар. | ||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Дене қасиеттерін дамытатын жаттығулардан мысалдар келтіру. | ||||
Сабақ мақсаттары: | Оқушылардың барлығы төзімділікті дамытатын жаттығуларды орындай алады. Оқушылардың көбісі шаңғы жүрістерінің дағдыларын бекіте алады. Оқушылардың кейбіреуі арнайы жаттығуларды құрастырып, көрсете алады. | ||||
Бағалау критерийлері: |
| ||||
Тілдік мақсаттар:
| Оқушылар: денсаулықты нығайтуда физикалық қасиеттерді дамытуға бағытталған бірқатар дене жаттығуларын талқылай және көрсете алады. Пәнге тән лексика мен терминология: Шаңғы, шаңғымен адымсыз жүру, аттап бұрылу тәсілдері, сырғанау адымдары, шаңғымен тұру әдістері. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
| ||||
Құндылықтарды бойға сіңіру.
| Құрмет, ынтымақтастық, ашықтық. | ||||
Пәнаралық байланыс. | Анатомия | ||||
АКТ пайдалану дағдылары: | https://www.youtube.com/watch?v=UJ0Byx8JRqA | ||||
Алдыңғы білім. | Бұрыңғы шаңғы дайындығының сабақтарынан алған білім. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Сабақта жоспарланған қызмет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 0 – 15 минут | Оқушылардың жиыны. Оқу мақсаттарын жету үшін сабақтың критерийлерін хабарлау. Мұғалім оқушыларға мынандай сұрақтар қояды: сіздердің көңілдеріңізге және жақсы хал-жайларыңызға қандай дене жаттығулары әсерін тигізеді? Қандай ішкі мүшелері қосымша жүктеме алады? Кроссфита тәріздес денені қыздыру: 20 метрге жүгіру. 5 рет отырып, тұру. 20 метрден қайта айналып жүгіру. 5 рет жоғарға секіру. Денені қалыпқа келтіру. Ептілікке арналған ЖДЖ орнында орындалады. Мұғалім оқушылардың дұрыс орындауын қадағалап отырады. | Шаңғы базасы, мектеп стадионы, шаңғы, ысқырық. | |||
Сабақтың ортасы 16 – 75 минут | Оқушылардың жиыны. Мұғалім: неге шаршау пайда болады? Оқушылар анатомиядан алаған білімдері арқылы жауап береді. Мұғалім: қалжырауды қалай болмау керек? Сұрақ талқылайды. Шаңғыны киіп, таяқсыз, алмакезек жүрісін жетілдіреді. Бірмезгілде, бір адымды жүрісті еліктеу техникасын үйренеді. Орындау техникасына мұғалім өзгертулер еңгізіп отырады. Төзімділікті дамытуға арналған жаттығулар: Адымсыз жүру Бір адымды жүрістер. Алмакезек, екі адымды жүрістер. Саралау: арнайы белгілі бір мүшеге жүктеме жасау. Әр жаттығулар қарқынды қалыпта, 4 минут бойы орындалады. Талқылап және өзара бір-бірін бағалау. Мұғалім оқушыларға тапсырмалар береді: аяқ және бел мүшесін төзімділігін дамытуға арналған жаттығуларды ойлап, көрсету. 6 минут бойы шаңғымен жүріп өту. Міндет: өздеріне ыңғайлы шаңғы жүрістерімен, алысырақ жүру. | Мектеп стадионы, ысқырық, шаңғы. | |||
Сабақтың аяғы 76 – 80 минут | Оқушылардың жиыны. Шаңғы және шаңғы инвентарларын тапсырады. Сабақтың қортындысын талқылау. | Шаңғы базасы. | |||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру | |||
• Өз қимылдар сөз қорын тереңдету үшін реттіліктерін құрғанда қабілетті оқушыларға қиындау сұрақтар қойыңыз. • Сәл әлсіз оқушыларға көмектесу үшін шаңғы дайындығы бойынша тапсырмаларды топ мүшелері санын азайту немесе жеңілдету. • Ең жақсы өрнектерді таңдап, сөз қорын тереңдету үшін барлық оқушылармен бөлісу. | • Байқау, тыңдау, сұрақ қою. • Оқушылар қозғалғанда қажет болғанда тоқтап, қауіпсіздік туралы біліп, тапсырмаға қатыса ма? | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары іске асырмалы болды ма? ОМ-ға барлық оқушылар қол жеткізді ме? Жеткізбесе, не себепті? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және не себепті? | |||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру, сондай ақ оқыту туралы ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал етуші еді (сабақ беру, сондай ақ оқыту туралы ойланыңыз)? 1: 2: Мен сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені айқындадым, келесі сабақтарда неге назар аудару керек? | |||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру