Түзу сызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі жылдамдық және орын ауыстыру. Физика, 9 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Келісілді «Физика» ӘБ жетекшісі Кадыров К. К. ________ |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Кинематика | Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы Мектеп ХББ : НЗМ | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні Көптілеуов Б.Ә | ||||||||||||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақ тақырыбы | Түзу сызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі жылдамдық және орын ауыстыру | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Түзу сызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі координата мен орын ауыстыру теңдеулеріне есептер шығару | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Түзу сызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі координата мен орын ауыстыру теңдеулеріне есептер шығара алады | ||||||||||||
Жетістік критерийлері | Оқушы білуі тиісті…
| ||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушы оқыту мақсатына жетті,егер....
| ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Айналасындағы қоршаған ортаны тану,оған сүйіспеншілігін білдіріп,аялай білу. | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика, Сызу | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақтамен шұғылдана білу | ||||||||||||
Бастапқы білім | Еркін түсу үдеуі
| ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 0-2 мин 3-10 мин 10-15 мин
Көпір тапсырма 16-18 мин | Мұғалім:1.0.Ұйымдастыру кезеңі. 1.1.Оқушылармен амандасу 1.2. «Жылы-лебіз» тренингі : оқушылар бір-біріне тілек айтып,жағымды психологиялық ахуал туғызады. Үй жұмысын сұрау: физикалық диктант Түрткі сұрақтар 1.Қозғалыстың қандай түрлерімен таныстық 2. Үдеу дегеніміз не? 3. Дененің биіктіктен еркін түсу кезіндегі биіктікті, уақытты, жылдамдықты табу формуласын жазыңыз? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 19-30 мин
31-75 мин
| W- Сынып жұмысы Мұғалім сөйлейді Тараудың баяндалған материалдарға есептер шығаруда, мынадай жалпы нұсқауды басшылыққа алған жөн: 1) Есептің шарты; 2) есептің берілгендері және табылуға тиісті шамалар; 3) сызбалар, суреттер, схемалар; 4) есепті жалпы түрде (әріптерді райдаланып) шығару; 5) қорытынды формаладағы шамалардың сан мәндерін қойып есептен шығару. Графиктік есептер шығару: 1. График бойынша денелердің қозғалыс басталғаннан 4 с өткеннен кейінгі жылдамдықтарын анықтаңыз.
I орт. жылдамдық: _______________II орт. жылдамдық: __________________
2. График бойынша әрбір жол бөлігіндегі дененің жылдамдығының мәнін анықтаңыз. 1. _____, 2. _____, 3. _____, 4. _____, 5. _____, 6. _______ 3. Велосипедші бір қаладан екінші қалаға жету үшін алғашқы 20 минутта жол жүрді, одан кейін 10 минут демалып, келесі жолды 30 минутта, ал қалған жолды 30 минут жаяу жүріп өтті. Әрбір жол бөлігіндегі және барлық жолдағы орташа жылдамдықты анықтаңыз
4. Мотоциклші 15 с бойы 5 м/с жылдамдықпен, келесі 10 секундты 8 м/с жылдамдықпен және соңғы 6 секундты 20 м/с жылдамдықпен жүріп өтті. Жылдамдықтың уақытқа тәуелділік графигін тұрғызыңыз. Кері байланыс: Оқушылар ББҮ кестесінің соңғы бағанын толтырады. (2 мин)
|
, | |||||||||||
Сабақтың соңы 76-80 мин | Үйге тапсырма § тақырыпты оқып келу,ереже ,теңдеу жаттау Уйге 4, 5 ,6 есептер | Оқулық,қосымша әдеьиет | |||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. | «Бас бармақ» тəсілі көмегімен «Шапалақтаy» тəсілі көмегімен «Мадақтаy» тəсілі көмегімен «Бағдаршам» тәсілі көмегімен Смайликтер берy арқылы | - Оқyшылардың партада дұрыс отырyын қадағалаy; - АКТ-ны yақытылы қолданy; - Психологиялық жағымда ахyал тyғызy, сергітy сәтін ұйымдастырy. | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру