Жобаны әзірлеу. Дыбыстық сүйемелдеу. Информатика, 9 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
Мұғалімге көмек ретінде:
https://learningapps.org/2268577 файлдардың типтерін анықтайтын тапсырма
https://www.youtube.com/watch?v=o5HYCxxCvlw – Дыбысты сапалы жазуды бейнелейтін ролик. Audacity.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:10.4А бөлім: Оқыту ойындары | Мектеп: | |||||||||||||||||
Күні: | Мұғаліматы-жөні: | |||||||||||||||||
Сыныбы:10 (ОГН) | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Жобаны әзірлеу. Дыбыстық сүйемелдеу | |||||||||||||||||
Сабақ түрі | Оқу материалын жалпылау және жүйелеу | |||||||||||||||||
Бұл сабақта орындалатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.4.2.4 қосымшаға дыбыстық сүйемелдеу қосу | |||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | - мультимедианың мүмкіндіктерін қолданып қосымшаны дайындау | |||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білу Түсіну
Қолдану
Бағалау
| |||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқыту ойындарында дыбыстық сүйемелдеудің қолданылуын талқылайды. Пәнге арналған арнайы лексика және терминология: Дыбыс, mp3, wav, Audacity, битрейт Диалог пен жазылымға арналған пайдалы сөйлемшелер: Дыбыстық сүйемелдеу қосымшада ... үшін қолданылады . | |||||||||||||||||
Құндылықтарды бойға сіңіру
| Ынтымақтастық, мақсаттылық | |||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | География, физика, математика, биология | |||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім. | ОБП негіздері, компоненттермен жұмыс істеу, компонент қасиеттерін өзгерту, дыбыстық файл пішімдері | |||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Жоспарланған сабақ іс-әрекеті | Ресурстар | ||||||||||||||||
Сабақтың басы 7 мин | Оқушылармен амандасу. Әрекет: Топтардағы пікірталас. Қосымшада дыбыс қалай қолданылуы мүмкін? Дескрипторлар:
Бағалау: БК1 Әрекет: Оқу мақсаттарын және бағалау критерийлерін талқылау.
Сабақтың басында келесі нәрселерге назар аудару: - оқушылардың назарын шоғырландыру; - оқушылармен бірге сабақтың мақсаттарын анықтау; - студенттердің «жақын арадағы даму аймағын» анықтау, сабақтың соңындағы күтілетін нәтиже | PPT | ||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 мин | Әрекет: Көрсетілім және практикалық жұмыс Мақсаты: дыбыстық үзінділерді қолданып қосымша дайындау Дескрипторлар:
Бағалау: БК2 Әрекет: Қосымшаны тестілеу Мақсаты: дыбыстық сүйемелдеуді қолдану арқылы қосымшаның жұмысын бағалау Дескрипторлар:
Бағалау БК3 | AppInventor AppInventor Оқушылар қосымшалары | ||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин | Әрекет: Рефлексия Дескрипторлар:
Бағалау БК4 Үйге тапсырма «Өз жобаларында дыбыстық сүйемелдеуді қолдану» | Стикерлер, PPT | ||||||||||||||||
Дифференциация – Сізге неғұрлым қолдау көрсетуді қалайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруге болады? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасы | ||||||||||||||||
Оқушылар дыбыстық фрагменттерді қолданып өздігінен қосымшаны әзірлейді. Әлсіз оқушылар мұғалімнен қолдау алады. Қабілетті оқушылар дыбыс редакторының күрделі функцияларын пайдаланады, әлсіздерге көмектеседі. | Оқушылар жауаптары, қосымшаны дайындау жұмыс нәтижелері | Дыбыспен жұмыс істеу технологиясын сақтайды. | ||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Оқудың мақсаттары шынайыма? Барлық студенттер оқудың мақсаттарына жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма? Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан кету неге керек болды? |
| |||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)? 1: 2: Сабақ туралы сабақта не жеке оқушылардың жетістіктерімен / қиындықтары мен нені көрдім, кейінгі сабақтарда не іздеймін? | ||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру