Организмдерді клондау тәсілдері. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.


 Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Биотехнология

Мектебі:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні :

Сынып: 11

 Қатысушылар :

Қатыспағандар :

Тақырыбы сабақ:

 организмдерді клондау Тәсілдері

Оқыту мақсаты

 (оқу бағдарламаға сілтеме)

11.4.3.4 - организмдердің клондау тәсілдерін  түсіндіру

  сабақтың мақсаты

* клондау кезеңдерін біледі

* клондау кезеңдерін сипаттауда терминдер мен кілт сөздерді қолданады

* өсімдіктер мен жануарлардың клондауды  сипаттайды.

* "клондау" термин анықтамасын біледі

 Критерийлері жетістік

1. Клондау кезеңдерін түсіндіріңіз.

2. Клондау процесінің кезең-кезеңін салады

3. Аналитикалық сұрақтарға жауап береді.

 Тілдік мақсаты

 

Оқушылар: клондау кезеңдерінің сипаттамасын бергенде терминдерді ағылшын тілінде пайдалана біледі

Пәндік лексика және терминология

 Клон, клондау, соматикалық жасуша, ядро, эмбрион, сурагат ана, бағаналы жасушалар, овоцит, терапиялық клондау Репродуктивті клондау

 Дағдыландыру құндылықтарды

Академиялық адалдық, бірлігі мен жұмыс істей білу командада, жауапкершілік, көшбасшылық

 Пәнаралық байланыс

Медицина

Дағдысы пайдалану АКТ

Пайдалану интерактивті тақта, қарап шығу бейнероликтер, мүмкіндігі пайдалану ресурстармен бірі Интернет

 Алдын ала білім

Сабақтың барысы

 Жоспарланған сабақтың кезеңдері

Жоспарланған қызметі сабақта

Ресурстар

5Е моделі

  • Engage
  • Explore
  • Explain
  • Elaborate
  • Evaluate

Начало

0-5 мин

Engage

ҚАТЫСУ кезеңі

Сабақтың басталуы

Мұғалім тақтаға клондалған жануарлардың суретін көрсетеді, сұрақ қояды, клондау туралы не білесің?

Оқушылар жұптасып талқылап, мұғалімнің сұрағына жауап береді.

Осыдан кейін мұғалім жауап алу үшін оқушыларға жүгінеді.

Мұғалім мен оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.

Сабақтың ортасы

6-14 мин

15-25

26-32

33-37

Explore

Зерттеу кезеңі

 Студенттер бірлескен оқу жұптарына орналастырылады және көрсетілген бейнеде клондау қадамдарының үнсіз сызбасынан клондау бөлшектерінің атауы анықталады. Әр топтың суреттері жазылған үнсіз диаграмма әр топқа беріледі. Олардың міндеті - диаграммада негізгі қадамдарды табуға тырысу және клондауды түсіну. Мұғалім кезеңдердің әр тобының құрылысын бақылайды және қажет болған жағдайда дұрыс құрылысты басқару үшін сауалнаманы пайдаланады.

 Explain

ТҮСІНУ кезеңі

Оқытушы дәріс оқығанда студенттер түртіп алуп отырады.

Мұғалім интерактивті ақылды тақтаны пайдаланып, терминдерді ресми түрде таныстырады және клондау түсінігін түсіндіреді. Қадамдардың маңыздылығына ерекше назар аударылады. Сонымен қатар, бақылау пункттеріне клондаудың негізгі нүктелері енгізіледі. Карточканы қолданып оқушылар әр кезеңнің негізгі идеяларын жазып, оларды бұрын жасалған тапсырманың диаграммасымен салыстырады.

Содан кейін дескрипторларды пайдаланып өзара тексеру жүргізіледі.

Дескриптор:

1. Карточкаға негізгі идеяларды қажетті терминологияны пайдаланып жазып алыңыз

2. Картадан алынған мәліметтерді әр кезеңнің диаграммасымен сәйкестендіріңіз.

Elaborate

Әзірле кезеңі

Алған білімдерін қолдана отырып оқушылар клондаудың әр кезеңінде не болатынын өздерінің графикалық ұйымдастырушысына сурет салады. Жаттығудың осы бөлігі кезінде мұғалім оқушылармен бірге жүреді, өйткені кейбір оқушыларға графикалық ұйымдастырушыны толтыруға көмек қажет болуы мүмкін.

Графикалық ұйымдастырушыны бақылап, толтырғаннан кейін оқушылар өздерінің бақылау / сызбаларын дұрыс қадамдар үшін тексереді (дұрыс жауаптар тақтада болады).

 Evaluate

Бағалау кезеңі

Қалыптастырушы бағалау

38-40

Рефлексия

Саралау – қандай Сіз көрсетуге көбірек қолдау? Қандай міндеттері Сіз қоюға алдында астам қабілетті оқушылармен?

Бағалау – Сіз қалай жоспарлап тексеру меңгеру деңгейі материал оқушылармен?

Денсаулық және сақтау қауіпсіздік техникасы

Қосымша тапсырма

Взаимопроверка

Рефлексия сабақ бойынша

Сабақтың оқыту мақсаты  шынайы болды ма?

Барлық оқушылар оқыту мақсатына жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Дұрыс ли өткізілді саралау сабақта?

Сабақтың уақытша кезеңдері орындалды ма?

Қандай ауытқулар болатын жоспар сабақ және неге?

Пайдаланыңыз осы бөлім ойлану үшін сабақ туралы. Ответьте ең маңызды сұрақтар Сіздің сабақта оның сол жақ колонкалар.

Жалпы бағалау

Қандай екі аспектісі сабақтың өтті жақсы (ойланыңыз қалай оқыту туралы, сондай-ақ оқыту туралы)?

1:

2:

Бұл әсер ететін еді жақсарту сабақ (ойланыңыз қалай оқыту туралы, сондай-ақ оқыту туралы)?

1:

2:

Бұл менің анықтады(а) мақсаты: сынып туралы немесе жетістіктері/қиындықтар жекелеген оқушылардың бұл назар кейінгі сабақтарында?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу