Белгілердің тұқымқуалауын талдау үшін статистикалық әдістер. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлім: 11.2 D Тұқымқуалаушылық және өзгергіштік заңдылықтары | Мектеп: | |||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||
Класс: 11 (жаратылыстану математикалық бағыт) Сабақтың тақырыбы | Белгілердің тұқымқуалауын талдау үшін статистикалық әдістер | |||||||||
Оқыту мақсаттары |
| |||||||||
Сабақтың мақсаттары | Оқушылар біледі:
| |||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар:
| |||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар орындай алады: белгілердің тұқымқуалау нақтылығын талдауға арналған статистикалық әдістерді пайдалану арқылы жазбаша есептеу жасайды және ауызша түсіндіреді. Пәнге қатысты лексика мен терминология : Стандартты аутқушылық, болжам, нөльдік және алтернативті болжам, статистикалық талдау,стандартты қателік, орташа мәні, еркіндік дәрежесі. | |||||||||
Пәнаралық байланыстар |
|
| ||||||||
Құндылықтарды дамыту | Адалдық, серіктестік құндылықтары жұптық жұмыстар арқылы жүзеге асады. Денсаулық әр оқушы жұмыс жасау кезеңінде өзінің денсаулығына жауапты және мектеп мүлкіне құрмет, жауапкершілікпен қарау арқылы жүреді.Білімді ұрпақ болашақ кепілі - үздіксіз оқу әр ұрпақтың маңызды ұраны,сабақ бойы жүзеге асады. Жаһандық азаматтық туралы жүйелеу ұғымын қайталау барысында әр елдің ғалымдарының жаңалықтары қарастырылады. | |||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Видео: http://www.saburchill.com/IBbiology/chapters01/001.html | |||||||||
Бастапқы білім | Тұқымқуалаушылық пен өзгергіштік: 9, 10, 11 сыныптар Жасушалық цикл: 9, 10 және 11 сыныптар | |||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы 0 - 12 | 1. Ұйымдастыру кезеңі. 2.Оқушыларға жеке тапсырмаларХ квадрат бойынша статистикалық талдауға есептеулер ұсыныңыз. 3.Оқушылармен бірге сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталынып, бүгінгі сабақта бағалау критерийлері тақтада жазылып көрсетіледі. | Слайд № 1 Слайд № 2 | ||||||||
Сабақтың ортасы 12-18 минут 18 -32 минут 32 -38 минут | 4. Мұғалім түсіндіреді. Тақтада нақты мысалдар арқылы түсіндіреді. Жұптық жұмыс арқылы оқушыларға дайын тапсырмалар ұсынылды. Жұптар ер және әйел мәндерінің арасында елеулі айырмашылық бар жоқтығын байқау үшін t-критерийді пайдалануды керек. Ер/әйел адам қолының баламасы ретінде сол/оң қолды пайдалануға болады. 5. Жұппен жұмыс практика жүзінде t-критерийді нәтижелерін тексеру мүмкіндігімен бәріне қолдану қажет дегенді білдіреді. t-критерийді бұл жұмысты бастағанға дейін, соның ішінде еркіндік және ықтималдылық дәрежелерін пайдалануды қарап шыққан артық болмайды. Т-критерийдің нәтижелерін талқылаңыздар, оларды әдетте көп гендермен бақыланатын үздіксіз өзгергіштік туралы идеялармен, үздіксіз тұқым қуалаушылықтан гөрі қоршаған орта факторларының әсеріне тез ұшырайтын полигендік тұқым қуалаушылықпен байланыстырыңыздар 6. Жеке тапсырмалар ұсыну!!! | Қосымша №1. | ||||||||
Сабақтың соңы 38-40 минут | 7.Рефлексия!!
| |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? | ||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру