Растрлық және векторлық бейнелерді салыстыру. Информатика, 6 сынып, сабақ жоспары, 1 сабақ.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.2. Компьютерлік графика | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Растрлық және векторлық бейнелерді салыстыру | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.2.2.3 растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктерін бағалау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Диалог / жазу үшін бірқатар пайдалы тіркестер: ... - графикалық бейнелерді жасау, өңдеу және көру бағдарламасы. Битмапты кескін арқылы сақталады ... Пиксель - бұл ... Нүктелік кескіннің сапасы ... Векторлық бейнелерді ... Файл пішімдері ... | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | 1. Ынтымақтастық: Топтық жұмыс барысында жылулық қарым-қатынастарды дамыту, ынтымақтастық дағдыларын қалыптастыру және конструктивтік тәсілді дамыту, қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілетін қамтиды.2. Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары мен ойларын құрметтеу, яғни академиялық адалдық принциптерін сақтау. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Ағылшын тілі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Тиісті ақпаратты табу үшін Интернетті және браузерді пайдалану | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Негізгі терминдер: сурет, компьютерлік графика, векторлық бейнелер, растрлық суреттер. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-5 мин 6-11 мин 12-18 мин 19-20 мин 21-28 мин 29-34 мин | Топты сабаққа дайындау. Ұйымдастыру кезі. Оқушытер бірінші слайдтағы сабақтың тақырыбын біледі. Оқытушы келесі сұрақтарды сұрайды:
Мұғалім сабақ тақырыбына және мақсаттарына оқушыларды таныстырады. Бағалау критерийлері талқылайды. Мұғалім бейне көруді ұсынады. Оқушылар графикалық файлдар туралы материалды оқиды. 1 оқушы - растрлық графика 2 оқушы - векторлық графика Жұптарда бұл материал бір-біріне түсіндіріледі. Түсіндіргенде, оқушылар келесі кестені толтыруы керек:
Оқушылар жекеше анықтама бойынша өтеді және bilimland.kz сайт бойынша тест тапсырады. Оқушылар тест өткен кейін тапсырманы орындайды. Тапсырма 1. Өтініштердің шынайылығын анықтаңыз. «True» немесе «False» белгілерін бөлектеңіз.
| Презентация слайд 1 Презентация слайд 2-6 https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/5-synyp/lesson/grafikalyq-redaktorlar Қосымша 1.1 Презентация слайд 7-9 Қосымша 1.2 Презентация слайд 10-11 Қосымша 1.3 Презентация слайд 12-15 https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/5-synyp/lesson/grafikalyq-redaktorlar Қосымша 1.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 35-40 мин | Рефлексия Оқушылар сабақты бағалауы керек: 0-жоқ, 1-иә. • Сабаққа қызығушылық таныттыңыз ба? • Сабақта жаңа нәрселерді білдіңіз бе? • Материалды зерттеу қол жетімді болды ма? • Сіз оны түсіндіңіз бе? • Сіз оны келесі сабақтарда қолдануға дайынсыз ба? | Презентация слайд 16 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Барлық оқушылар: | Сабақ барысында оқығандарын бағалау үшін қолданылатын әдістерді жазу үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. | Денсаулық сақтау технологиялары.Қолданылатын физминутки және белсенді қызмет.Осы сабақта Қауіпсіздік ережелерінен қолданылатын элементтер. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Оқудың шынайы мақсатын / мақсатының мақсаттары ма?Барлық оқушылар орталық органға жетті ме?Егер жоқ болса, неге?Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма?Сабақтың уақыт кезеңдері болған ба?Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы рейтингСабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)?1:2:Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)?1:2:Сабақ туралы сабақта не жеке оқушылардың жетістіктерімен / қиындықтарымен нені көрсеттім, кейінгі сабақтарда не іздеймін? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру