Растрлық және векторлық бейнелерді салыстыру. Информатика, 6 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
Сабақ жоспары
Ұзақ жоспары жоспар бөлімі: 6.2В -бөлім Компьютерлік графика | Мектеп: | |||||||
Пән | Информатика | |||||||
Сынып | 6 | |||||||
Бөлім | Компьютерлік графика | |||||||
Сабақ тақырыбы | Растрлық және векторлық бейнелерді салыстыру | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.2.2.3 растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктерін бағалау | |||||||
Сабақ типі | Жаңа білімді бекіту | |||||||
Сабақ мақсаты | Растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктерін бағалау. | |||||||
Бағалау критерийлері | Растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктеріне баға береді. | |||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәнге тән лексика және терминология: Растрлық графика, векторлық графика, пиксель, графикалық примитив, бұрмалау, графиканың сапасы, файл өлшемі, кеңейтілімі. Диалогтар мен әріптер үшін пайдалы тіркестер: … растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктері болып табылады | |||||||
Құндылықтар | Тәжірибелік жұмыс, бір-бірін бағалау барысында академиялық адалдықты сақтау. Топта жұмыс істеу арқылы, сыныптастардың жауаптарын тыңдау арқылы бір-бірін сыйластыққа үйрету. Этика нормаларын сақтай отырып, объективті бағалауға қабілетті. | |||||||
Пәнаралық байланыс | Мазмұн арқылы жүзеге асырылады (өнер). | |||||||
Алдын ала білім | Компьютерлік графика түрлері, графикалық редакторлар | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 0-5 мин 6-9 мин | Стартер. («тор» тәсілі). Әр оқушы тапсырмасы бар карточка алады да, тапсырманы орындайды. Одан соң оқушылар дөңгеленіп тұрады. Оқушылардың ішінен біреуі басқаларын өзінің сұрағымен таныстырады да, оған жауап береді. Одан кейін кезекті (шумақ жіп) келесі жауап бермеген оқушыға береді. Жұмыс барысында оқушылар бір-бірінің жауабын толықтыра алады.
Мұғалім сабақ тақырыбына және мақсаттарына оқушыларды таныстырады. Бағалау критерийлері талқылайды. | Шумақ жіп Презентация слайд 1 | ||||||
Сабақтың ортасы 10-25 мин 26-29мин 30-37 мин | Бекіту. Графиканы қолдану (постер құру, қорғау, өзара бағалау). 1 топ – «Оқушы» (қолдану мысалы) 2 топ – «Мұғалім» (қолдану мысалы) 3 топ – «Растрлық графика» (мамандықтар мысалы) 4 топ – «Векторлық графика» (мамандықтар мысалы) Білімді тексеру. Диаграмманы толтырыңыз. Жалпылау («Блум кубы» тәсілі). Әр топ кубты лақтырады да, шыққан сөзге тақырып аясында басқа топқа сұрақ қояды. | постер Презентация слайд 2-3 Қосымша 1.1 Презентация слайд 4 Қосымша 1.2 | ||||||
Сабақтың соңы 38-40 мин | Табыс критерийі негізінде сабақ мақсатына жету бағасы. Рефлексия «Нысана». 0 бастап 10ға дейін. | Презентация слайд 5 | ||||||
Дифференциация | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасы | ||||||
Окушыларға мақсатты көмек және қолдау, топқа бөлгендегі дифференциация | өзін-өзі және бір-бірін, қалыпстарушы бағалау | Активтеудің өзгеруі (когнитивтік белсенділікті ұйымдастырудың әртүрлі түрлері). | ||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
Барлық оқушылар: | Сабақ барысында оқығандарын бағалау үшін қолданылатын әдістерді жазу үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. | Денсаулық сақтау технологиялары.Қолданылатын физминутки және белсенді қызмет.Осы сабақта Қауіпсіздік ережелерінен қолданылатын элементтер. | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Оқудың шынайы мақсатын / мақсатының мақсаттары ма?Барлық оқушылар орталық органға жетті ме?Егер жоқ болса, неге?Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма?Сабақтың уақыт кезеңдері болған ба?Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? | Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||
Жалпы рейтингСабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)?1:2:Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)?1:2:Сабақ туралы сабақта не жеке оқушылардың жетістіктерімен / қиындықтарымен нені көрсеттім, кейінгі сабақтарда не іздеймін? | ||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру