Сумен ойнау. Музыка, 1 сынып. Сабақ жоспары.
4 - бөлім: «Қоршаған әлем»
| Көкшетау қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||
Мерзімі: | Мұғалімнің аты-жөні: Магавин А. Б. | |||||
Сынып: 1 А, В | Сабаққа қатысқан оқушылар саны: | Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: | ||||
Тақырып: | Сумен ойнау | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.1.1 өз дауысы мен музыкалық шулы аспаптарды, дыбыстарды, әуендерді, ырғақтарды қолдана отырып еркін зерттеу жүргізу 1.2.1.2 түрлі дыбыс композицияларды шығармашылық түрде ұсыну және зерттей бастау (қарапайым соқпалы музыкалық аспаптар арқылы) | |||||
Сабақ мақсаты | Оқушылар:
| |||||
Бағалау критерийлері | Дыбыстарды музыкалық аспаптарды қолдана отырып шығармашылықпен зерттейді | |||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар:
Пән лексикасы мен терминологиясы:
Диалог үшін қажетті сөз тіркестері: Талқылауға арналған сұрақтар: Музыкадан сіз қандай әсер аласыз? Сіздер естіген дыбыстарды сипаттай аласыздар ма? Неліктен... екенін айта аласыздар ма? …солай ойлайсыз ба? | |||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтасық- басқалармен жұмыс істеу, пікірлерді құрметтеу. | |||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану сабағымен байланыс- су дыбыстарын тыңдау, қимылмен бейнелеу. | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Бейне көрсетілім қарау | |||||
Бастапқы білім | Оқушылар теңізді аспаптардың көмегімен дыбыстады. Үйректер туралы ағылшын тіліндегі әнді үйренді. Музыкалық аспаптар мен өз дауысын шығармашылық топтық жұмыста қолданды | |||||
Жоспар | ||||||
Сабақ кезендері | Жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | ||||
Кіріспе бөлім Негізгі бөлім Қорытынды бөлім | Музыкалық сәлемдесу. Сәлем, привет, hello! (Оқушылар мұғалім бірге соль ми соль ноталарын айта отыра, диалогтар құрастырып айтады) Бейнематериал қарау
/оқушылар сабақ су тақырыбына арналғанын түсінеді/ - Сендер үшін мына жерде ыдыстар дайындап қойдым. Қазір тез-тез өз қалауларың бойынша 3- адамнан топқа бөліне қойыңдар. Оқушылар өз қалаулары бойынша топқа бөлінеді Тапсырма Суды сартылдата, шалпылдатып шу жасаңыздар. Топта рөлдерді бөлісіп суды шапылдатып, шапалақтап ырғақ ойлап табыңыздар. Дыбысты ақырын, қатты шығарып көріңіздер. Презентация. Өз топтық жұмысыңызды сыныпқа көрсетіңіз. Топтарға екі шыны стақанмен ағаш таяқшалар беріледі Топтардың стакандары бірдей болуы тиіс. Зерттеушілік жұмыс. Оқушылар суды бірітіндеп құю арқылы дыбыстың өзгеретінін бақылайды.
Әр топ стакандарды ми және соль нотасына келтіруі тиіс. Дыбысты келтіру үшін оқушылар металлофон аспабын пайдаланады. Шығармашылық тапсырма. Өз стакандарыңызды қолдана ми және соль ноталарынан құралған шағын әуенді топпен бірге орындаңыз. /балалар топта рөлдермен бөліседі, бірнешеуі дауыстап айтады, ал екі бала стаканды ағаш таяқшамен соғу арқылы ми және соль ноталарының дыбысын шығарады/ Музыка тыңдау. П.И. Чайковский «Танец феи драже» Оқушыларға ең алдымен тек қана музыка тыңдатылады. - Тыңдалған музыка қандай аспапта орындалды деп ойлайсыздар? - Музыканың сипаты қандай? - Бұл музыкаға қандай қимылдар жасауға болады? Ал енді бейнематериал қарап, ойналған музыкалық аспапты анықтайық. Оқушыларға хрусталь бокалдарында ойнау жайлы айтып өту. Рефлексия:
Оқушылар мимика арқылы сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. | Металлофон аспабы https://www.youtube.com/watch?v=nAPk9ycCbfc Су және су құятын үлендеу ыдыстар Шыны стакандар мен ағаш таяқшалар металлофон | ||||
Дифференциация – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушылардың алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды игеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Құндылықтармен байланыстар (тәрбиелік элемент Пәнаралық байланыстар Денсаулық және қауіпсіздік | ||||
Аспапта ойнаған кезде оқушылардан дыбыс күшін қадағалауды сұрау. | Бақылау, тыңдау Оқушылар уақытында тоқтап, қосыла алама? Дыбыстарды қайталап даусымен шығара ала ма? дыбыстарды аспаптармен келтіре ала ма? | • сабаққа қажетті құралдарды алдын-ала қарап, оқушылардың денсаулығымен өмір қауіпсіздігіне қауіптің жоғына көз жеткізу | ||||
Рефлексия Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Оқушылар бүгін нені үйренді? Сабақтағы көңіл-күй неге ұқсас болды? Менің дифференциялық тұрғыдағы көзқарасым жақсы жұмыс істеді ме? Мен уақытында үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуді қалар едім? |
| |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру