Туризм: экотуризм. Қазақ тілі, 11 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ. 1 нұсқа.


Пән: қазақ тілі

1-нұсқа

Мектеп:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Туризм: экотуризм.

Шешендік сөздер

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11 Т1

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Туризм: экотуризм.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

11.2.3.1 таза ғылыми стильдегі баяндаманың құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау

11.4.5.1 мәтін және мәтін үзінділері деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу

Сабақтың мақсаты

Тақырып бойынша ғылыми стильдегі баяндаманың құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау, мәтінде тыныс белгілерін қолдану.

Бағалау критерийі

  • ғылыми стильдегі баяндаманың құрылымы мен рәсімделуін біледі;
  • жанрлық ерекшеліктерін талдайды;
  • мәтінде тыныс белгілерін дұрыс қолданады.

Тілдік мақсаттар

Стиль түріне сай мәтіндерде клишелер мен лексикалық құрылымдарды орынды қолдануға үйренеді, өзге пәндер бойынша меңгерген білімін, алған ақпараттарын қазақ тілінде сауатты қолдана алады.

Құндылықтарды игерту

Жауапкершілік (өз тапсырмасын жауапкершілікпен орындау).

Құрмет (бір-бірінің ойына, пікіріне құрметпен қарау).

Пәнаралық байланыс

География, тарих (сабақ ортасындағы материалдар негізінде)

Бастапқы білім

Ғылыми стиль

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

 Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

5 минут

Оқушыларға «Қазақстанның көрікті жерлері» бейнебаяны көрсетіледі.  (бейнебаянның даусын басып қойып, 2 минут үнсіз көрсетіледі)

Бейнебаян негізінде оқушылар сабақтың тақырыбын анықтайды.

(жетелеуші сұрақтар қоюға болады).

Сабақтың тақырыбы, мақсаты таныстырылып, бағалау критерийлері оқушылармен бірге талқыланады.

https://www.youtube.com/watch?v=rl8Ctd398ew

Сабақтың ортасы

5 минут

10 минут

7 минут

10 минут

Оқылым алдындағы тапсырма

Оқушылар туризм және туризмнің түрлері туралы не білетіндерін ортаға салады. Әлемдегі және еліміздегі ең танымал, көрікті жерлер, олардың ерекшеліктері туралы әңгімелейді.

Оқылым тапсырмасы

Оқушыларға тақырып бойынша мәтін ұсынылады. Жұптық жұмыс.

  • Мәтінді оқып, құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық

ерекшеліктерін ажыратып, графикалық органайзерге жазыңыз.

  • Мәтін үзіндісіндегі тыныс белгілерінің қолданысын

түсіндіріңіз.

Туристер Ұлы Жібек жолы бойындағы көне қалаларға барып, қола дәуіріндегі Тамғалы петроглифтарын немесе әйгілі Маңғыстау қорымдарын көре алады. Қазақстанның заманауи өмірімен Нұр-Cұлтан, Алматы, Шымкент, Өскемен және Ақтау қалаларында танысу қолайлырақ болады, себебі туристік инфрақұрылым кез-келген талғам мен бюджетке қарай қызметтерді ұсынады.

Дескриптор:

  • Мәтінді оқып, құрылымын ажыратады;
  • Ресімделуін анықтап жазады;
  • Мақсатты аудиториясын тауып жазады;
  • Стилі, жанрлық ерекшеліктеріне талдап жазады;
  • Тыныс белгілерінің қолданысын талдай алады.

Оқушылар жұпта ауысып, дескрипторға сай бірін-бірі бағалайды.

Саралау. Нәтиже немесе жауап бойынша саралау барысында оқушыларға бірдей тапсырма беріліп, түрлі деңгейдегі жауаптары қабылданады.

Оқылымнан кейінгі тапсырма

Оқушыларға тыныс белгілерін сауатты қолдана отырып, «Өлкемнің әсем табиғаты» тақырыбында шағын баяндама әзірлейді.

Дескриптор:

Баяндама мәтінін талапқа сай ресімдейді;

Ойын жүйелі жеткізеді;

Тыныс белгілерін сауатты қолданады.

Саралау. Оқушыларға жеке қолдау көрсету. Жекелеген оқушыларға баяндама жазу үлгісі ұсынылады.

«Тұжырым картасы» графикалық органайзері

Сабақтың соңы

3 минут

Сабақтың соңында мұғалім бағалау критерийлері мен сабақ мақсаттарына қайта оралады. Бағалау критерийлеріне қаншалықты қол жеткізгендері туралы оқушылармен бірге талқылайды.

Pефлекcия

"Білім aғaшы". Оқушылар сaбaқтa aлғaн әcеpлеpін cтикеpге жaзып, "Білім aғaшынa" жaбыcтыpады.

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау

 

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу