Мұнай өндірісі және қоршаған орта. Қазақ тілі, 11 сынып, презентация. 1 сабақ. 2 нұсқа.
ТАҚЫРЫПТЫ АНЫҚТА!
БӨЛІМ: Экология: ядролық және мұнай өндірістері. Шешендік сөздер. Айтыс
CАБАҚ ТАҚЫРЫБЫ:
Мұнай өндірісі және қоршаған орта
САБАҚ МАҚСАТЫ:
Әртүрлі стильдегі мәтіндердің құрылымы мен рәсімделуіне, жанрлық ерекшелігіне салыстырмалы талдау жасай отырып тақырыпқа қатысты өзіндік сыни пікір білдіру.
«Жапон балладасы» шығармасынан үзінді және «Атом жарылысынан тірі қалған жапон қария 1945 жылғы зұлматты есіне алды» тақырыбындағы қариямен болған сұхбат үзіндісі
оқылым стратегияларына сүйене отырып оқы.
Оқуды бастар алдында ...
Оқып отырғанда ...
Оқып болғаннан кейін ...
ЖЖ. Екі мәтін үзіндісін салыстыра талдаңыз.
1-тапсырма.
Жапон балладасындағы кейіпкерлер адамзат баласына қандай тілек тіледі?
(Мәтін бойынша теріп жазу).
2-тапсырма.
Адамзат пен ядролық қарудың қатар өмір сүруі мүмкін бе? Неге? Себебі?
«Қазақстан – бейбітшілікті сүйетін ел. Адамзат пен ядролық қарудың қатар өмір сүруі мүмкін емес» тақырыбында қорытынды мәтін жазыңыз. Онда мәтіндерден үзінді келтіріп, «сөйлем – дәйексөз –талқылау» стратегиясын пайдалан. (40-50 сөз).
Дескриптор
- мәтінді зерттеп оқиды;
- стиль мен жанрды анықтайды;
- рәсімделуіне назар аударады;
- тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды; (кемі 3 дәлел)
- сыни қорытынды пікір жазады.
Рефлексия «3-2-1»
Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат;
Қиындық тудырған 2 аспект;
Сабақ барысында туындаған 1 сұрақ.
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?