Пайдалы қазбалар-халықтың, елдің ырысы. Қазақ тілі, 9 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.


МЕКТЕП

Орал НЗМ

БӨЛІМ

Табиғат ресурстарын тиімді пайдалану

(ауызсу тапшылығы)

МҰҒАЛІМ

Г.Б. Жантуриева

СЫНЫП: 9 Т1

ОҚУШЫ САНЫ:

КЕЛМЕГЕНДЕР:

Сабақ қамтитын оқу мақсаттары

9.2.5.1 мәтінде көтерілген мәселеге оқырманның қарым-қатынасын анықтауға арналған талқылау сұрақтарын құрастыру;

Сабақ мақсаты

мәтінде көтерілген мәселеге оқырманның қарым-қатынасын анықтау;

талқылау сұрақтарын құрастыру.

Тілдік мақсаттар

жаңа сөздер

Бағалау критерийлері

мәтінде көтерілген мәселеге оқырманның қарым-қатынасын анықтайды;

талқылау сұрақтарын құрастырады.

Алдыңғы тақырып

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Іс-шаралар

Ресурстар

5 минут

5 минут

5 минут

10 минут

10 минут

Талқылау сұрағы

  • Елімізде суыз суға байланысты қандай мәселелер бар?
  • Сен тұратын ауылда, қалада ауыз мәселесі қалай шешілген?
  • Берілген сұрақтар бойынша оқушылар пікірі тыңдалады;

Сабақтың тақырыбын, мақсатын, бағалау критерийлерін таныстыру, талқылау

Тыңдалым мәтіні

  • «Ақ бұлақ» бағдарламасына қатысты бейнебаян тыңдайды;

Сұрақ

  • Мәтінде қандай мәсле көтерілген?
  • «Ақ бұлақ» бағдарламасы қалай жүзеге асуда?
  • Кейіпкерлердің сөзінен нені байқадыңыздар?

Оқылым мәтіні

  • «Ақ бұлақ» бағдарламасы туралы мақала беріледі;
  • Мәтінмен танысады;

Оқылым мен тың кейінгі тапсырма

  • тыңдалым және оқылым мәтіндері бойынша кестені толтырыңыз;
  • оқушылар тапсырманы жұпта орындайды;

Дескриптор

  • берілген мәтіндердің идеясын, көтерген мәселесін, аудиториясын анық тапты;
  • ұқсастықтар мен айырмашылықтарды таба алды.

Айтылым тапсырмасы

  • Оқушылар 3 топқа бірігеді;
  • Әр топқа диаграмма беріледі;
  • Диаграмма бойынша талқылау сұрақтарын құрастырады;
  • Келесі топқа ұсынады;
  • Келесі топ берілген талқылау сұрақтары бойынша топта талқылау жүргізеді.

Дескриптор

  • Диаграммадағы барлық ақпаратты қамтыды;
  • Кем дегенде 3 ақпаратты пайдаланды.

5 минут

Кері байланыс. Рефлексия

Қосымша мәлімет

Саралау – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларыңызға қандай жоспар құрған болар едіңіз?

Бағалау – оқушылардың не үйренгенін қалай анықтауды жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланысқа сілтеме

Денсаулық және қауіпсіздік

АКТ сілтемелері

Құндылықтар сілтемесі

.

Рефлексия

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
Пікір жазу