Қазақ тілі 3 сынып 5-бөлім Өнер Тұңғыш саяхатшы ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

5-бөлім:«Өнер»

Мектеп: Көкшетау қаласы ФМБ-ғы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімніңаты-жөні :

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақтақырыбы

Тұңғыш саяхатшы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

3.3.3.1 мұғалім қолдауымен оқылған мәтінді логикалық бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қойып жоспар құру

3.2.6.1* өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау

3.3.7.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық және әріптік қателерді мұғалімнің қолдауымен тауып түзету және шағын мәтінді жетілдіру

3.3.8.1 кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету

 Сабақмақсаттары

Берілген мәтіннің негізгі бөлімдерін анықтау;оны түсіну және түсінгенін көрсете алу.

 Жетістік критерилері

Берілген мәтіннің негізгі бөлімдерін анықтайды;оны түсінеді және түсінгенін көрсете алады.

 Тілдікмақсаттар

 

Тақырыпқа қатысты сөздер мен сөз тіркестерін меңгереді, сөйлеу тілінде қолданады. Грамматикалық ерекшеліктерді ажыратады. Сауатты жазып, ауызша ойын жеткізе алады.

 Құндылықтардыдарыту

 

 

Оқушылардыіскерлікке, ізденіске,ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

 Пәнаралықбайланыстар

Қазақ тілі және әдебиеті

Алдыңғы меңгерілген білім

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтажоспарланғаніс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

4 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушалырдың сабаққа дайындығын тексеру, жағымды көңіл-күй орнату.

Қазақ тілі сабағының ұранын айтқызу.

(Ұ) «Жалғасын тап» ойыны

Қол өнері - кілемде,

Сөз өнері - .......... тілдеОсы мақалды толықтырып, мағынасын ашу.

-Сабақта не жайлы әңгіме өрбітеміз деп ойлайсыңдар?

-Өнер туралы тағы қандай мақал білесіңдер?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Мақсаты негізінде бағалау критерийлерін анықтау.

Тақырыпқа байланысты мақал-мәтел дер мен суреттер

Сабақтың ортасы

3 минут

5 минут

5 минут

10 минут

2 минут

5 минут

3 минут

(МК)(Т) Оқушылар «Тұңғыш саяхатшы»» «Дәйексөз» тәсілімен мәтінінге байланысты ақпарат табу ұсынылады..

Тұңғыш саяхатшы

Омбы қаласындағы әскери оқуға барғанда Шоқан он жаста ғана еді. Оған дейін үш жыл ескіше оқығанымен, орыс тілінентүк білмейтін. Бірақ оқуға зерек бала орыс тілін тез үйреніп алып, білім жағынан құрбыларын басып озады. Кітапқа құмарланған Шоқан оқу орны басшыларынан жергілікті кітапханадан кітап алып оқуға рұқсат алады, өйткені ол оқушыларға арналған кітапханадағы кітаптардың бәрін азғана уақыт ішінде түгел оқып шығады. Шоқан бәрінен де гөрі саяхат туралы кітапты қызығып оқиды, өйткені өзі де саяхатшы болуды арман етеді. Шоқанның кітапқа әуестігі жұрттың бәріне мәлім болады, сондықтан оқытушылар жас Шоқанды болашақ зерттеуші немеме ,алым болады деп есептейді. Шоқан әлі күнге мәлім емес елдердің сырын білуді армандайтын, сол себепті оның ұшқыр қиялы жолдастарын таң қалдыратын еді.

Шоқан қазақ даласы, көшпелі тұрмыс туралы әңгімелерді білуге ықылас қояды, себебі олардың келешекте пайдасы боларын түсінетін. Шоқан ғылымға әбден беріледі, сондықтан әскери қызметтен бос уақытының бәрін Жоңғария туралы мәліметтер жинауға жұмсайды.

Ю.Н.Бессонов, В.Я.Якубович

(Ұ)Мәтіннен кейінгі жұмыс

Оқушылар «ДЖИГСО» стратегиясымен «Тұңғыш саяхатшы» әңгімесін бөліктерге бөліп, әр бөлігіне ат қойып жоспар құрады.

(Ұ) (Ө) Оқушылар «Ой бұлты» әдісімен өтілген тақырыпқа қатысты мәтін жазу стилін жетілдіру мақсатында эссе жұмысын орындайды, тақырыпқа қатысты ойға келген сөздер мен сөз орамдарын тізіп жазады.

(Ө,Ж)Дәптермен жұмыс

Сөздерді оқып, оларға сұрақ қой. Мағыналарынақарайкестегеорналастыр.

Жұлдыз, тау, ата, көк, екі, оқыды, үлкен, ақын, жуынды, жеті, отыз, адам, құс, жүзді, биік, жасыл.Зат есім---Етістік----Сын есім--Сан есім--

 Зат есім мен етістіктерді тіркестіріп жаз.Қайық, бала, бақа, доп, құс, ұшақ, ағаш, балақай.Жүзеді, секіреді, ұшады, өседі, жүреді.Оқушылар жұпта отырып, бір-бірінің ойларымен/қиялдарымен бөліседі.

Үлестірмелі парақтар

Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия.

-Бүгін мен ........................ үйрендім.

-Маған сабақта ................... қиындық туғызды.

-Келешекте маған .................. назар аудару керек.

Бағалау: Сабақтың басында құрған бағалау критерийлеріне қайта оралу.

«Тау шыңы» бойынша өзін-өзі бағалайды.

Слайдта жазылған сөйлемдер

Стикерлер мен тау шыңы

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Дифференциациялық тасырма. Оқушыларға өздеріне орындай алатын тапсырманы таңдауға мүмкіндік беріледі.Әр бала өз деңгейіге сай тапсырманы орындайды.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекеттүрлері.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Ораза кестесі 2024 жыл. Астана, Алматы, Шымкент т.б. ауыз бекіту және ауызашар уақыты
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу

Соңғы жаңалықтар:
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!
» 2024 жылы студенттердің стипендиясы қанша теңгеге өседі
Пікір жазу