Қазақ тілі мен әдебиеті 2 сынып 4 бөлім Менің туған өлкем Дұрыс құрылмаған мәтінді қайта құру ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Қысқамерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

4 – бөлім «Менің туған өлкем»

Күні:

Сынып: 2

Мектеп: Талдықорған қ. физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мұғалімнің аты-жөні :

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Дұрыс құрылмаған мәтінді қайта құру. Туған жер байлығың

Оқу мақсаттары

3.7 Қатені табу және түзету

2.1.2.2 мәтіннің тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау

Сабақ мақсаттары

Мәтінді оқып, қателерін тауып, түзетіп жазуды үйрету.

Бағалау критерийлері

Білім алушы

Мәтіндегіорфографиялықжәнепунктуациялық қателерді түзетіп жазады

Сөздік қор

Мәтін, мәтін түрлері

Құндылықтарды дарыту

Көпұлтты қоғамда өмір сүру қабілетін қалыптастыру

Пәнаралық байланыстар

Әдебиет пәнімен байланыс

Алдыңғы меңгерілген білім

Түрлі ақпараттармен жұмыс жасап, ой қорытып, диалогке қатысып, кері байланыс жасай алуға дағдыланды.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Қызығушылықты ұйымдастыру

5 минут

Психологиялық дайындық

Кітап жатыр сөмкеде,

Қалам жатыр үстелде.

Дәптер жатыр партада,

Бәрі бәрі орнында.

Түрлі-түсті қағаздар

Сабақ басы

5 мин

(Т) Сөздерді оқыта,қателерін тапқызып, дәптерге көшірту

Оқушы, мұгалім, кітап, тересе, дәптер, тақта, қыріқ, қарындаш, қабірға, басты, дүкен, кітәпхана, дәріхана, балмұздақ, мейірімді.

Оқулықпен жұмыс

(МК;Ө) Суретерді қолданып, «Табиғат және адам»тақырыбында постер құрастыру.

Дифференциация: Постерге жеке сөйлемдер ғана емес, шағын мәтін құрап жазу.

(Ж,Ұ) Сөйлемдерді жетілдіру, қатемен жұмыс жасау.

Назар аударыңыз: 1-тоқсанда берілген постер құрастыру нұсқаулығы мен бағалау критерийлерін қолдану ұсынылады.

Мұғалім суретпен жұмыс ұйымдастырады. «Қоршаған орта, табиғат, адам» тақырыбында әңгіме жүргізеді.

Сюжетті суретпен жұмыс жасау барысында мынадай сұрақтар қойылады:

- Сурет көңіл-күйіңе қалай әсер етті ?

-Суретке қарап не айтуға болады?

- Сурет қандай көңіл-күй туғызды? т.с.с.

Оқушылар сюжетті суретпен жұмыс жасай отырып, өздігінен мәтін құрастырып жазады. Мәтін құрастыру барысында лепті сөйлемдерді қолдану ұсынылады. Мұғалім оқушылардан жаңа сабақтан игерген білімдерін пысықтау мақсатында диалог құру арқылы кері байланыс жасайды.

Қалыптастырушы бағалау

Аты жөні: .........................................................................

Тапсырма

Есте сақтау диктанты

Берілген жұмбақты түсініп оқып, жаттап ал. Жұмбақтың шешуін тап.

Дала тегіс сарғайды,

Шаруа қысқа қамданды.

Күн қысқара бастады,

Тауға тұңғыш қар жауды.

()

Өлеңді жатқа жаз.

Жазба жұмысыңды жұмбақтың бастапқы нұсқасымен салыстыр. Қателері болса тауып, түзет.

Қате жіберілген сөзді есте сақтай отырып, қайталап жаз.

Сол сөзді қатыстырып сөйлем құрастыр.

ДескрипторБілім алушы

жұмбақтың шешуін табады;

жұмбақты жатқа жазады;

жіберілген қателерді тауып, түзетеді;

қате жіберілген сөзді қайталап жазуда сауаттылықты сақтайды;

берілген сөзбен сөйлем құрастырады.

Бағалау критерий

Сабақтың соңы

3 мин

(МК) Кері байланыс.

Жұмысты орындауда не қиын, не жеңіл болды? Неліктен?

+ Мен ................ үйрендім.

-Маған .............. қиын.

Өз-өзін бағалау

Оқушылар өз жетістіктерін «Жетістік ағашына» стикерді таңдап, жапсыру арқылы бағалайды.

Жетістік ағашы, түрлі-түсті стикерлер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру:

Қабілеті жоғары оқушылар ережелерді, сұрақтарды өз бетінше құра алады.

Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу