Музыкалық картиналар. Музыка, 3 сынып, сабақ жоспары. 3 - сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім: Су - тіршілік көзі Сабақ: 3 | |||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||
Сыныбы: 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||
Сабақ тақырыбы: | Музыкалық картиналар | ||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.1.1.2 - музыкалық шығармаларды интонация, әуен арқылы танып ажырату 3.1.2.1 - көркем образдарды аша отырып,түрлі сипатты әндерді орындау | ||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар
| ||||||||
Бағалау критерийлері | Білім алушылар
| ||||||||
Тілдік мақсаттар:
| Оқушылар:
Пәнге тән лексика мен терминология:
Өзен – река-river Талқылауға арналған сұрақтар: - Қандай аспаптар судың дыбысын жеткізен алады? - Ал суды музыкада қалай қолдануға болады? - Сіздер суды жақсы көресіздер ме? | ||||||||
Құндылықтарды дарыту | Топтық жұмыс жасау барысында ынтымымақтастық және бір біріне деген құрмет сезімдерін қалыптастыру. Мультимәдениеттілік- оқушылар Европа композиторымен танысады, өзге елдің қнеріне деген құрмет сезімі қалыптасады. Қала, өзен жергілікті өңірлерімен танысады. | ||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану- карта арқылы оқушыларға Чехия елі көрсетіледі. | ||||||||
АКТ дағдылары | Презентация Power Point | ||||||||
Бастапқы білім | Алдыңғы сабақта оқушылар зерттеушілік жұмыс жасады: олар шыны стакандар мен суды, тақшаны, музыкалық аспаптарды қолдана отырып өзінің музыкалық аспаптарын жасады. Жасаған аспаптарын қолдана отырып оркестрде ойнады. | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы | Оқушылармен сәлемдесу
- Балалар, естеріңе түсіріңдерші, қандай аспаптар судың дыбысын жеткізен алады? - Ал суды музыкада қалай қолдануға болады? - Сіздер суды жақсы көресіздер ме?
Су туралы бейне материал қарайық - Бұл видеоны көрген соң қандай қорытынды шығаруға болады? Сабақ мақсаттары:
| https://twig-bilim.kz/ru/film/water-as-a-resource Су ресурс ретінде | |||||||
сабақтың ортасы |
Бедржих Сметананың «Влтава» музыкалық шығармасын тыңдаңыз және өз ойларыңыз бен сезімдеріңізді айтыңыз.
Б. Сметана композитормен танысыңыз. Оқушыларға 3 ноутбук және алдын ала ноутбуктерде ашылған WORD документіндегі сілтемелер көрсетіледі. Тапсырма:
Оқушылар өздеріне берген сілтемедегі ақпартты сыныпқа таныстырады.
- Әлем картасына қарап Чехия елін табайық. - Чехия қай құрылықта орналасқан? - Қандай елдермен шекараласады? Влтава бұл Чехия елінің астанасы Прагада ағатын өзен. - Балалар, ал біздің елордамызда қандай өзен бар?
«Өзен» Сөзін жазған: Қ.Бұхарбаева әнін жазған: Ә. Әбдінұров 1.Көз тартады көк өзен көркіменен, Толқынды толқын қуып еркіменен. Жағалауы жайқалған қамыс құрақ, Айдарынан жел сипап желкілдеген. 2. Сылдыры сұлулардың күлкісіндей Көп адам оның тілін жүр түсінбей Күн ойнап құлпыртады өзен бетін Иран-бақ кілемнің түр-түсіндей. Ән үйрету кезеңдері
Әнді сыныппен бірге орындау | 1 сілтеме http://www.belcanto.ru/smetana.html 2 сілтеме https://musicseasons.org/bedrzhix-smetana/ 3 сілтеме http://www.tchaikov.ru/smetana.html әлем картасы Прага қаласының суретттері көрсетіледі Астанадағы Есіл өзені мен Прагадағы Влтава өзені көрсетіледі Әннің сөзі Аудио жазбалары- плюсовка және минусовка | |||||||
Сабақтың соңы 5мин | 7. Сабақ қорытындысы: - Сабақ мақсаттарына оралайықшы, бүгінгі сабақ мақсатына жеттік пе?
«Білім ағашы» Мұғалім презентацияда сұрақтар көрсетеді - Бүгін мен не істедім? - Не білдім? - Маған не қызықты болды? - Мен үшін жаңа және өзгеше ақпарат Оқушы жапырақ тәрізді стикерлерге өз ойларын жазады да білім ағашына жапсырады. | Білім ағашы суреті | |||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||
Ән орындау барысында оқушыларға көмек көрсету. | Бақылау Өзін өзі бағалау Ауызша түрде сұрақтарға жауап беру | Техникалық қауіпсіздікті сабақта қадағалау. | |||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақытты кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?