Көлікті жобалаушылар! Музыка, 2 сынып. Сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5С-бөлім: Саяхат | Мектеп: Талдықорған қ. Физика математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік Мектебі | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Карипжанов М.С. | ||||||
Сынып: 2 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Көлікті жобалаушылар! | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.1.6.2 идеяларды әртүрлі формаларда көрсетуге болатынын түсінеді 2.1.7.1 бастапқы білімдері негізінде жоспарлауды және модельдеуді бастау | ||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушы көліктің не екенін біледі, ажырата алады бейнелеп үйренеді | ||||||
Бағалау критерийлері | -оқушы көліктің не екенін біледі, ажырата алады; -оқушы өзінің қалауы бойынша көліктеррді салып әсемдей алады; -бастапқы білімдері негізінде жоспарлауды және модельдеуді бастау; | ||||||
Тілдік мақсаттар | Талқылауға арналған сұрақтар:
| ||||||
Құндылықтарды дарыту | Сыныптастардың бірбіріне деген , бірбірінің ойына деген, пікіріне деген сыйласымдықты диалогтік оқыту арқылы арттыру. | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетанумен байланысты | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Бұл сабақта оқушылар АҚТ дағдыларын дамытпайды себебі, АҚТ технологияларын қолданбайды | ||||||
Бастапқы білім | Оқушылар түрлі-түсті қарындашпен жұмыс жасау дағдылары бар, көліктерді ажырата алады. | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру бөлімі
ә) оқушыларды түгендеу. Оқушылармен бірге көлік түрлеріне қатысты видеоны қарап сабақ тақырыбын, мақсатын және критерилерді анықтап алу. Сабақ соңында оқушылар; машиналарды ажырата алады, олардың функцияларын айтады, суретін салады. | https://www.youtube.com/watch?v=3e5g2StsCgk | |||||
Сабақтың ортасы
| Сабаққа қажетті құралдар:
(Ө,қ) Кітаптардағы, компьютер дереккөздері мен журналдарындағы бейнелерді пайдалана отырып, оқушылардан белгілі адам немесе өздері үшін көлікті жобалауды тапсыру. Оларға өзінің авторлық жұмысының мазмұны – жоба белгісі туралы ойлау және оларды жазып алу қажет, мысалы: * Көлік не үшін пайдаланылады, мысалы, поштаны, тамақты, жануарларды тасымалдау үшін. Оған не үшін заттарды тасу керек? Оның тағы қандай функциялары бар? * Көліктің түрі қандай? Үлкендігі қандай? Неше дөңгелектері бар? Қанша есіктері, терезелері , басқа қандай сипаттамалары бар? * Жұмысты аяқтау үшін нені пайдаланатын боласыз? Көліктің түсі қандай болады? (Ө) Оқушылар бөліктерді белгілей және пайдаланатын материалдар туралы ойлай отырып өз көліктерін жобалауды бастай алады. (Ұ) Оқушылардың жұмыс істеу реттілігін талқылаңыз. Олар қажет болатын заттардың тізімдерін жасай алады. | Қазақстанды қоса, әлемнің әртүрлі бөлігіндегі бейнелер, әңгімелер және/немесе поез және басқа дөңгелекті көлікпен жүріп түсірілген материал. Пәкістанның безендірілген автобустары http://www.youtube.com/watch?v=G7k0sWVhcrI http://www.pbase.com/noorkhan/trucks&page=all Үндістанның карнавалдық паромдары http://www.youtube.com/watch?v=rCthb1OdrMc http://www.primaryresources.co.uk/dandt/dandt3.htm Әртүрлі көлік түрлері туралы кітаптар, әңгімелер және суреттер Сурет салуға арналған альбомдар, қарындаштар, сызғыштар, түсті қарындаштар. | |||||
Сабақтың соңы | Рефлексия. Сабақ соңында оқушылар: Өз жұмыстары мен бір-бірінің жұмыстарын өздері құрастырған критерилер бойынша бағалайды. Оқушыларға келесі сұрақтарды қоюға болады
| ||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың барысында қабілеті жоғары оқушыға тапсырманы күрделетемін , мысалы; қосымша детальдар қосуын сұраймын | Өзін-өзі бағалау, бір-бірін бағалау жүреді. | Денсаулық сақтау технологиялары. Интерактивті тақтаны 10-мин артық қолданбау Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет. Бұл сабақта практикалық жұмыс жасау барысында оқушылар орындарынан тұрып жүреді Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелері |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?