Жылдамдық, уақыт және қашықтықты табу. Математика, 4 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2А бөлімі – Өрнектер. Қозғалысқа есептер

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 4

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Жылдамдық, уақыт және қашықтықты табу

Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

5.1 Есептер және математикалық модель

 Сабақ мақсаттары

4.5.1.1 есепті сызба, алгоритм, дөңгелек диаграмма, график түрінде модельдеу

 Бағалау критерийлері

Есепті сызба, алгоритм, дөңгелек диаграмма, график түрінде модельдеу;

Есептерді шығарады.

Тілдік мақсаттар

 

  • жылдамдық, уақыт, қашықтық
  • жықындау жылдамдығы,алыстау жылдамдығы.

 Құндылықтарды дарыту

Өмір бойы білім алу,жауапкершілік, еңбекқорлық

 Пән аралық байланыстар

Қазақ тілі және әдебиеті

Алдыңғы меңгерілген білім

Жылдамдық, уақыт, арақашықтық ұғымдары берілген.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру

250х2= 800200-800000= 35700:700=

600-500= 14000:200= 51х100= 1800:100= 70х30= 4900+5100= 18х50= 10000-1=

Сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау.

Бағалау критерийлерін құрастыру.

Презентация

Сабақ ортасы

10 мин

10 мин

5 минут

5 мин

ІІІ. Жаңа сабақ

Суретпен жұмыс.

  • Екі түлкінің арақашықтығы неге азаяды?

Екі түлкінің арақашықтығы неге көбейеді?

  • Бүгін сабақта қай бағыттағы қозғалысқа байланысты есептер шығарамыз?- Қуып жету және қалып қою
  • Суретте кімдер бейнеленген ?

  - Екі велосипедші қандай әрекет орындауда ?

            - Қозғалыс бағыты туралы не айтуға болады ?

            - 20 - 16 айырмасы нені білдіреді ?

            -  Межелі жерге қайсысы бұрын жетеді ?- Қуып жету және қалып қою жылдамдығын қалай табамыз?V = V¹ - V²

 Әр топ берілген ақпаратты түсіндіріп, көрініс ретінде көрсетеді.1-топ:Егер  артта келе жатқанның жылдамдығы артық болса,

                                    қуып жетеді және басып  оза алады.

 2-топ: Егер бір нүктеден бір уақытта шықса, біреуі басып озады, екіншісі қалып қояды.3-топ:Олардың арасындағы қашықтық ұлғая береді№1Мектеп пен үйдің арақашықтығы 200 м. Бір мезгілде оқушы мектептен, ал әжей үйден шықты. Олар бір бағытқа қарай қозғалып келеді. Оқушының жылдамдығы минутына 110 м/мин, ал әжейдің жылдамдығы 60м/мин. Қалай ойлайсындар бала әжеге жете ала ма? Жоқ па? Жетсе қанша уақыттан кейін?

Арадағы қашықтық әр минут сайын неше метрге қысқарып отырады? Оқушы қанша уақыттан кейін әжейді қуып жетеді?

Оқушыларға жақындау жылдамдығын табу қажеттігін түсіндіру.

110-60=50 (м/мин) – оқушы мен әжейдің жақындау жылдамдығы.

Оқушы әжейді қуып жетуі үшін екеуінің арасындағы бастапқы 200 м қашықтықты жүріп өтуі тиіс.

200 : 50 = 4 мин (мин)

Кестені толтыр

Қозғалыстың 3 шамасы

Қуып жету жылдамдығы

Қалып қою жылдамдығы

Бір- біріне қарама-қарсы бағыттағы жақындау жылдамдығы

Бірінен-бірі қарама-қарсы бағыттағы алыстау жылдамдығы

Презентация

Суреттер

Формула

Кесте

Сабақтың соңы

5 мин

Рефлексия

Оқушылар өздерін кесте арқылы бағалайды.

«+»

«-»

Алыстау жылдамдығын таба аламын.

Жақындау жылдамдығын таба аламын.

Қуып жету жылдамдығының формуласын білемін

Қалып қою жылдамдығының формуласын білемін

Бір бағыттағы озғалысқа байланысты есептерді шағара аламын.

Үйге: 2 бөлім №1,№2 (в,г)

Кесте

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушылар білім деңгейлеріне байланысты тапсырмалар тарату.

5403*21= 113463                  16827:3=   5609 

Оқушылар үлкен санды қалдықпен бөлу деңгейін бағалау.

Сергіту сәті

Топтық жұмыс барысында қауіпсіздік ережесін сақтау.

Сабақбойыншарефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрысжүргізілдіме?

Сабақтың уақыттықкезеңдерісақталдыма?

Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?

Жалпы баға

Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесежекелегеноқушылартуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу