Көбейту және бөлу дағдыларын кеңейту. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2B бөлімі: Көп таңбалы сандармен есептеулер жүргізу

Мектеп:

Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:

Сынып: 3

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Көбейту және бөлу дағдыларын кеңейту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

123·2/ 246:2 түріндегі жағдайларда үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану

 Сабақ мақсаттары

Үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады.

 Бағалау критерийлері

  • үш таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға көбейтудің алгоритмін қолданады;
  • үш таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға көбейтудің алгоритмін қолданады;

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар:

Үш таңбалы сандарды бір таңбалы сандаға көбейту мен бөлудің алгоритмін қолдану барысында талқылайды, математикалық тілде дәлелдемелер келтіреді.

Пәнге тән лексика мен терминология:

  • бөл, бөлу, бөлінді, қалдық
  • түсіндіру, есептеу, бағалау,
  • шешім (есептеу), жауап (есеп).
  • кері әрекет жасау, кері мәселе.

 Құндылықтарды дарыту

 

 

Өзара сыйластық.

Жауапкершілік.

Еңбекқорлық

 Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, қазақ тілі.

Алдыңғы меңгерілген білім

Ауызша және жазбаша есептеу тәсілдерін пайдалана отырып бір және екі таңбалы сандармен арифметикалық амалдар орындай біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин

1. Ұйымдастыру.

Ойын: «Жұбыңды тап»

Мақсаты: ауызша есептеу дағдыларын дамыту.

Шарты: Оқушылар ортаға шығып, қима қағаздарын алады. Қима қағазда өрнектер мен мәндері жазылған.Оқушылар іздеп жүріп, өз жұбын табады. Шыққан өрнектер мен жауаптарын оқиды.

Оқушыларға бағыттау сұрақтарын бере отырып, сабақтың тақырыбын ашу.

Оқушылармен бірге бағалау критерийлерін құрастырып, тақтаға жазу.

Өрнектер мен жауаптары жазылған қима қағаздар.

Сабақ ортасы

1 мин

3 мин

Мақсаты: оқушылардың көп таңбалы сандарды көбейту мен бөлудегі білім деңгейлерін өз беттерімен анықтауға мүмкіндік беру.

Математикалық диктант.

Мақсаты: Оқушылардың өз беттерімен есептеу тәсілдерін, өзара бағалау дағдыларын дамыту.

  • 32 санынан 7 және 3 сандарының көбейтіндісін азайту.
  • 18 және 3 сандарының бөліндісін 27-ге арттыру.
  • 15 және 9 сандарының қосындысын 8-ге бөлу.
  • 2 және 8 сандарының көбейтіндісін 16-ға арттыру.

Өзара тексеру:

  • 11
  • 33
  • 3
  • 32

Оқушылар жіберген қателері туралы айтады.

«Жауабын тап»

Мақсаты: тізбек арқылы өрнектерді шығару қабілеттерін дамыту.

Ой қозғау:

1.Есепте

123*2             311*2             448:4             777:7

123*3             232*2             396:3             482:2

Сөз есепті шығару

Зауыт жұмысшылары 80 тоқайырғыш және 120 розетка дайындады.Өнімнің әрқайсысы қорапқа 10 данадан салынды.Тоқайырғышқа қарағанда ,розетка салынған қораптардың нешеуі артық?

80: 10=8

120: 10=12

12-8=4

Жауабы: розетка салынған қораптың 4-еуі артық

Ә)(80+120) :5 =40

40 өнім қораптарға салынды.

Логикалық есептер

1.Қалаға қарай 3жеңіл машина бара жатыр,оған қарсы 2 жеңіл,3 ауыр машина келе жатыр.Қалаға барлығы неше машина бара жатыр?

2.Сатыда 15 баспалдақ бар.Сатының ортасында тұру үшін нешінші басқышта тұру керек?

3.1 кг темір ауыр ма 1 кг мақта ауыр ма?

4.Дорбадағы 10 асықты 10 бала бір-бірлеп алды.Сонда бір асық дорбада қалды.Бұл қалай?

5.4 жұмыртқа 4 минутта піседі.Бір жұмыртқа неше минутта піседі.

Интерактивті тақта

Ламинат қағаздары

Интерактивті тақта

Сабақтың соңы

Рефлексия

Стикер толтыру

Не үйрендім? Не таң қалдырды? Не қиндық туғызды?

Стикерлер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және ұауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабілеті жоғары оқушыларға қосымша тапсырмалар беріледі.

Рефлексия барысында

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәті

Сабақбойыншарефлексия

Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақтадифференциациядұрысжүргізілдіме?

Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма?

Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?

Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз.

Жалпыбаға

Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтыжақсартуүшінқандайөзгерісенгізугеболады (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)?

1:

2:

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылартуралыненібілдім, келесісабақтарданегекөңілбөлуқажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
» 85 жастағы қызылордалық ақсақал 2 млн түп ағаш еккен
» 👦🏻👧🏻Елімізде қанша бала бар?
Пікір жазу