Білім –сенің болашағың. 8-бөлім. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
САБАҚ-3 | Мектеп: | ||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||
Сынып: 4 Т2 | Қатысқан оқушылар саны: 12 Қатыспаған оқушылар саны: | ||||||||||
Бөліматауы | 8-бөлім. Болашаққа саяхат | ||||||||||
Сабақтыңтақырыбы | Білім –сенің болашағың | ||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | Оқыған/ тыңдаған материалды мазмұндау Грамматикалық нормаларды сақтау (лингвистикалық терминдерді қолданбау) | ||||||||||
Сабақтың мақсаты | жоспар/жазбаларын қолданып, мәтінді толық мазмұндау септік/жіктік жалғауларын ауызша/жазбаша тілде қолдану | ||||||||||
Бағалау критерийлері | Барлық оқушылар: мұғалімнің көмегімен тәуелдік, септік, жіктік жалғаулы сөздерді ауызша, жазбаша тілде қолданады. Көптеген оқушылар: тәуелдік, септік, жіктік жалғаулы сөздерді ауызша, жазбаша тілде қолданады. Кейбір оқушылар: тәуелдік, септік, жіктік жалғаулы сөздерді ауызша, жазбаша тілде еркін қолданады.Сөйлеу және жазу барысында тәуелдік, септік, жіктік жалғаулы сөздерді қолданады. | ||||||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу, түсіну, қолдану, жинақтау | ||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминология: Атқару,шешім,білім,болашақ т.б Диалог/монолог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: Менің ойымша, себебі , дәлел келтіремін, деп ойлаймын.... | ||||||||||
Құндылыққа бағытталған мақсаттар | Әлеуметтік-эмоционалдық: өз пікірін ашық,еркін,сенімді жеткізеді; жұптық,топтық жұмыста өзара қолдау көрсетеді; Танымдық: сынып ережесіне бағынады; өз іс-әрекетіне жауап бере алады | ||||||||||
Пәнаралықбайланыс | Дүниетану,сурет,география | ||||||||||
АКТ қолдану | әдістемелік құрал, ақпаратты мәтіндер. | ||||||||||
Жоспар | |||||||||||
Жоспарланатынуақыт | Жоспарланған іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||||
Сабақтың басы 7 минут | Сабақ алгоритмі:
І Қызығушылықты ояту «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша сынып оқушыларына суреттерді көрсету арқылы сабақтың тақырыбы туралы ойларын ортаға салады. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийілері таныстырылды | https://www.google.com/search?q=Знание+рисунок&tbm=isch&tbs=ri | |||||||||
Сабақтың ортасы 10 минут 8минут 2 минут | ІІ Мағынаны тану: ЖЖ.1-тапсырма.Диалогті рөлге бөліп оқыңыздар Әлихан:Ата, барлық жақсылық білімнен шығады деген рас па? Ата: Әрине, балам! Өмірдегі барлық жақсылық білімнен шығады. Әлихан:Білімді адамның ақшасы болмаса ше? Ата:Адам өз білімімен ақша табады.Себебі білім- тоңсаң киім, жесең-тамақ. Әлихан:Қандай жақсы! Ата:Кімде-кім білімді болса,сыйлы адам бола алады. Әлихан:Ата онда «Білім менің болашағым» десем бола ма? Себебі мен білімді болсам, болашағым да жақсы болады ғой! Ата:Әрине! Білім –сенің болашағың.Білім-сенің серігің, жолдасың! Біліммен дос болу керек.Себебі болашақта біліммен көп жұмысыңды атқарасың. Атқару-тапсырылған жұмысты орындау Дескриптор
2-тапсырма.Жекелей жұмыс.Жіктік жалғауларын қолданыңыздар. Мен өз жұмысымды атқара.................. Сен өз жұмысыңды атқара................. Сіз өз жұмысыңызды атқара.............. Ол өз жұмысын атқара.................. Топтық жұмыс.3-тапсырма.Суреттен кімдерді көріп тұрсыңдар .Олардың білім жолындағы әрекеттерін сәйкестендіріңдер
4-тапсырма.Сенің сөзінменің сөзіне ауыстырып жаз.Тағы қай сөздер өзгереді? Білім-сенің серігің, білім-сенің жолдасың! Онымен сенің жолың ашық болады. Білім-сенің сенімді көмекшің! Онымен сенің болашағың жарқын болады! Білім –сенің болашағың! Ол сені сыйлы етеді. Кері байланыс. «Смайликтер» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды. - тапсырманы дұрыс орындадым, қате жоқ - тапсырманы орындауда қателер болды. - тапсырманы орындау қиын болды. | https://bilimger.kz/ | |||||||||
Сабақтың соңы 2 минут 2 минут | ІІІ Ой-толғаныс «Оқу - білім азығы, Білім – ырыс қазығы» деген мақалдың түйінін айтыңдар. Рефлексия «Аяқталмаған сөйлемдер» арқылы өзінің сабақтағы жұмысын қорытындылайды. Мен бүгін............ Маған бүгін.................. | ||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? Оқушыларға қолдау көрсетуді әрбір тапсырма құрастыру барысында ескеріп отырамын. М: тыңдалымалды тапсырма, тыңдалымнан кейінгі тапсырма жасауда. | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? Кері байланыс арқылы және бағалау критерийлері арқылы. | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) Бұлардың барлығы әр сабақ барысында ескеріліп отырады | |||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарымақандайөзгерістеренгіздімжәненеліктен? |
| ||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? | |||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру