Ұялы қолданба құру. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспары Келісілді:___________________

Пән:

Бөлім

11.3А Ұялы қолданбалар

Мектеп:

Күні:

Сынып:

Мұғалімдердің аты-жөні:

Қaтыcқaндap саны:

Қaтыcпағaндap саны:

Сабақтың тақырыбы

Ұялы қолданба құру

Оcы caбaқтa қол жеткiзiлетiн оқу мaқcaттapы (оқу бaғдapлaмacынa ciлтеме)

11.4.1.1 конструкторда ұялы қолданбаның Достық интерфейсін құру;

11.4.1.2 шарттары мен циклдері бар код блоктарын пайдалана отырып, ұялы қолданбаны құру;

11.4.1.3 құрылған ұялы қолданбаны қалай орнату керектігін түсіндіру

 Caбaқтың мaқcaты

  • «Достық интерфейс» ұғымын анықтау нұсқаларын ұсынады
  • Жобада Достық интерфейсін жасайды
  • Қолданбада шарттар мен циклдер қолданылады
  • Құрылған ұялы қолданбаны орнату алгоритмін сипаттайды

 Бaғaлaу кpитеpийi

  • Достық интерфейсін жасай алады
  • Есептің жағдайына байланысты шартты және циклдық блоктарды қолдану тәсілдерін талдайды.
  • Құралған ұялы қолданбаны белгілейді

 Тiлдiк мaқcaттap

 

Түсіндіру және жазу кезінде келесі ерекше терминдерді қолданады: достық интерфейс, код блоктары, шартты және циклдік операторлар.

Диалогтар мен жазба жұмыстарға арналған пайдалы сөздер\сөйлемдер:

  • Өз мобильді қолданбаны жасау үшін сізге . . . қажет
  • Онлайн конструкторды пайдалану үшін ... қажет
  • Мобильді қолданбалардың конструкторы даму ортасынан ерекшеленеді …
  • Егер ... тиімдірек пайдалануға конструктор мобильных приложений ... қарағанда …
  • Мобильді қолданбаның дизайны бойынша талаптарға …

Құндылықтapғa бaулу

Тапсырмада топтық жұмысты ұйымдастыру арқылы ынтымақтастық

 Пәнapaлық бaйлaныc

 АКТ пайдалану дағдылары

Презентацияны қолдану

Алдын ала Білім

Мобильды қолданба

Caбaқтың жоcпapлaнғaн кезеңдеpi

Caбaқтaғы жоcпapлaнғaн жaттығу түpлеpi

Ресурстар

Начало урока

3 мин

4 мин.

1 мин.

Тапсырма 1.

Сергіту сәті.

Ойын: "мобильді" сөзіне қауымдастықты ойлап»

мысалы, телефон, адам, қоңырау, Байланыс, қолданба, Интернет.

Ұйым формасы-бүкіл сынып.

Бағалау:

Ең белсенді оқушыларды мадақтау.

Білімді өзектендіру.

Тапсырма 2.

Стикерлерде "мобильді қолданба"анықтамасын беру керек.

Стикерлер тақтаға желімдеңіз.

Мұғалім оқиды.

Бағалау.

Оқушылар ең ұнаған анықтама үшін дауыс береді.

3 топқа бөлу

Пространство класса. Формат А4.

Топтарға бөлу үшін ресурстар

А4 форматы.

Сабақ ортасы (барлығы 32 мин )

10 мин.

3 мин.

5 мин.

13 мин.

Тапсырма 3.

Топтағы жұмыс.

Әр топ "достық интерфейс" ұғымының анықтамасын дайындайды және А4 форматында сурет жасайды. Топтар жұмыс істеу үшін интернет ресурстарын пайдалана алады.

Топтар бір - біріне 3 балдық шкала бойынша стикерлермен (анықтама, сурет, түсініктеме) бағалайды. Топ жеңімпаз үлкен ұпай жинаған.

Бағалау критерийлері: өзара бағалау нәтижелері бойынша ең үздік анықтауды таңдау.

Бейне фрагментін көру.

https://www.youtube.com/watch?v=2GleFQKzv5s

Тапсырма 4.

Презентациямен жұмыс.

Мақсаты: оқушыларға APP Inventor қолданбасындағы жұмыс алгоритмін еске салу.

Мұғалім слайдтарды көрсетеді

Оқушылар қысқа жазбалар жасайды.

Тапсырма 5. Жеке жұмыс.

Жобаны құру.

Оқушылар Нұсқаулық бойынша "CubeSensor" қолданбасын жасайды.

Критерийлері бағалау үшін.

1.Интерфейс құрылды 1 балл.

2."Кубтың жағы" "Акселерометрдің сенсорлары 1" компоненттері берілген, олардың қасиеттері анықталған. 2 балл.

3.Суреттер жүктелді-1 ұпай.

4.3 балл бағдарламасы жазылған.

5.Қолданба ұялы телефонға орнатылған және 3 балл тестілеуден өтті.

Бағалау:

Өлшемдер бойынша жұптарда өзара тексеру.

https://webevolution.ru/blog/ajdentika/osobennosti-dizajna-mobilnih-prilozhenij/

Сабаққы презентация

Материалдар бойынша

http://www.myshared.ru/slide/831248

Әрбір оқушыдан текше жақтарының жүктелген суреттер.

Практикум. MIT App Inventor Мобильді қолданбаларды бағдарламалау. Ливенец М. А.

http://appinvent.ru/__f/__uroki/AppInventor-Programma-Praktikum.pdf

Сабақтың соңы /

1 мин.

Өзін-өзі бағалау парағын толтыру. ("Өзін-өзі бағалау парағы" қосымшасы)

Сабақтың басы

3 мин

5 мин.

3 мин.

Сергіту сәті.

Дене шынықтыру кідірісі.

Білімді өзектендіру.

Слайд презентациялар. Слайд -6.

Тапсырма 6.

Топтық жұмыс.

Әр топ А4 форматындағы циклдің блок-сызбасын салады.

(постусловие, предусловие, с параметрі)

Әр адамның жұмыс алгоритмін түсіндіреді.

Бағалау критерийлері:

- Дұрыс блок-схема (1 балл)

- - Циклдің мақсаты мен жұмысын дұрыс сипаттау (1 балл)

Цикл жұмысын көрсету және талқылау.

Бағалау. (көтерілген саусақ). Мұғалім дауысты санайды және жеңімпазды жариялайды.

https://www.youtube.com/watch?v=v5hLz6rwA48

Сабақ ортасы

18 мин.

7 мин.

1 мин.

Тапсырма 7. (Дифференция) жеке жұмыс.

"CubeSensor" бағдарламасының міндетін күрделендіріңіз. Қолданба интерфейсін өзгерту:

* Фон түсін өзгерту,

* Ұялы құрылғыны сілкілегеннен кейін пайда болатын суреттегі шеңберлер саны туралы жазба қосу.

Аз қабілетті оқушылар үшін келесі тапсырмалардың бірін ұсынуға болады:

Дифференциация: аз қабілетті оқушылар үшін кестені толтыру үшін шарттары мен циклі бар код блоктарының дайын функциялар тізімін ұсыныңыз:

1. Блок тест жиынтығының берілген шартқа сәйкестігін тексереді. Егер көрсетілген шарт орындалса, онда көрсетілген әрекет орындалады, әйтпесе блок елемейді.

2. Блок тест жиынтығының берілген шартқа сәйкестігін тексереді,бірақ сәйкес келмеген жағдайда тағы бір әрекетті орындайды.

3. Блок көрсетілген тізімнен мәндер үшін белгілі бір әрекеттерді орындайды

4. Блок белгілі бір жағдайға/жағдайға тестілеу жүргізеді және осы Шартты орындау немесе жағдайға сәйкес әрекет етеді.

5. Блок бір операцияны жүргізу және осы операцияның нәтижесін қайтару қажеттілігі туындаған кезде процедурада немесе басқа блокта қолданылады.

Тапсырма 8.

Практикалық жұмысты орындағаннан кейін оқушыларға блоктарды тағайындау туралы түсініктемелері бар кестені толтыруды (немесе блоктар функцияларының ұсынылған тізімінен сандарды жазуды) ұсыну. Қосымша Кесте.

Шарты бар Блок

Циклмен Блок

Бағалау критерийлері.

Әрбір тармақ үшін бір балл.

Тексеру және талқылау.

Бағалау парағын толтыру. 2 бөлім

Тапсырма 9.

Жеке жұмыс.

7-слайдта схема бойынша жүктеу алгоритмін құру-мобильді қолданбаны орнату.

Талқылау. Қалаушылар өз алгоритмін ұсына алады.

Конец урока

3 мин.

Обратная связь.

Открытый микрофон.

Capaлaу – Ciз қaндaй тәciлмен көбipек қолдaу көpcетпекciз? Ciз бacқaлapғa қapaғaндa қaбiлеттi оқушылapғa қaндaй тaпcыpмaлap беpеciз?

Бaғaлaу – Ciз оқушылapдың мaтеpиaлды игеpу деңгейiн қaлaй текcеpудi жоcпapлaп отыpcыз?

Денcaулық және қaуiпciздiк техникacын caқтaу

  • Дифференциация тапсырмаларды таңдауда көрсетілген (7-8 тапсырма))
  • Дифференциация принципі-қиындау.

Өзін-өзі бағалау парағы.

Бір бірін бағалау.

Ашық микрофон

Сергіту сәті. Дене шынықтыру минуты.

Сабақ бойынша Рефлексия

Сабақтың мақсаты / мақсаты шынайы болды ма?

Барлық оқушылар ҚО-ға жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс өткізілді ма?

Сабақтың уақытша кезеңдері өтті ма?

Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Жалпы баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойланыңыз)?

1.

2.

Сабақтың жақсаруына не ықпал етуі мүмкін (оқыту және оқу туралы ойлан)?

1.

2.

Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не анықтадым, келесі сабақтарға назар аудару қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу