Алгоритм трассировкасы. Информатика, 8 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.3А бөлім - Программаларды әзірлеудің кіріктірілген орталары | Мектеп: | ||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||
Сынып: 8 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар: | ||
Сабақ тақырыбы | Алгоритм трассировкасы | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.3.2.1 алгоритм трассировкасын жүзеге асыру | ||
Сабақ мақсаты | Оқушыларда блок-схема құру және алгоритмді трассировкалау дағдыларын қалыптастыру | ||
Бағалау критерийлері | • есепті шешу үшін түрлі блок-схемаларды құрастыра алу • трассировка кестелерін толтыра алу | ||
Тілдік мақсаттар | Пәндік терминология:
Оқу және жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері
| ||
Құндылықтарды дарыту | 1. Құрметтеу: топтық жұмыс кезінде жұптық қарым-қатынастарды дамытуды қамтиды 2. Академиялық адалдық: академиялық адалдық принциптерін сақтауға негізделген басқа адамдардың идеялары мен ойларын құрметтеу. 3. Өмір бойы білім алу | ||
Пәнаралық байланыстар | Математикамен байланысты есептер шығару | ||
Бастапқы білім | Алгоритм тұжырымдамасы, алгоритмді жазу түрлері, блок-схема. | ||
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері: | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер | Оқу ресурстары | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-3 мин |
Оқушыларға сұрақ:
Оқушылардың ойларын тыңдау. Мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстырады | Презентация | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 4-15 мин 16-25 мин 26-36 мин |
Тізбектелген 4 сан берілген. Олардың қосындысын табуды трассировка кестесі арқылы тексеру Бастапқы берілгендер: А, В, С, D айнымалылары. Олардың мәні программа орындалу барысында енгізіледі. Қосындысы S. Осы есептің блок-схемасы: Компьютерде тексермес бұрын алгоритмнің дұрыс орындалуын трассировка кестесін толтыру арқылы тексеруге болады. А = 5, В = 8, С = 17, D = -3 болғандағы алгоритм үшін трассировка кестесі төмендегідей.
Есептердің нәтижесін талдау
Тапсырма 1: Санды енгізу. Егер ол теріс болмаса, одан 50, әйтпесе оған 100 қосыңыз. Тапсырма 2: Адам денесінің температурасын енгізуді сұралады және ол сау немесе ауырып тұрғанынын анықтайтын алгоритм (сау 36 < t < 37) Тапсырма 3: 1-ден 7-ге дейінгі сандардың көбейтіндісін табатын алгоритм құрастыру | Презентация | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 37-40 мин |
Білім мен мақсатқа жетудің "дамуын" бағалау үшін келесі сөз тіркестерін жалғастыру
| Стикерлер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тескересіз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Блок-схемаларын талқылау арқылы өз білімдерін көрсете алады, қабілеті жоғары оқушылар топтық/ жұптық жұмыстар барысында өздерін кеңесші ретінде көрсете алады. | Сабақ барысында блок-схемалар құрастыру, программаны жазуда тармақталу және қайталану параметрлерін қолдану | Қауіпсіздік техникасы ережелерін талқылау, оның ішінде компьютерде жұмыс істеу барысында дұрыс демалуы жолдарын қайталау. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру