Бейнені монтаждау. Информатика, 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4.3А Бөлім: Бейне құру | Мектеп: | |||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің есімі: | |||||||||||||||||
Сынып: 4 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Бейнені монтаждау | |||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.1.2.2 файлдар мен бумаларды құру, жою және орнын ауыстыру 4.2.4.3 белгілі бір тақырыпқа бейнекөріністер жазу | |||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Windows Movie Maker бейне редакциялау бағдарламасының интерфейсі мен мүмкіндіктерін білу - музыка, видео қосу - бейне клиптерді пайдалану - анимацияны қолдану - шоу ұзақтығын орнату - фотосурет, бейне және дыбыс қосу | |||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Негізгі сөздер мен тіркестер: Пәндік лексика мен терминология: Кадр, видео, монтаж, кадрдың бастапқы және соңғы нүктелері, дыбысталу жылдамдығы. Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері топтамасы: Сіз неліктен ........ екенін айта аласыз ба? Сіз видеоны монтаждағанда дыбысталу жылдамдығын ескеру қажет екенін айта аласыз ба? Дайын видеоны компьютерде монтаждау | |||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу
| Құндылықтарға баулу топтық, жұптық жұмыстарға бағытталаған тапсырмалар мен бағалау арқылы іске асырылады. | |||||||||||||||||
Бұған дейін меңгерілген білім | Жобаны ашу, сақтау, фильмді көрсетуді біледі. | |||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған іс-әрекетті | Ресурстар | ||||||||||||||||
Сабақтың басы | ||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-5 минут | Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды ұйымдастырып, сыныпта оқушыларды түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың тақырыбымен таныстыру Сабақтың мақсаттарымен таныстыру Жаңа тақырыпқа кіріспе кезеңі. Мұғалім түсіндірмесі. Бейнені монтаждау - бұл белгілі бір бейне кесінділерін (сондай-ақ өзге де файлдарды) біртұтас бүтіндей жинау және құрастыру процесі. Бейнені монтаждау түрлері: Желілік монтаждау - көбінесе бейнесигнал бірнеше көздерден: бейнемагнитофондар, камералар түскен кезде нақты уақытта жүзеге асырылады. Ал осы көздердің арасында тікелей ауысумен желілік монтаждың режиссері айналысады, ол соңғы суретті экранға шығарады (біз көріп отырған нәрсе). Сызықсыз монтаждау қандай да бір алынған материалдың болуын көздейді. Бұл бейнематериалдар белгілі бір бөліктерге бөлінеді, сюжет талап ететіндей (яғни белгілі бір ретпен), дыбыспен қатар (әсерлер мен т.б.) қойылады, содан кейін біз мұның бәрін бір тұтас файлға шығарамыз. Сызықсыз монтаждау үшін қолданылатын бағдарламалар:
бейнені көрсету Windows Movie Maker бағдарламасы жазылған дыбыс пен бейнені (мысалы, аналогтық немесе сандық бейнекамерадан) компьютерге жылжытуға мүмкіндік береді. Іске Қосу -- > Бағдарламалар -- > Windows Movie Maker, бағдарлама терезесі келесі панельдерден тұрады: Тапсырмалар панелі : фильмдермен операциялау-жинақ - мазмұн панелі - монитор терезесі. https://www.youtube.com/watch?v=wOsdo9X-0JM бейнені көрсету | Тұсаукесер Тұсаукесер | ||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5-15 минут | № 1 тапсырма. Топтық жұмыс. «Windows Movie Maker» бағдарламасына Интеллект карта жасау. Интеллект-карта-бұл радиантты құрылым түріндегі (орталықтан шетке қарай), яғни орталықтан шетке қарай шығатын, бірте-бірте кіші бөліктерге тарайтын құрылым түріндегі материалдардың жазуының ерекше түрі. Интеллект-карталар дәстүрлі мәтінді, кестелерді, кестелерді және сызбаларды ауыстыра алады. Әр топ өзінің интеллект-картасын қорғайды. Дескриптор: Windows Movie Maker бағдарламасының мүмкіндіктері біледі.
| Тұсаукесер Қосымша материалдар А3 форматтар | ||||||||||||||||
25-35 минут | № 2 тапсырма. Топтық жұмыс.
Қазір топтарға бөлінесіздер, әрбір топты тыңдаймыз, дайындаған бейнероликтеріңізді бізге ұсынасыздар. | Топтар бойынша бөлінеді. Бейнероликтер тақырыбын хабарлайды. Өз бейнероликтерін көрсетеді. | ||||||||||||||||
Сабақтың соңы 35-40 минут | Бекіту сұрақтары? -Windows Movie Maker бағдарламасының мүмкіндіктері? - Бейне клип жасау технологиясы. - Уақыт шкаласының тағайындалуы. - Раскадровка шкаласының мақсаты. - Уақыт шкаласының құрамына кіретін жолдар. - Фильмді сақтау тәсілдері. Үй тапсырмасы 22 Наурыз мерекесіне 5 минуттық бейнені монтаждау Рефлексия Өз жұмысын меңгерудің және эмоциялық жағдайдың үш деңгейі бойынша бағалаймыз: Сабақта жайлы және бәрі түсінікті болды. Сабақта біраз қиындық болды, бәрі түсінікті емес. Сабақта қиын болды, ештеңе түсінбедім. | Тұсаукесер | ||||||||||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланысҚауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланысҚұндылықтардағы байланыс | ||||||||||||||||
Оқушылардың қабылдау деңгейіне байланысты тапсырмалар таңдау. Тапсырманы күрделендіруде әдістерді күрделендіре отырып, деңгейлеріне сай дайындау. | Сұрақтарға жауап ала отырып, бағалау критерийлері арқылы бағдаршам арқылы бағалау | Қазақ, орыс,ағылшын тіліне байланыстыру. Қауіпсіздік ережесін сақтау. Білім беру ақпараттық ресурстарды басқа ресурстармен салыстырады. | ||||||||||||||||
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | ||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру