Ақпаратты іздеу. Информатика, 4 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4.1 B бөлім: Мәтінмен жұмыс

Мектеп:

Дата: 05.11.2018

Мұғалімнің аты-жөні:

Класс: 4

Оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

Ақпаратты іздеу

Оқыту мақсаттары

4.3.1.1 ақпаратты іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі)

 Сабақтың мақсаты

Ақпаратты іздеуді орындау

 Жетістік критерийлері

мәтіндік құжатта іздеуді орындау;

компьютерде файлды/буманы іздеу.

 Тілдік мақсаттар

 

Пәндік ерекшелігіне сәйкес лексика және терминология:

Мәтіндік редактор, вкладка, жұмыс аумағы және т.б.

Сөйлем жазуға және диалог құруға қажетті сөз тіркестер:

Белгілі аумақтан мәтін үзіндісін іздеу үшін

Навигация панелі қайталанатың сөздін саның

 Құндылықтарды

 дарыту

 

Өмір бойы оқу құндылығын оқушылар бойында дамыту практикалық жұмыс орындау барысында, сонымен қатар өз білімін жетілдіру барысында жауапкершілікке баулу.

 Пәнаралық байланыстар

Матеамтика, сабақ мазмұнында санауды қажет ететін тапсырмалар бар.

Алдын ала білім

MS Word мәтіндік редакторын пайдалана алады.

Редактордың саймандар панелімен жұмыс істей алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

0-2 мин.

3-7 мин.

8-10 мин.

Сабақ тақырыбын айту

Оқыту мақсаты мен бағалау критерийлерін оқушыларға жеткізу.

Ақпаратты іздеу не екенің түсіндіру. Анықтамаларды қарастыру.

Проблемалық сұрақ

Оқушылар келесі сұраққа жауап береді:

Қандай файлдарды компьютерден күнделікті іздеуге тура келеді?

Сабақ тақырыбына сәйкес ақпаратты іздеу түрлерін қарастыру

Ақпаратты іздеуге қажетті алгоритм ретін оқушылармен қарастыру

1-2 слайд

3-4 слайд

5-6 слайд

11-16 мин.

17-26 мин.

27-36 мин.

Microsoft Word 2016 іздеу және ауыстыру тақырыбына видео көру.

Видеода пайдаланған саймандарды талқылау және үйрету .

Практикалық жұмыс №1

Оқушылар Windows 10 файлды/буманы іздеуді орындайды.

Дескрипторлар:

«Бастау» мәзірін пайдаланып іздейді.

Құжатты іздеуде фильтр пайдаланады.

Практикалық жұмыс №2

Оқушылар мәтіндік редакторда мәтін үзіндісін іздеуді және ауыстыруды үйренеді.

Дескрипторлар:

Мәтіндік құжатта ақпаратты іздеуді орындайды.

Іздеу аймағын анықтайды.

Қажетті мәтін үзіндісін ауыстырады.

7 слайд

8 слайд

9 слайд

37-40 мин.

Сабақ соныңда рефлексия:

- не үйрендін?

- қандай ақпарат түсініксіз болды?

- нені үйрену қажет?

Оқушылар жаңа сабақты меңгеру деңгейін ауа-райы суретің пайдаланады.

10 слайд

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?

Дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар

болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу