Сәндік гүлдер түрлері. Көркем еңбек (қыздар), 6 сынып, дидактикалық материал.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: «Көркем өнер еңбегі»

Ұзақмерзімді жоспардың бөлімі:

Дизайн және технология

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің есімі:

СЫНЫП: 6

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы: Сәндік гүлдер түрлері.

Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары)

6.2.5.1 Сәндік гүлдер түрлерін өсіру технологиясын зерттеу және сипаттау.

6.2.5.2 Сәндік бақ өсіру мен гүл өсіру шаруашылығында көктемгі жұмыстар (топырақты өңдеу, зиянкес жәндіктерден қорғау, егу мен отырғызу) жүргізу.

6.2.6.1 Қауіпсіздік техникасын қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану.

Сабақ мақсаттары

  • Сәндік гүлдер түрлері туралы фактілерді зерттеу;
  • Сәндік гүлдер түрлерін өсіру технологиясын зерттеу және суреттеу.

Бағалау критерийлері

  • Сәндік гүлдер түрлері туралы білім мен түсінігін көрсетеді.
  • Сәндік гүлдерді өсірудің технологиян суреттейді және зерттейді.

Тілдік мақсат

Тақырыптық лексика және терминология:

Өсімдік,тұқым, жер, өскіндері, көшет, бақшалық инвентарь, сап, бадана, гүлбақ, бұтақ және т.б.

  • Тапсырманы орындай алдым деп ойлаймын, себебі...
  • Қосымша ақпаратты таптым... және менің ойымша....
  • Менің ойымша, бұл жұмысқа ... қажет.
  • Бақша құралдарымен жұмыс барысында ... сақтау қажет.

Құндылықтар

Шығармашылық пен еңбек

Пәнаралық байланыс

АКТ дағдылары

Мәліметтер іздеу барысында АҚТ құралдарын пайдалана алады.

Алдыңғы тақырып

Жаратылыстану курсынан өсімдіктердің құрылысын біледі.

Сабақ барысы

Жоспарланғануақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу.

Бейнематериалды тамашалау.

  • Өткен сабақта не жайында айттық?
  • Бүгінгі сабақта сәндік гүлдер туралы тақырыбымызды жалғастырамыз.

Сабақ тақырыбы мен оқу мақсатын анықтау.

Распускающиеся цветы:

https://www.youtube.com/watch?v=K_ELBVsAtAo

Ортасы

Өсімдіктер екі категорияға бөлінеді:

Жабық және ашық жер.

Практикалық жұмыс.

Топтарға бөліну «Көпжылдық өсімдік» және «Бір жылдық өсімдік».

Оқушыларға олардың топтарына қатысты гүлдер бейнеленген бояу беріледі.

1 Топ: «Көпжылдық өсімдік»: бақ фиалкасы, жыланқияқ, нәркес, сәлдегүл.

2 Топ: «Біржылдық өсімдік»: барқытгүл, үлпек, петунья.

№1 Тапсырма

Өсімдіктердің табиғи түсіну бояу.

№2 Тапсырма

Постар жасау (гүлдердің бейнелерін жабыстыру, егу процесін суреттеу, гүлдерді отырғызу және т.б. )

Постерде оқушылар:

  • Өсімдіктердің түрлерін;
  • Өсімдіктердің артықшылықтары;
  • Жерді өңдеу;
  • Егу процесі;
  • Өсу жері;
  • Күтім.

Постерлердің презентациясы.

Топтардың өзара бағалауы.

Практикалық тапсырма:

Гүлдерді отырғызу туралы бейнематериал тамашалау.

Презентацияны тамашалау арқылы гүлдерді отырғызу кезінде қандай құралдар қажет екендігін талқылау.

Жұмыс кезіндегі қауіпсіздік техникасы ережелерімен таныстыру.

Біржылдық гүлдерді отырғызу процесін көрсету.

Сабаққа арналған презентация

https://ru.wikihow.com/сажать-цветы

Постер, маркерлер, фломастерлер, түрлі түсті қарындаштар

Топыраққа арналған ыдыс, топырақ, тұқым, өңдеуге арналған бұйымдар, суқұйғыш, су.

Сабақтың соңы

Сабақ соңында оқушылар рефлексия өткізеді:

Бүгін мен сабақта ... білдім.

Бүгін мен сабақта ... жасай алдым.

Бүгін мен сабақта ... сыныптастарымды жұмыс үшін мақтай аламын.

Дифференциация - оқушылар өздері шығармашылық жұмыс жасау үшін материалдар мен технологияларды таңдайды.

A * деңгейі - өз жұмысын жасау үшін түрлі әдістер мен әдістерді қолданады. Олар сондай-ақ басқа студенттерге көмектеседі.

B * деңгейі - 1-2 қабылдауды немесе әдісті, неғұрлым жеңілдетілген опцияларды пайдаланады. Жұмыс дербес орындалады.

C * деңгейі- бір әдісті немесе шектелген әдісті қолданыңыз, түс гаммасы. Мұғалімнен немесе сыныптастардан көмек керек.

Дескрипторлар арқылы бағалау.

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсатын / оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсаттарына жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма? Сабақтың уақыт кезеңдері болды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Жалпы баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында жеке оқушылардың қандай жетістіктері / қиындықтары байқалды, кейінгі сабақтарда не іздеймін?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
» 85 жастағы қызылордалық ақсақал 2 млн түп ағаш еккен
» 👦🏻👧🏻Елімізде қанша бала бар?
Пікір жазу